Застосування БАД АРТ ЛАЙФ при лікуванні шкірних захворювань.

В.С. НІКІТІНА, лікар-дерматолог вищої категорії, м. Москва
Застосування біологічно активних добавок до їжі (БАД) в дерматологічній практиці відкриває великі можливості і перспективи у профілактиці шкірних захворювань і досягненні стійких клінічних ремісій поширених хронічних дерматозів. Найбільший практичний інтерес представляють клінічні спостереження та результати застосування БАД при аллергодерматозах, як найбільш часто зустрічаються захворюваннях шкіри.
Алергічні дерматози є поверхневе запалення епідермісу і дерми, викликане різними агентами, частіше хімічними речовинами і мікробами. Дослідженнями імунологічного статусу доведено, що шкіра є не тільки мішенню поразки, а й активним учасником розвитку багатьох типів імунологічних і запальних захворювань. Епідерміс - орган імунітету, а дерма - джерело клітинних компонентів, які можуть відігравати активну роль у всіх типах алергічних реакцій. До аллергодерматозам відносять дерматити, кропив'янка, екземи, нейродерміт, ексудативний діатез, токсикодермії. Клінічні прояви їх різноманітні. Поряд з висипаннями на шкірі і слизових оболонках, у хворих алергічними захворюваннями відзначаються різноманітні ураження внутрішніх органів, судинної і нервової систем. Під спостереженням знаходилися 26 хворих з різними аллергодерматозам і у віці від 3 до 80 років. Їм були проведені необхідні лабораторні дослідження: клінічні аналізи крові і сечі, біохімія крові, аналіз калу на дисбактеріоз, аналіз крові на цукор, дослідження імуноглобулінів.
Аналіз клініко-лабораторних досліджень дозволяє зробити наступні висновки:
- Найкращим сорбентом в період загострення шкірного процесу є біологічно активна добавка ФІТОСОРБОВІТ компанії Артлайф як препарат, що зменшує токсико-алергічні прояви захворювання і нормалізує склад кишкової флори. Доцільно його поєднання з КАЛЬЦІМАКС, який посилює гипосенсибилизирующее дію, зменшує запальні реакції на шкірі.
- У стадії стихає загострення і в міжрецидивний період при хронічних дерматозах виправдане застосування Токсфайтер в поєднанні з ХЕПАР ФОРМУЛА, яка блокує вироблення імуноглобулінів Е, уповільнює накопичення гістаміну і серотоніну в тканинах.
- Для профілактики рецидивів або хронізації шкірного процесу показане лікування дисбактеріозу кишечника, який спостерігається у 70% хворих. Доцільно тривалий почергове застосування АЦІДОБАК і БІФІДОБАК протягом 1,5-2 місяців, у поєднанні з вітамінними комплексами і, при необхідності, з імунними препаратами.
Заключним етапом корекції складних механізмів алергічних захворювань є підтримуюча терапія препаратами, розробленими для щоденного прийому. Кращим поєднанням є застосування БАД ДІСКАВЕРІ Чарівність, або БАД ДІСКАВЕРІ СИЛА, або БАД ДІСКАВЕРІ Відмінник, КАЛЬЦІМАКС, що призначаються у невеликих дозах по 1-2 капсули (1-2 таблетки) у першій половині дня. Даний комплекс забезпечує м'яке очищаюче, протизапальну, імунокорегуючої і загальнозміцнюючу дію; заповнює потреби організму у вітамінах, мікроелементах, ферментах; підтримує нормальний склад кишкової флори. Підбір і поєднання БАД проводиться індивідуально, з урахуванням супутньої патології та особливостей клінічного перебігу аллергодерматоза.
Комплексне лікування псоріазу
Псоріаз - одне з найбільш поширених хронічних захворювань шкіри. Це мультифакторний дерматоз, при якому істотну роль відіграють генетичні, спадкові дефекти, що виявляються при несприятливому впливі навколишнього середовища. Це загальне захворювання організму, при якому на хромосомному рівні відбуваються зміни НLА-антигену, відповідального за мікроциркуляцію, функціональний стан мембранних систем печінки, дисфункцію гіпоталамо-надниркової системи, гормональну регуляцію кальцієвого обміну і, нарешті, дистрофічні, склеротичні зміни в органах імунної системи. Це аутоімунне захворювання з первинним залученням у процес системи Т-лімфоцитів і вторинної активізацією і проліферацією кератиноцитів.
Враховуючи складність патогенезу, поліетіологічность захворювання, недостатню ефективність хіміопрепаратів, що застосовуються при лікуванні, дуже перспективним є використання БАД в лікуванні і профілактиці рецидивів псоріазу. Застосування біодобавок показано при всіх формах і стадіях псоріазу. Однак лікуванням гострих і ускладнених форм слід займатися спільно з лікарем, що володіє інформацією про БАД. Використання БАД при псоріазі має бути спрямоване на нормалізацію імунологічних зрушень, корекцію імунодефіциту, відновлення нормальної кератинізації і обмінних порушень.
Пропонована схема лікування найбільш ефективна у хворих з вульгарним псоріазом, давністю захворювання не більше 5 років, в терапії яких не застосовувалися гормони, цитостатики, ПУВА-терапія та інші складні методики (гемосорбція, плазмоферез).
- Гепатопротектори - ЛЕЦИТИН, ХЕПАР ФОРМУЛА, ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ в чергуванні місячними курсами.
- Антиоксиданти - бета-каротин, Вітамін "Е", КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С», ГРІН СТАР, ДІСКАВЕРІ Чарівність цілорічно.
- Судинні кошти - НЕЙРОСТРОНГ, меморі РАЙС, БІ ПІ ФОРМУЛА, НЕЙРОСТАБІЛ місячними курсами в чергуванні, з урахуванням супутніх захворювань і локалізації осередків.
- Препарати кальцію - КАЛЬЦІМАКС, особливо в перехідний час року, місячними курсами, можливо місяць прийом, місяць - перерва.
- Ентеросорбенти - ФІТОСОРБОВІТ, Токсфайтер 1 раз в три місяці планово і при починається загостренні.
Імунні препарати - котячий кіготь, від 2-6 місяців при змінених показниках імунологічного статусу.
Застосування даної схеми дозволяє підвищити клінічну ефективність лікування псоріазу, домогтися нормалізації патогенетично значимих імунологічних параметрів і продовжити терміни ремісії наполегливої ​​хронічного дерматозу.

Коментарі

ВВЕРХ