Зміцнення органів і тканин
Процес очищення організму від різних шлаків потрібно гармонійно поєднувати зі зміцненням органів за рахунок оздоровлення тканин за допомогою рослин і продуктів природного походження. Як зміцнювальних засобів можна використовувати речовини, що мають широкий спектр позитивного впливу на організм. Цей спосіб зміцнення органів і тканин вимагає мінімальної витрати часу, грошей та природних ресурсів. Курс зміцнення проводиться циклами по 2 тижні щомісяця легко доступними рослинними або іншими речовинами природного походження. Протягом решти 2-х тижнів організм засвоює введене речовина. В наступному місяці застосовується інша речовина.
Мінерали і рослини - зміцнювач організму Як найпростіший зміцнювач організму можна використовувати воду з доданими до неї мінералами. Для цього взяти 2-3 літрову скляну банку, покласти в неї кілька камінчиків-мінералів (приблизно 100 г) і налити чистої води. Воду краще заливати на ніч. Вранці напій буде готовий. Цією водою можна вмиватися, обполіскувати волосся і, звичайно, пити. Пити воду потрібно маленькими ковточками, відчуваючи її смак і аромат, уявляючи, як потрібні Вам якості та стану вливаються в тіло разом з водою. Майже всі представники мінералів мають біологічно активною дією і надають специфічний вплив на організм. Найпоширеніші мінерали, які можна використовувати для додання воді особливих властивостей - це глина, пісок, шунгіт, кремній, гіпс, гірський кришталь, малахіт, нефрит, янтар, яшма, змійовик, сердолік і т.п. Воду можна наполягати навіть на вугіллі і золі спаленої деревини (яблуні, вишні, сосни, ялини, скорлупок волоських і кедрових горіхів і т.п.), що також дуже корисно для організму. Укрепітелі - мінерали та рослини - для власного організму можна підбирати самостійно за допомогою маятника (грузик на ниточці) або лівої руки, включаючи в роботу свою підсвідому сферу. Гіпс зміцнює кістки, зуби, поліпшує функцію ендокринної та лімфатичної систем, підсилює пам'ять і увагу. Глина відновлює магнітно-електричне рівновагу клітин, обмін речовин; очищає шлунково-кишковий тракт, кров; зміцнює залози внутрішньої секреції і нервову систему. Містить всі мінеральні солі та мікроелементи, яких потребує організм (кремнезем, фосфор, кальцій, залізо, магній, калій і т.д.), причому в добре засвоюваної людським організмом формі; зміцнює кістки, зуби, волосся, нігті; показана при ревматизмі , атеросклерозі, захворюваннях крові, шкіри, печінки, жовчного міхура, нирок. Глину заготовляють влітку. Краще використовувати чисту, жирну, гладку глину без домішки піску і інших сторонніх включень. Застосування: взяти 100-грамовий шматочок чистої глини, залити водою, настояти і використовувати - вмиватися, обполіскуватися, пити ...
Гірський кришталь сприяє накопиченню життєвої сили в тілі, омолоджує, покращує функцію ендокринної та статевої систем. Збільшує пильність.
Зубний порошок має властивості глини, крейди, гіпсу, т.к. містить карбонат кальцію. До того ж він добре загоює виразку шлунка, 12-палої кишки і відновлює кислотно-лужний баланс.
Кварц (кварцовий пісок) - зміцнює нервову систему, врівноважує емоції, збільшує життєву силу, покращує пам'ять.
Кремній зміцнює імунну систему, відновлює тканини, шкіру, слизові, волосся, нігті.
Малахіт зміцнює легені, серцево-судинну та ендокринну системи. Покращує обмінні процеси, виводить надлишок солей, токсинів і шлаків, відновлює суглоби.
Мел природний містить велику кількість іонів кальцію, які дуже важливі для життєдіяльності скелетних м'язів, серцево-судинної і нервової систем. Сполуки кальцію беруть участь у формуванні та підтримці структури кісток, зубів, нігтів, волосся, шкіри та слизових оболонок. Мел має протиалергічну, протизапальну і лужним дією. Він нормалізує кислотність шлунка, стимулює діяльність кишечника, позбавляючи від запорів і при цьому не викликає звикання. Мел м'яко регулює діяльність печінки і посилює секрецію жовчі. Покращує
обмінні процеси. Натуральний крейда має приємний смак, не гірчить і не клеїться.
