Пробінорм - відновлення балансу кишкової мікрофлори, активна профілактика дисбактеріозу та його клінічних прояві.

пробінорм

У процесі життєдіяльності і адаптації людини до несприятливих факторів навколишнього середовища закономірно відбуваються зміни в системі «організм людини - нормальна мікрофлора». Тому порушення кишкової мікрофлори зустрічаються не тільки в абсолютної більшості хворих з патологією органів шлунково-кишкового тракту, але і при багатьох інших захворюваннях внутрішніх органів, систем і шкіри, що необхідно враховувати при виборі тактики комплексної терапії.

Біологічно активний комплекс «Пробінорм» містить субстанцію корисних бактеріальних культур, необхідних для повноцінного функціонування біосистеми «організм людини - нормальна мікрофлора». Він наочно демонструє можливості та переваги інноваційних біотехнологічних підходів до виробництва сучасних високоаффектівних бактеріальних препаратів Надходження декількох видів дружніх бактерій у складі мікросфери до місця локалізації та функціонування під захистом оболонки, одночасне транспортування бактеріальних культур і комплексу факторів харчування, росту і регуляції бактерій сприяють тому, що приживлення природної мікрофлори біокомплексу відбувається максимально швидко і повноцінно. Нормальна мікрофлора людини, зокрема, мікрофлора травного тракту, має надзвичайно важливе значення общабіопогіческое Кишковий мікробіоценоз представляє собою високоорганізовану систему, що реагує якісними і кількісними зрушеннями на динамічний стан організму людини в різних умовах життєдіяльності, здоров'я і хвороби.

Корисна мікрофлора виконує ряд життєво важливих функцій, які забезпечують підтримку оптимального рівня метаболічних і ферментативних процесів, загального та місцевого імунітету, колонізаційної резистентність, антитоксичну дію, антимутагенну і антиканцерогенну захист. Нормальна мікрофлора розглядається як якісне і кількісне співвідношення популяцій мікробів, що підтримують біохімічне, метаболічний і імунологічне рівновагу організму «хазяїна», необхідне для збереження здоров'я. У травному тракті людини присутній до 100 трильйонів бактерій, і вони складають цільний мікробно-тканинної комплекс, утворений мікроколонії бактерій, продукуються ними полісахаридами, кишкової слизом, компонентами їжі, епітеліальними клітинами і клітинами строми слизової оболонки. У межах такого складного мікробно-тканинного комплексу між мікроорганізмами і епітеліальної вистилки кишечника відбувається постійний обмін генетичним матеріалом, регупяторнимі молекулами, численними життєвоважливі продуктами секреції і обміну, що забезпечує не тільки формування індивідуального варіанту нормальної кишкової мікрофлори, а й тісне взаємовигідне взаємодія організму людини з кишковим мікробних ценозів. в кінцевому підсумку - здоров'я «господаря» в цілому. При цьому кишкова мікрофлора постійно і оперативно реагує на змінюється і не завжди «приємне» стан внутрішнього середовища макроорганізму (наприклад, на гіпоксію, зашлаковка, лерекісное окислення, токсини, дефіцит мікронутрієнтів і лр.) Погіршенням своєї метаболічної активності, а також кількісними співвідношеннями в складі мікробіоценозу. Особливо важливим фактором для функціонування та виживання мікрофлори має склад компонентів плазми крові, що надходить безпосередньо в пристеночную зону слизової оболонки товстої кишки. Тому заходи по активації обмінних процесів, функціонування видільних органів і регулярному очищенню внутрішнього середовища (ендоекологіческея реабілітація), яким при роботі з пацієнтами і практично здоровими людьми ми приділяємо максимум уваги, мають важливе значення і для нормального функціонування кишкової мікрофлори. Порушення нормальної мікрофлори відносять до дісбактеріозвм.

