Препарати гонадотропінів
Діючим початком цих ліків є 2-а найголовніших гонадотропних гормону гіпофіза, які потрібні для нормальної роботи жіночих яєчників. Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) сприяє зростанню і розвитку фолікула в яєчнику, а лютеінізувальній гормон (ЛГ) потрібен для забезпечення повного дозрівання яйцеклітини і овуляції посеред циклу (розрив фолікула і виведення в черевну порожнину зрілої яйцеклітини)
Є 2-а види лікарських засобів гонадотропних гормонів: ЛМГ препарати, в яких містяться 2-а гормону - ЛЗ та ФСГ, ФСГ препарати, в яких міститься тільки ФСГ гормон. У лікарській практиці часто всього застосовують такий ЧМГ препарат, як Менопур (Ферінг, Німеччина), а з ФСГ препаратів часто всього застосовують: Гонал-Ф (фірма Сероно, Італія), Пурегон 100 (Органон, Голландія). Наведені лікарські препарати мають різний склад, і кожен має свою технологію виготовлення.
Препарат Менопур виготовляють із сечі жінок, у яких менопауза за допомогою спец. технології потужної фільтрації. У той час як препарати Гонал-Ф і Пурегон 100 створюють за допомогою генної інженерії, до їх складу входить тільки певну ділянку молекули ФСГ, який безпосередньо сприяє зростанню фолікула.
Всі препарати безпечні з точки зору ризику розвитку реакції опір "чужим" гормонів.
Дані препарати мають такі побічні ефекти: зміна настрою, метеоризм, дискомфорт у животі, підвищене хвилювання або стомлюваність, які в всою чергу часто слабшають або взагалі зникають після пункції фолікулів.
Можливі ускладнення лікування препаратами гонадотропних гормонів: розвиток гіперстимуляції яєчників, численний зростання фолікулів.
Форма випуску: суху речовину (порошок) та розчинник (в ампулах), що додається, і вводяться внутрішньом'язово 1-ин раз на день. Так вмістом однієї ампули розчинника розлучаються 2-4 ампули сухої речовини.
Найчастіше ін'єкції пацієнтки роблять собі самі, а іноді - їх їм роблять родичі або знайомі, які вміють робити ін'єкції внутрішньом'язово.
Або ж, якщо ніхто не вміє робити інєкцій, то можна звернеться в клініку і ін'єкцію зробить медсестра. До того ж рекомендується щоб перші ін'єкцію зробила саме медсестра для того, щоб пацієнтка або той, хто буде робити їй ін'єкції, вивчив правила введення препарату.
Дані препарати важливо вводити в призначеної лікарем дозі, в один і той же час доби, краще всього - в 2-ій половині дня.