Нефрит зміцнює сечостатеву і травну системи. Заспокоює нервову систему, покращує слух.
Сердолік зміцнює зуби, м'язи, серцево-судинну та статеву системи, гармонізує кровотворення, відновлює життєві сили.
Срібло перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій, вірусів і грибків. Особливо корисно для залоз внутрішньої секреції, мозку, печінки та кісткової тканини. Надає омолоджуючу дію, підвищує захисні сили організму. Угольки та зола з деревини берези - прекрасне очисно-відновне засіб. Загальнозміцнюючим ефектом володіє завдяки численним мікроелементів, корисним організму. Очищає від радіації і онкологічних клітин.
Шунгіт покращує функції шкіри (відновлюється еластичність, розгладжуються зморшки, шкіра обличчя омолоджується), укріплює волосся, попереджає сивину і усуває її, гармонізує роботу шлунково-кишкового тракту. Знімає нервову напругу, тривогу, страхи.
Янтар сприяє інтенсивному видаленню шлаків з організму, піску та каміння з нирок, прискорює розсмоктування пухлин і спайок. Відновлює сили.
Яшма зміцнює шлунково-кишковий тракт, відновлює печінку, нирки, селезінку, підсилює статеву систему та дітородні функції.
Як зміцнювач-рослин застосовуються трави, ягоди, плоди, гілочки і листя дерев, різні квіти і чагарники ...
Восени і взимку можна використовувати гілочки дерев і чагарників, а також заздалегідь заготовлені трави та ягоди, аптечні збори та настоянки. Ягоди використовують як сушені, так і швидкозаморожені, з гілочками і без. Гілочки дерев і чагарників треба збирати раз на тиждень (7 гілочок довжиною 15-30 см) і зберігати в холодильнику або в вазі з водою (як квіти). У 2-3-х літрову банку з чистою водою кімнатної температури опустити веточкуукрепітель (можна її порізати на відрізки по 2-3 см) і настояти 1 год. Пити цю воду протягом дня або по 1 склянці вранці і ввечері. Щодня гілочки міняти. Трави, квіти і плоди заварювати і пити як чай. Врахуйте, що при заварюванні крутим окропом біологічно активні речовини рослин руйнуються, білки їх денатуруються, тобто спотворюється нормальна біохімічна структура трав, і вони в підсумку виявляються менш ефективними, тому краще рослини заливати чистою холодною водою на ніч, а потім проціджувати розчин і пити. Не варто заварювати лікарські рослини і в термосі, заливаючи їх окропом на ніч. У цьому випадку вони занадто довго перебувають під впливом високої температури, знижуючи ефективність позитивного впливу. Тому спочатку потрібно трохи остудити окріп, і тільки після цього закривати термос.
Бальзам Караваєва "Аурон" - це екстракт з лікарських рослин. Має загальнозміцнюючу, знеболюючу, протизапальну і тонізуючу дію. Він є чудовим профілактичним засобом від стрибків внутрішньосудинного тиску, стабілізуючи його. Зміцнює серцево-судинну, нервову систему і психіку. Усуває головні болі, запори, вугрові висипи. Покращує обмінні процеси, зміцнює органи травлення, сечовиділення, кістки і суглоби. Застосування: 1 дес.ложку "Аурон" розвести в склянці теплої води і випити невеликими ковтками.
Береза збільшує життєві сили; зміцнює серцево-судинну систему, шлунково-кишковий тракт, легені, сприяє оновленню крові; виводить надлишок шлаків і токсинів, покращує функцію суглобів, нирок, печінки. Рекомендується при алергічних розладах, захворюваннях шкірних покривів, глистових інвазіях, розладах менструального циклу, дисфункціях передміхурової залози; впливає на психіку, даруючи відчуття чистоти, ефективності, радості. Застосування: гілочку берези довжиною 20-30 см залити двома склянками холодної води.
Глід - полівітамінний загальнозміцнюючий засіб, посилює серцево-судинну і нервову системи; нормалізує ритм серця, внутрішньосудинне тиск, покращує сон і загальний стан; гармонізує ендокринну систему; показаний при розладах щитовидної залози. Застосування: 10-15 крапель настоянки на 1 / 2 склянки води; ягоди і гілочки - залити водою на ніч. Морожені ягоди
глоду - по 1 ст. ложці на ніч.