Дисбактеріоз кишечнику - це клініко-лабораторний синдром, що виникає при цілому ряді захворювань та клінічних ситуацій, який характеризується зміною якісного і / або кількісного складу нормофло-ри певного біотопі, а також транслокацівй різних її представників у невластиві види, загальносоматичними, метаболічними та імунними порушеннями, супроводжуються різноманітними клінічними симптомами. При цьому порушення структури кишкового епітелію і наступні зміни продукції і складу слизу як основного середовища проживання нормальної мікрофлори пристеночной призводять до зміни взаємин як усередині мікробного співтовариства, так і в системі «організм людини - нормальна мікрофлора» в цілому. Тек ми приходимо до розуміння найважливішого положення, згідно з яким зміни кишкової мікрофлори зустрічаються не тільки в абсолютної большінсте хворих з патологією органів шлунково-кишкового тракту. але і при інших захворюваннях внутрішніх оравное і шкіри і в цілому ряді патологічних станів (атеросклероз, артеріальна гіпертензія. серцева недостатність, злоякісні новоутворення, артрити, сечокам'яна хвороба, подагра, бронхіальна астма, алергічні захворювання, дерматити, дерматози, захворювання сполучної тканини, анемії, коагулопатії , інтоксикації і багато інших), що необхідно обов'язково враховувати при виборі тактики терапії і включати в програми печения комплекс засобів по відновленню мікрофлори і середовища її проживання. Актуальність корекції мікробіоценозу обумовлена ​​ще й тим, що розвиваються "вторинні" дісбіотічесхіе зміни мікрофлори кишечника стають самостійним чинником агресії, «запускають» замкнене коло і обумовлюють погіршення клінічного перебігу викликали їх захворювань Тому не викликає сумніву той факт, що корекція мікробіоценозу кишечника повинна бути основою профілактики та базисної складової терапії абсолютної більшості захворюванні людини.

Лікування хворого з проявами дисбактеріозу кишечника необхідно проводити комплексно з урахуванням характеру захворювання або стану. на тлі якого виникли прояви дисбактеріозу. і повинно бути спрямоване на терапію основного захворювання, усунення факторів викликали порушення нормальної мікрофлори і на відновлення якісного і кількісного складу мікрофлори. Слід окремо визнати клінічну значимість споживання людиною адекватної кількості і складу харчових компонентів, що є основним джерелом пребіотічесхіх субстанцій. Зокрема, в добовому раціоні дорослої людини має міститися не менше 30-45 г пребіотічесхіх речовин (харчових волокон, складних вуглеводів і т. д.). тоді як у нашій країні добова потреба населення в клітковині і пектині задовольняється лише на 1 / 3 ...

В останні роки пробіотічесхіе препарати все частіше стали застосовуватися при комплексній терапії ряду патологічних станів, що протікають на тлі порушеної нормальної мікрофлори організму людини.

Пробіотики - це живі мікроорганізми і речовини мікробного та іншого походження. надають при природному способі введення сприятливі ефекти на фізіологічні функції, біохімічні реакції і стан організму через оптимізацію його мікроекологічної статусу. Пробіотики здатні забезпечити як втрачених функцій при вираженому дефіциті природної флори так і посилення «по внутрішньому вимогу» тих функцій і властивостей, які необхідні на конкретному етапі печива або реабілітації після перенесеного того чи іншого захворювання (антагоністична активність щодо патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів , вітамінопродук-ція, продукція незамінних амінокислот, ферментативна активність, рециркуляція жовчних кислот і холестерину, імуномодуляція тощо) Пробіотики особливо успішно застосовуються в поєднанні з пребіотиками - натуральними харчовими волокнами. Вони перетворюються ферментними системами нормальної мікрофлори і вибірково стимулюють її розмноження. підвищують функціональну активність, виживання і збільшують чисельність їх популяції. До найбільш відомих пребіотиків належать пакту по за інулін і інші фруктоолігосахаріди. Однак, бактеріальні препарати, прийняті всередину, на шляху до «постійного місця проживання» значно втрачають свою активність і руйнується. особливо під дією агресивного середовища шлунка, несприятливих умов у кишечнику або під напором патогенної мікрофлори. У підсумку в товстий кишечник надходить і приживляється не більше 10% від числа прийнятих корисних бактерій наявних сьогодні в продажі ВАК препаратів.

