Звіт з клінічної апробації БАД РЕНСЕПТ у хворих з хронічними захворюваннями сечовидільної системи

Г.Б. ДЖУБАНІЯЗОВА, ЗАТ Проблем харчування Республіки Казахстан, м. Алмати (наведено з купюрами, де описаний складу біодобавки))
Введення
Біологічно активні добавки до їжі (БАД) займають значне місце у профілактиці та допоміжної терапії багатьох захворювань. В останні роки в Казахстані широко застосовуються БАД, що містять біологічно активні речовини рослинного, тваринного, бактеріального або синтетичного походження, регулюючі і стимулюючі функції окремих органів і систем організму, підтримують їх у фізіологічних межах функціональної активності. Більшість БАД мають полікомпонентних склад і мають низку переваг перед монокомпонентними і синтетичними лікарськими засобами. При їх використанні людина отримує цілий комплекс природних сполук, властивих даному рослині, і вплив на організм виявляється більш м'яким і тривалим. Вони не токсичні і, як показує медична практика, рідше викликають ускладнення і алергічні реакції.
БАД, що містять фітокомплекси, можуть надавати патогенетичне і симптоматичне вплив на організм. Хвороби нирок та сечовидільної системи займають значне місце в загальній структурі захворюваності населення нашої республіки і мають тенденцію до зростання. Дана проблема ускладнюється погіршенням екологічної ситуації в багатьох регіонах, зміною характеру харчування населення, погіршенням якості питної води. В етіопатогенезі хронічної патології сечовидільної системи провідними факторами є бактеріальна інфекція, порушення тонусу і моторної функції системи сечовиділення, зниження імунітету. В умовах скрути відтоку сечі, при запальних процесах відбувається порушення обміну солей і води, випадання в осад солей сечової кислоти, оксалатів, фосфатів з можливим розвитком надалі сечокам'яної хвороби. Однією з основних функцій сечовидільної системи є виведення шлаків і токсинів з організму. Нормальне функціонування цієї системи забезпечує сталість водно-електролітний балансу. Хвороби органів сечовиділення призводять до порушення фільтраційної, очисної та інших функцій організму.
Завданнями лікування при даній патології є протизапальну, антибактеріальну дію, усунення больового синдрому, підтримка імунної системи, регуляція тонусу сечовивідних шляхів, підтримання електролітного балансу, виведення шлаків з організму, антиоксидантний захист.
Фахівцями компанії Артлайф (м. Томськ, Росія) розроблений високоефективний комплексна рослинна біодобавка РЕНСЕПТ, виготовлена ​​з високоякісної сировини, що володіє діуретичною, протизапальною ефектами і вираженими антимікробними властивостями. Завдяки спеціально підібраному складу значно посилюється лікувальний ефект взаємодії входять до РЕНСЕПТ компонентів.
Дана біологічно активна добавка являє собою трав'яний комплекс для нормалізації функціонування сечовидільної системи, в якому використовується багатовіковий досвід лікування травами і досягнення медичної науки.
Збалансована формула РЕНСЕПТ включає в себе порошок журавлини і унікальний комплекс трав, що володіють антибактеріальними і сечогінними властивостями.
Біодобавка РЕНСЕПТ має виражену антибактеріальну, противірусну та антисептичну дії, ефективний у лікуванні та профілактиці рецидивів і загострень інфекцій мочевиделітел'ного тракту.
Механізм терапевтичного впливу БАД обумовлений сприятливим впливом комплексу біологічно активних речовин на порушені метаболізм, структуру і функції нирок та сечовидільної системи.
БАД АРТ ЛАЙФ РЕНСЕПТ, маючи у своєму складі рослинні компоненти і важливі мікронутрієнти, володіє потужним арсеналом впливу на патогенетичні фактори розвитку інфекцій сечовивідних шляхів, сечового міхура, сечокислого діатезу, сечокам'яної хвороби з метою лікування та профілактики, а також симптоматичної терапії порушень кровообігу.

Показання:
Для використання з метою профілактики рецидивів і загострень інфекцій сечовидільного тракту, сечового міхура.
Для підвищення ефективності традиційної медикаментозної терапії цих захворювань.
У комплексній терапії серцево-судинних захворювань, токсикозів вагітності, алергій, в схемах протипухлинної терапії. Спосіб застосування: рекомендується як БАД по 1-2 таблетки 3 рази на день під час їжі з рясним питвом. Курс лікування 2-3 тижні, при необхідності лікування можна повторити.
Мета дослідження: вивчення впливу біологічно активної добавки РЕНСЕПТ на клінічний перебіг і функціональний стан сечовидільної системи при хронічних захворюваннях сечовивідних шляхів в гострий період і період затухаючого загострення, оцінка переносимості та побічних ефектів.

Матеріали та методи дослідження
Дослідження проводилися амбулаторно на 15 хворих із захворюваннями нирок і сечовивідних шляхів. Курс лікування склав 20 днів. Всі хворі отримували БАД АРТ ЛАЙФ РЕНСЕПТ по 1 таблетці 3 рази на день під час їди з великою кількістю рідини. 10 хворих отримували одночасно базисну медикаментозну терапію, яка включала антибіотик ампіцилін по 2 млн од. на добу; уросептики палин по таблетці 2 рази на добу протягом 7 днів, спазмолітик но-шпу в таблетках або ін'єкціях до купірування больового синдрому протягом 3-5 днів, рекомендувалася дієта з обмеженням солі, рясне пиття. 5 хворих на хронічний пієлонефрит поза загостренням брали біодобавку РЕНСЕПТ як профілактичний засіб для попередження рецидиву і виведення солей з сечовивідних шляхів.

Для досягнення мети використано такі методи дослідження:
- Клінічне спостереження за хворими;
- Загальний аналіз крові;
- Загальний аналіз сечі;
- Аналіз сечі по Нечипоренко;
- Сечовина, креатинін у сироватці крові;
- Калій, натрій в плазмі крові;
- УЗД нирок.

Коментарі

ВВЕРХ