Календула зміцнює печінку, селезінку, травну і ендокринну системи; добре знімає запалення, заспокоює нервову систему, сприяє швидкій регенерації тканин, підсилює імунну систему. Її рекомендують при захворюваннях серця, гіпертонії, безсонні, шкірних і алергічних розладах, варикозних венах, шлунково-кишкових виразках, порушеннях менструального циклу. Застосування: чай - 1 ч. ложку квітів заварити 1 склянкою окропу і випити через 5 хвилин маленькими ковточками. Або: 1 ч. ложку настоянки розвести в 1 склянці теплої води і випити.
Лимон - прекрасний розчинник і антисептик; відновлює тканини; володіє полівітамінним впливом; є жовчогінну, сечогінну, крововосстанавлівающім, протиглистовою і знеболюючим засобом. Рекомендується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нирково-кам'яній хворобі, геморої, порушеннях у серцево-судинній системі, радикуліті, ревматизмі, нервових розладах. Доступними засобами, які заміняють лимон, є лимонна кислота, апельсин, оцти (яблучний, виноградний, лимонний).
Липа посилює дихальну, серцево-судинну, нервову та сечостатеву систему. Показана при головних болях, метеозалежності, нестійкому внутрішньосудинному тиску, психічної неврівноваженості, схильності до судом. Застосування: гілки з листям і квітами.
Мед - потужний засіб, що зміцнює організм. До складу меду входять солі кальцію, натрію, магнію, заліза, сірки, йоду, хлору, фосфору та інших. Кількість багатьох мінераль-них речовин у меді майже таке ж, як і в крові людини. Мед містить у собі ряд органічних кислот: яблучну, лимонну, щавлеву, молочну, винну, - і вітамінів: В2, РР, С, В6, К, Е, пантотенову кислоту, біотин, фолієву кислоту. Також в меді є біогенні стимулятори, тобто речовини, що підвищують загальний життєвий тонус. Протимікробну дію меду пов'язано з наявністю в ньому фітонцидів, здатних придушувати
зростання бактерій, грибків і одноклітинних організмів. Антибактеріальну дію меду визначається також наявністю в ньому перекису водню. Мед прискорює епітелізацію повільно гояться виразок і ран. У розчині в невеликих і середніх дозах мед стимулює секрецію і посилює перистальтику шлунково-кишкового тракту. Високі концентрації його знижують цю активність. Мед рекомендується при захворюваннях печінки, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, дихальних шляхів, сечостатевої системи, нервових хворобах, слабкості, виснаженні організму.
Застосування: для зміцнення організму - 1 ч.ложку меду розвести в склянці теплої води і випити натщесерце.
М'ята прекрасно впливає на психіку, заспокоюючи її, сприяє поліпшенню пам'яті; розвиває впевненість у своїх силах; зміцнює серцево-судинну та нервову системи, шлунково-кишковий тракт; має протизапальну, знеболюючу, протисудомну, жовчогінну впливом. Застосування. Чай з м'яти: 1 ч.ложку трави м'яти на 1 склянку окропу або 5 крапель настоянки на 1 склянку води.
Нашатирно-анісові краплі складаються з анісової олії і розчину аміаку. Надають загальнозміцнюючу, омолоджуючу і тонізуючу дію. Зміцнюють дихальну, серцево-судинну, травну та сечостатеву системи. Оновлюють кісткову тканину, зуби, волосся і нігті. Підсилюють кісткову мускулатуру і вестибулярний апарат. Рятують від метеозалежності. Застосування: 10-15 крапель на 1 склянку води.
Обліпиха має гарний загальнозміцнюючим і полівітамінним впливом на організм, сприяє регенерації тканин, загоєнню ран та виразок; зміцнює шлунково-кишковий тракт, шкіру, ендокринні залози. Рекомендується при ревматичних зміни, розладах статевої сфери. Можна застосовувати сушені або заморожені гілочки з ягодами, а також обліпихова варення.
Перга (чорні соти) містить більше цукрів, ніж квітковий пилок, але менше жирів; перевершує пилок по своїй живильній цінності; дає позитивні результати при лікуванні пухлин. Приймають в день по 1 ч. ложці з верхом перги після їжі.