Біотехнологічний підхід, застосований при виробництві комплексу «Пробінорм», дозволив обійти цю перешкоду: препарат розроблений і виготовляється за унікальною запатентованою компанією технології мікрокапсулювання зі створенням захисної кислотостійкої оболонки (мікросфери) навколо біомаси корисних бактерій і введенням всередину мікрокапсульована субстанції особливої ​​живильного середовища з пробіотичних компонентів, вітамінів групи В, параамінобензойної кислоти і амінокислоти цистеїн. Це дозволяє у багато разів підвищити ефективність заселення та приживляемость мікрофлори, збільшити біологічну активність і час життєдіяльності корисних бактерій. Ще однією інновацією є внесення в біокомплекс ферменту па-Паїн в пеллетной формі, що сприяє «ревізії» кишкового вмісту, пізісу детриту, поліпшенню травлення і створення оптимальних умов у місцях заселення та функціонування корисної мікрофлори. Так народився інноваційний комплексний препарат «Пробінорм», не має аналогів за технологічним підходу, складу та клінічної ефективності: схожість і стабільність комплексу пробіотичних мікроорганізмів близька до 100% при 10.8 КУО / г. Адекватна дозування біопрепарату, оптимальна кількість і співвідношення життєздатних мікроорганізмів в одній капсулі комплексу, сувора технологічний ланцюжок від отримання біомаси бактерій до виготовлення самого препарату, укладення лробіотіков в захисну біополімерних капсулу дозволяють зберігати не менше 1 * 10.6 КУО / г життєздатних бактеріальних клітин на всьому протязі заявленого терміну придатності комплексу. До складу препарату «Пробінорм» включені найбільш відомі і стійкі види ацидо-, біфідо-і лактобактерій, що доповнюють і підсилюють клініко-біохімічні ефекти один одного, зокрема, ступінь адгезії (приживляемость) до слизової оболонки кишечника, антибіотичні властивості, вироблення протизапальних цитокінів, продукцію секреторних 1дА, інтерферонів. піеоціма. У численних клінічних дослідженнях і дослідах переконливо показано, що регулярне підтримання в достатніх кількостях ефективно функціонуючої нормофпори, представленої в значній мірі лактобацилами і біфідобактвріямі, істотно знижує ризик виникнення новоутворень різних локалізацій.

Результати клінічної апробації біокомплакса «Пробінорм»
Вивчення можливості використання, переносимості та оцінка ефективності пробіотичного комплексу «Пробінорм» проводилися на кафедрі внутрішніх хвороб СібГМУ, м. Томськ за участю пацієнтів з метаболічним синдромом, у яких клініко-бактеріологічно був діагностований дисбактеріоз 2 ст., Антібіотікоіндуцірованний. Група порівняння отримувала відомий пробіотик «Біфіформ» (комплекс біфідобактерій і ентерококів).

Отримано такі результати:
1. При прийомі 2-х капсул комплексу «Пробінорм» вже на шостий день досягнута позитивна динаміка показників копрограми: значно зменшилася кількість слизу, знизився обсяг неперетравлених харчових волокон, особливо клітковини.
2. Сталося купірування клінічних проявів дисбактеріозу і дисфункцій травлення зазначалося припинення здуття кишечника бурчання, підвищеного газоутворення, болю в животі, покращився апетит, переносимість сирих овочів і фруктів. Причому хороший терапевтичний ефект з нормалізацією ступа відзначений вже до четвертого дня печива у 90% хворих, які отримували «Пробінорм». а до кінця шостого дня лікування зникали всі симптоми дисбактеріозу.
3. В результаті тритижневого курсу застосування біоактивного комплексу «Пробінорм» відбулася нормалізація порушеної кишковому мікрофлори (кількість лактобактерій зросла з 10.6 до 210.8 КУО / г. біфідобактерій - з 10.4 до> 10.8 КУО / г). При цьому на тлі зростання кількості мікроорганізмів, що складають природну мікрофлору кишечника. знизилося число умовно-патогенних, транзиторних і значно зменшилася кількість патогенних форм, причому по ряду показників (рівень відновлення лактобактерій. ступінь пригнічення стафілококів. клостридій і надлишку умовно патогенних аітеробвхтерій) біокоип-Лекс компанії Артлайф в порівнянні з фармпрепаратів показав кращі результати.
4. Нормалізація мікробного біоценозу позитивно відбилася і на імунологічних показниках: досягнуті зниження активності запального процесу і нормалізація імунологічних тестів (достовірно зменшилася концентрація початково підвищених імуноглобулінів М і G).
5. Біокомплекс «Пробінорм» показав здатність не тільки відновлювати мікробне рівновагу і підтримувати його на фізіологічному рівні, а й надавати системну дію на організм, про що свідчать отримані клінічні дані стійке усунення суб'єктивних скарг, діофунхцій травлення і порушень стільця у пацієнтів з серйозною соматичною патологією. В ході його прийому спостерігало »також помітне поліпшення стану шкірних покривів у пацієнток з явищами дерматиту.
6. При цьому «Пробінорм» показав гарну переносимість та відсутність побічних клініко-лабораторних ефектів.

