Ми не апельсини
Про існування целюліту сьогодні знають всі. Для багатьох жінок цей косметичний недолік стає джерелом переживань і невпевненості в собі. А як хочеться носити короткі спідниці та шорти, засмагати у відкритому купальнику, не прикриваючи стегна парео. То чи можна позбутися целюліту? Але перш ніж відповісти, давайте розберемося ...
Що таке целюліт?
Військова мудрість говорить: для того щоб вибрати правильну тактику боротьби з ворогом, треба з'ясувати про противника все і дізнатися його слабкі сторони. Значить, для початку нам необхідно зрозуміти, з чим доведеться боротися, усуваючи целюліт. Насамперед зазначимо, що з медичної точки зору проблеми целюліту не існує, тобто целюліт не є хворобою, яку можна вилікувати ліками.
Целюліт - це порушення обміну речовин в підшкірно-жирової клітковини, і рано чи пізно він може проявитися у кожної представниці прекрасної статі. Жирова тканина складається з клітин-адипоцитів (жирові клітини), які оточені щільними сполучно-тканинними волокнами, прикріпленими до поверхні шкіри. При накопиченні жиру адипоцити (жирові клітини) збільшуються в обсязі, чинячи тиск на шкіру зсередини. У той же час волокна, що з'єднують жирові клітини і поверхню шкіри, ущільнюються, втягуючи шкіру вглиб. Разом ці опуклі горбки і ямки і надають шкірі вид апельсинової кірки. Чим більше розмір адипоцитів, тим сильніше напруга сполучнотканинних перегородок - і тим більш яскраво вираженим стає ефект «апельсинової кірки».
Отже, целюліт це зміни структури шкіри, що виражаються появою «апельсинової кірки», обумовленої накопиченням в жирових клітинах підшкірно-жирової клітковини, жиру, води, недоокислених продуктів внаслідок зниження інтенсивності обміну речовин. Чому ж це явище спостерігається виключно у жінок? Причина криється в різній анатомічної структурі сполучної тканини. У чоловіків сполучно-тканинні волокна, які підтримують жирову тканину, перехрещуються у вигляді сітки, утворюючи щільний каркас, а жирові клітини - адипоцити - мають менші розміри. У жінок волокна розташовуються паралельними рядами більш пухко, а жирові клітини мають великі розміри. Крім того, природа наділила жіночі тканини гарною розтяжністю, необхідної під час вагітності, а жирові клітини - здатністю запасати більшу кількість високоенергетичних запасів - жирів для харчування плоду і подальшого вигодовування дитини грудьми. Коли виникає целюліт? У дитинстві целюліт відсутня, шкіра гладенька, ніжна і однаково рівна на всіх ділянках тіла. У молодості тонус шкіри хороший, і целюліт частіше всього не спостерігається або виражений дуже слабо. Але саме молодих дівчат целюліт особливо хвилює! Багато панянки стурбовані проблемою целюліту навіть за його відсутності: роблять традиційний «защипи» на стегні - шкіра, звичайно, збирається в нерівні складки - і їм вже здається, що виявили у себе моторошний дефект, з яким треба боротися. Причому на цю боротьбу кидають всі сили і засоби. Зазвичай целюліт виникає після статевого дозрівання. Приблизно в 12 відсотках випадків целюліт виникає під час статевого дозрівання, в 20 відсотках під час і після вагітності і в 25 відсотках випадків під час менопаузи. Таким чином, можна стверджувати, що целюліт найчастіше виникає в період «гормональних сплесків». Отже, целюліт може бути у жінок і в 16, і в 60 років, повних і худих, спортивних і неспортивних.
Як справитися з целюлітом?
Повністю позбавитися від целюліту і запобігти його розвитку не можна. Це віковий процес, і він незворотній. Але призупинити його посилення і згладити целюлітні нерівності шкіри можна.
Основна мета боротьби з целюлітом - запобігання застійних явищ у тканинах, забезпечення оптимального рівня циркуляції рідини, поліпшення кровообігу в підшкірно-жирової клітковини, активізація обміну речовин, зміцнення мускулатури і сполучної тканини. Звичайно, кожна жінка вибирає свій шлях для здобуття гарної форми. У боротьбі з целюлітом ми рекомендуємо комплексний підхід до проблеми, що включає в себе раціональне харчування, регулярні фізичні вправи, використання засобів лінії Функціональна косметика від Артлайф, відмова від куріння, зміна способу життя в цілому. Перше, про що треба сказати, - це про правильне харчування. Головне завдання збалансованої антицелюлітної дієти - нормалізувати обмін речовин і поліпшити стан сполучної тканини. Кількість їжі і частота харчування повинні бути достатніми, щоб організм активізував обмінні процеси, а це означає, що є потрібно часто і помалу. Різко знижувати калорійність раціону не слід, адже целюлітом страждають не тільки жінки, які мають зайву вагу, але також мають і дефіцит ваги. Дієту засновують на обмеження вживання продуктів, які сприяють зростанню жирової тканини. Фахівці рекомендують виключити з раціону борошняні та кондитерські вироби, а також гострі приправи і страви, які можуть викликати затримку виведення рідини з організму. Дотримуватися питного режиму під час дієти дуже важливо, привчіть себе випивати не менше двох літрів води в день (краще, якщо це буде негазована мінеральна вода або зелений чай). Завсідниками на вашому столі повинні стати продукти, що містять клітковину і баластні речовини (крупи і хліб грубого помелу), а також овочі і фрукти.
Другий важливий етап - фізичні навантаження, адже вони сприяють нормалізації обміну речовин, знижують кількість жирових відкладень (при роботі з певними групами м'язів), сприяють виробленню в м'язах спеціальних речовин - ендоморфінів, які покращують мікроциркуляцію крові в тканинах. Найбільш «вигідні» (у світлі нашої боротьби з целюлітом) фізичні навантаження - це біг, плавання, лижі, теніс, калланетика, а також легкі навантаження на тренажерах.
Третій етап - це комплексна антицелюлітна програма за допомогою спеціалізованих засобів лінії Функціональна косметика від Артлайф. Її необхідно проводити 2-3 рази на тиждень протягом двох місяців для досягнення оптимального результату. Важливо пам'ятати, що жоден із засобів проти целюліту не дасть миттєвого ефекту. Повинен пройти якийсь час, перш ніж стануть помітні результати. До того ж багато що залежить від стадії целюліту: на ранній стадії з ним впоратися набагато легше, а якщо ситуація запущена, то часу буде потрібно більше.