Прополіс, або бджолиний клей, має складний склад. У нього входять смоли, віск, запашні ефірні масла, флавони та ін Він володіє хорошими антисептичною, регенерує, протимікробну властивостями. Прополісом лікують всі шкірні захворювання, прості рани і трофічні виразки, виразки шлунка та 12-палої кишки, гінекологічні захворювання, геморой, радикуліт, туберкульоз легенів. З його
допомогою виліковуються пневмонії, ангіни, бронхіти тощо Зберігати прополіс можна до 5 років.
Собача зміцнює психіку, нервову, ендокринну і серцево-судинну системи; має заспокійливу і легким розслаблюючим ефектом, підвищує знижений тиск, а підвищена - знижує; зміцнює підшлункову залозу, матку, нормалізує менструальний цикл; має легкий знеболюючим властивістю, сприяє відновленню нормальної формули крові. Застосування: у вигляді чаю (1 ч. ложку, трави пустирника на склянку окропу) і у вигляді настоянки (10-15 крапель на 1 / 2 склянки теплої води).
Горобина - загальнозміцнюючий полівітамінний засіб. Підсилює серцево-судинну, кровотворну, травну системи. Оптимізує обмінні процеси, виводить надлишок солей з організму. Показана при нирково-кам'яній хворобі, геморої, ревматизмі. Застосування: ягоди, гілки залити водою і пити.
Смородина - полівітаміни ное загальнозміцнюючий засіб, покращує травлення, роботу нирок, кровотворення; показана при каменях у печінці, нирках, сечовому міхурі, захворюваннях шкіри, суглобів, атеросклерозі. Застосування: ягоди, листя, гілки.
Солодка оладает протизапальні, ранозагоювальні, знеболюючими і відновлюють сили властивостями. Вона зміцнює дихальну, травну й ендокринну системи. Активізує обмінні процеси. Показана при захворюваннях дихальних шляхів, виразкової хвороби шлунка, хронічних закрепах, геморої, розладах сечостатевої системи. Застосування: 1 / 2 ч. ложки сиропу солодки розвести в 1 склянці теплої води і випити.
Сосна має полівітамінним, протизапальну, кровоочисним і знеболюючою дією. Вона є хорошим загальнозміцнюючим і тонізуючим засобом. Сосна зміцнює дихальні органи, нирки, печінка, серцево-судинну та нервову системи, показана при захворюваннях суглобів (подагрі, ревматизмі). Застосування: гілочки сосни зібрати заздалегідь на весь тиждень.
Знадобилося 7 гілочок довжиною по 20-30 см. Напередодні звечора гілочку залити 2-3 склянками чистої води. Вранці 1-2 склянки випити. А можна з ранку порізати гілочку на відрізки по 2-3 см, заварити 2 склянками
окропу і випити через 5 хвилин.
Тополь володіє великою життєвою потенцією, збільшує життєві сили організму, зміцнює всі органи і системи. Прискорює ріст волосся і нігтів. Відновлює нервову і кістково-м'язову систему, позбавляє від артритів, артрозів, геморою. Показаний при захворюваннях підшлункової залози. Застосування: гілки з нирками і листям залити водою і пити.
Квітковий пилок містить 27 мікроелементів. Являє собою чоловічий елемент квітки. Пилок - концентрований, біологічно активний продукт харчування. Підвищує опірність інфекціям; ефективна при лікуванні простатиту, імпотенції; різко збільшує кількість гемоглобіну в крові; ефективна при лікуванні вегето-судинної дистонії, депресії, алкоголізму, гіпертонічної хвороби; має загальнозміцнюючу ефектом; є біологічним стимулятором. Застосування: у першій половині дня 1 раз на день по 1 ч. ложці за 15-20 хвилин до їжі, краще з медом. Курс лікування - 20 днів.
При хронічному простатиті пилок приймати протягом року з місячними перервами (місяць - прийом, місяць - перерва).
Цикорій зміцнює організм на тлі заспокійливого ефекту. Підсилює серцево-судинну, кровотворну, травну та сечостатеву системи. Застосовується у вигляді чаю. Чайний гриб - симбіоз бактерій оцтово-кислого бродіння і дріжджових грибків. Продуктом його життєдіяльності є напій, корисний для людини. Володіє бактерицидними властивостями: його рекомендують при запаленні дихальних шляхів, ясен. Надає послаблюючу дію. Корисний при гастритах зі зниженою кислотністю шлункового соку. Наполягають чайний гриб на солодкому чаї. Вживати бажано 5-денний настій.