Таким чином, Пробінорм - це багатокомпонентний пробіотичний препарат

Він володіє доведеним клінічним афектом: застосування з лікувальною метою комплексу «Пробінорм» по 1 капсулі 2 рази на день протягом трьох тижнів у хворих дісбактеріоеом призводить до купированию клінічних проявів сімптомокомллехса, поліпшень! показників копрограми. нормалізації складу кишкової мікрофлори і поліпшенню досліджених показників імунологічного статусу. Введення а склад препарату факторів росту, які сприяють максимальному приживлению бактерій і стимулюють процеси розмноження бактеріальних колоній, пояснює, чому при клінічних випробуваннях «Пробінорм» показує кращі результати, ніж деякі відомі фармацевтичні баклрепарати.

«Пробінорм» рекомендується:
• для попередження виникнення та корекції дисбактеріозу;
• з ланцюгом відновлення балансу кишкової мікрофлори після антибіотиків і хіміотерапії;
• при дисфункціях травлення, порушення всмоктування і переварювання їжі;
• для комплексного захисту організму від хвороботворних бактерій і вірусів,
• з метою підтримки імунної системи, природного рівня антитіл і місцевого імунітету;
• для зниження ризику розвитку алергічних, шкірних захворювань і новоутворень.

Разом з тим общебиологические системні ефекти пробіотиків, що входять до складу інноваційного комплексу, дозволяють рекомендувати «Пробінорм» при комплексній терапії всіх патологічних станів і захворювань, що протікають на тлі порушеної нормальної мікрофлори, для корекції кишкової диспепсії, інтоксикації і больового синдрому у пацієнтів з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту , печінки, жечного міхура, підшлункової залози, у хворих харчовими токсікоін-інфекції. паразптозамі і гепьмінтозамі, Інфекціями сечостатевої та броіхо-легеневої системи та ін При цьому конкуренція нормофлори препарату з патогенними мікроорганізмами за харчові субстрати веде до пригнічення клостридій і ентеробактерій. є одними з основних збудників госпітальної та антибиотикоассоциироааииой діареї. Завдяки цьому ефекту профілактичне застосування препарату може перешкоджати, наприклад, транслокації патогенної мікрофлори з кишечнику. знизити частоту і зменшити тривалість епізодів діареї у осіб, які перебувають на стаціонарному випікання, парентеральному живили, попередити рецидиви кандидозу у жінок. Прийом комплексу за кілька днів до початку подорожі і протягом всієї поїздки дозволить значно знизити частоту діареї мандрівників. Дана пробіотична формула може включатися в схеми лікування хронічних закрепів у літніх пацієнтів, вона вкрай важлива для зменшення вираженості і зниження частоти побічних ефектів при проведенні хіміотерапії у пацієнтів з пухлинами та лейкозами, для поліпшення загальносоматичної стану онкологічних хворих, підтримки імунного статусу та запобігання у них можливих інфекційних ускладнень. Прийом комплексу «Пробінорм» дуже важливий у перед-і післяопераційному періодах, при анеміях, гіперпіпідеміях, атеросклерозі, різних формах імунодефіцитів. впливі шкідливих факторів зовнішнього середовища і виробництва, алкогольної інтоксикації, при переході на інший раціон харчування і тд.

"Мистецтво бути здоровим" Н. Жевачевський, Новосибірськ 2009

Коментарі

ВВЕРХ