Шипшина - зміцнювальний полівітамінний засіб. Має протизапальні, кровоспинні і знеболюючими властивостями. Зміцнює печінка, ендокринні органи, систему кровотворення, посилює статеві залози, прискорює регенерацію тканин і відновлення суглобів при артритах і артрозах. Застосування: 8-10 ягід заварити 1 склянкою окропу. Настояти 1 год.
Евкаліпт має протизапальну і тонізуючу впливом. Зміцнює дихальну, серцево-судинну та травну системи. Очищає шкірні покриви і прискорює регенерацію тканин.
Застосування: 20 крапель настоянки на 1 склянку води.
Яблучний оцет нормалізує обмінні процеси і травлення; спалює надлишок жирів; виводить слиз і надлишок рідини з організму; зміцнює нирки і легені; розсмоктує запалення, пухлини; знищує грибки та інфекції, посилює роботу м'яза серця; зміцнює кісткову мускулатуру, шкірні покриви; сприяє утворенню еритроцитів ; нормалізує менструальний цикл. Натуральні оцти є сильними природними антиоксидантами.
Приготування живої та мертвої води
Жива вода на смак трохи солодкувата, м'яка. Підвищує енергетику, активізує організм. Щоб її приготувати, потрібно посудину з водою виставити на сонце на 10 хвилин. Пити її можна досхочу, але не
рекомендується при гострих запальних захворюваннях.
Мертва вода трохи кислуватий і жорстка. Вона знімає збудження, заспокоює, уповільнює зростання новоутворень, лікує шкірні хвороби, загоює рани, рекомендується при гострих запаленнях.
Для її отримання потрібно поставити посудину під місячне світло на 10 хвилин. Пити можна до 1 літра на добу.
Зміцнення органів і тканин за допомогою харчування
При різних захворюваннях правильно підібрані продукти прискорюють процеси відновлення організму.
Швидко відновлюють сили: рис, картопля, морква, фініки, гриби, волоські горіхи.
Шкіра: баклажани, селера, насіння соняшника.
Волосся зміцнюють: лопух, кунжут, волоський горіх, черемша, кропива.
Відновлення кольору волосся: волоський горіх, ячмінь, чорний кунжут.
Кістки, зуби: чорний і червоний перець, часник, цибуля, черемша.
При болях у суглобах: вишня.
Слизові рота, горла: оливки, сирі яйця, сливи.
Дихальні шляхи: груші, арахіс, ядерця абрикоса (до 10 штук), капуста білокачанна, редька, морська капуста, морква, помідори. При застуді і грипі особливо показані цибуля, гірчиця,
зеленого чаю, лимони, яблука.
М'язи зміцнюють: гречка, ячмінь, лісовий горіх.
Серцево-судинна система: персики, абрикоси, помідори, виноград. Нормалізують кров'яний тиск - калина, малина.
Кров покращують: кедрові горіхи, фініки, шпинат, морква, сушені гриби, яблука, персики, морська капуста.
Судини зміцнюють, знижуючи кровоточивість: ядра персиків (не більше 9 г), гриби, горобина, яблучний оцет, баклажани, банани, салат.
Шлунково-кишковий тракт відновлюють: пшениця, чорний кунжут, виноград.
Активізують обмінні процеси, позбавляючи від надмірної ваги - овес, фініки.
Від закрепів: шпинат, помідори, банани, мед.
Від глистів: часник, насіння гарбуза, гранат, яблучний оцет, лимони.
Печінка зміцнюють цитрусові з невеликою кількістю шкірки, часник, гречка, редька.
Нирки: горох, квасоля, кукурудза, гарбуз, білокачанна капуста.
Підшлункова залоза: зелена квасоля, чорниця.
Нервова система: пшениця, гриби, гранати.
Слух: мед, гірчиця.
Пам'ять: рис, гречка, волоський горіх, фініки, ананаси, чорний кунжут, гриби.
Воля: гречка, волоський горіх, зелений чай.
Статева система: селера, петрушка, калина, помідори, авокадо, виноград.
Примірна схема оздоровлення, гартування і зміцнення організму:
ЖОВТЕНЬ
1. Відмовитися від куріння і алкоголю.
2. Зменшити вживання м'яса до 3-х разів на тиждень. Замінити його в інших випадках на курку, рибу і соєві делікатеси.
3. Проробляти ранковий "Комплекс бадьорості" - 15 хвилин.
4. Вологі обтирання.
5. Після їжі смоктати кристалики морської солі.
6. Увечері - прогулянка протягом 30 хвилин. Бажано під час прогулянки проробляти легкі фізичні і дихальні вправи, спонтанний танець на бажаний стан і пр.
7. Приймати зміцнювач: вранці календула, та ввечері крейда або зубний порошок.
ЛИСТОПАД
1. Зменшити вживання м'яса до 2-х разів на тиждень. Замінити його на курку, рибу і соєві продукти.
2. Ранкову розминку збільшити до 20 хвилин.
3. Прохолодний душ і масаж тіла махровим рушником.
4. Увечері прогулянка протягом 30 хвилин з фізичними вправами і спонтанним танцем.
5. Укрепітелі: вранці сосна або евкаліпт, та ввечері чай з медом і лимоном.
ГРУДЕНЬ
1. Зменшити вживання м'яса до 1 разу на тиждень.
2. Один день на тиждень проводити на сирих овочах і фруктах.
3. Вранці фізичні вправи до 30 хвилин.
4. Холодний душ і масаж махровим рушником.
5. Увечері - прогулянка та заняття Цигун або іншими фізичними вправами.
6. Почати відвідувати баню 1 раз на тиждень.
7. Укрепітелі: вранці бальзам Караваєва "Аурон"; ввечері пустирник або глід.
СІЧЕНЬ
1. Виключити м'ясо з харчування взагалі, а курку і рибу їсти не частіше 5 разів на тиждень.
2. Один розвантажувальний день на тиждень на печених і сирих овочах і фруктах.
3. Вранці протягом 30-40 хвилин - Танці для здоров'я.
4. Холодний душ з розтиранням рушником.
5. Увечері прогулянка із заняттями Цигун.
6. Баня 1 раз на тиждень.
7. Укрепітелі: вранці сироп солодки, та ввечері обліпиха.
ЛЮТИЙ
1. Скоротити курку і рибу до 3 разів на тиждень.
2. Один розвантажувальний день на тиждень на соках, сирих овочах і фруктах.
3. Очисні клізми - 1 тиждень.
4. Вранці 30-40 хвилин - Танці для здоров'я.
5. Холодний душ або обливання холодною водою з тазу.
6. Вечірні прогулянки із заняттями Цигун.
7. Баня 1 раз на тиждень.
8. Укрепітелі: вранці гілки берези; ввечері чай з цукром або шипшиною.
БЕРЕЗЕНЬ
1. Виключити забійну їжу з харчування.
2. Один розвантажувальний день на тиждень на соках і воді.
3. Очищення печінки.
4. Ранковий комплекс 30-40 хвилин.
5. Обливання холодною водою.
6. Вечірні прогулянки з фізичними вправами.
7. Баня 1 раз на тиждень.
8. Укрепітелі: вранці нашатирно-анісові краплі, та ввечері чай зі смородиною.
КВІТЕНЬ
1. Очищення нирок, суглобів тощо
2. Один розвантажувальний день на тиждень на соках і сирих овочах.
3. Ранковий комплекс 30-40 хвилин.
4. Обливання холодною водою.
5. Прогулянки по землі босоніж.
6. Вечірні прогулянки - заняття 30-40 хвилин.
7. Баня 1 раз на тиждень.
8. Укрепітелі: вранці тополя, та ввечері чай з горобини або калиною.
ТРАВЕНЬ
1. Один розвантажувальний день на тиждень на воді.
2. Ранкова зарядка на вулиці з невеликими пробіжка-
ми і прогулянками босоніж.
3. Обливання холодною водою.
4. Вечірні прогулянки з пробіжками.
5. Баня 1 раз на тиждень.
6. Укрепітелі: вранці свіже листя липи, берези, смо-
батьківщини, квіти кульбаби, та ввечері м'ята або материнка.
ЧЕРВЕНЬ, липень, серпень, вересень
1. Один розвантажувальний день на тиждень на воді.
2. Розвантажувальні дні на зелені, овочах і фруктах - по самопочуттю.
3. Ранкові зарядки і пробіжки на вулиці.
4. Купання у водоймах.
5. Повітряно-сонячні ванни.
6. По можливості - баня 1 раз на тиждень або ванна з цілющими складами.
7. У червні, липні, серпні та вересні для зміцнення організму рекомендується вживати в їжу багато зелені, овочів і фруктів, пити чаї з різноманітних трав та листя.
Баранова Світлана Василівна. Зміцнення організму