Застосування БАД АРТ ЛАЙФ Джойнт ФЛЕКС при порушенні опорно-рухових функцій.

С.А. ШЕТЕКАУРІ, А.А. Лакан, Державна медична академія,
Інститут відновлювальної медицини, м. Красноярськ.
Захворювання опорно-рухового апарату є бичем сучасного суспільства, розплатою людей за урбанізацію, порушення харчування, неадекватні фізичні навантаження, тривалі порушення поз і т.д.
Незважаючи на поліетіологічность, захворювання суглобів та хребта є, по суті, знос і руйнування хрящових поверхонь, що вистилають суглоби, і обмеження виділення синовіальної рідини, що забезпечує вільність і плавність рухів.
Оскільки ураження суглобів є хронічним, прогредієнтним процесом, вони вимагають частого і тривалого застосування протизапальних, болезаспокійливих, нестероїдних хімічних препаратів, які дають тимчасовий ефект, мають протипоказання і побічні дії.
В умовах тривалого застосування препаратів (профілактика, лікування, реабілітація) при суглобових захворюваннях увагу лікарів в даний час часто буває звернуто на біологічно активні добавки (БАД) - натуральні природні засоби, які є надійними, безпечними і високоефективними препаратами, виготовленими з родинних організму речовин. У своїй ортопедичної, травматологічної та неврологічній практиці амбулаторним хворим ми застосовували багатофункціональний за складом вітчизняний (Томськ) продукт компанії Артлайф Джойнт ФЛЕКС.
Це поживний, протизапальний комплекс для кістково-суглобової системи, ефективний при запальних процесах у суглобах, м'язах, зв'язках. В результаті восалітельних, а також дегенеративно-дистрофічних, травматичних або вікових процесів в організмі порушується живлення і кровообіг опорно-рухового апарату, формуються аутоімунні реакції, порушується синтез колагену і еластину, необхідних для відновлення хрящових поверхонь.
До складу БАД Джойнт ФЛЕКС входить комплекс мукополісахаридів гликозамин і хондроітінсульфат, які є складовими частинами здорових хрящів і суглобів, а також добре збалансована формула кальцію і рослинні компоненти.
Протягом 2000 року 168 хворих з артрозами суглобів, переважно нижніх кінцівок, після проведення основного протизапального курсу лікування (1-2 тижні) отримували Джойнт ФЛЕКС по 1 таблетці 2 рази на день під час їди протягом 2-3 місяців. Було відзначено, що у цієї групи хворих відновлення функцій суглобів, збільшення їх рухливості відбувалося в більш ранні терміни. Крім того, хворими відмічено значний болезаспокійливий ефект, який наступав в середньому на другому тижні від початку загострення.
У неврологічній практиці Джойнт ФЛЕКС застосовується хворими з різними проявами остеохондрозу. Хребет являє собою опору людського тіла, і він перший розплачується за прямоходіння. При постійно існуючих навантаженнях щоденна підтримка харчування суглобів хребта є життєвою необхідністю, оскільки з віком наростають дегенеративно-дистрофічні зміни хребта.
Джойнт ФЛЕКС застосовувався неврологічними хворими (78 осіб) з рефлекторними і корінцевим синдромами шийно-грудного та попереково-крижового рівнів, починаючи з гострого періоду.
Клінічно зменшення больового синдрому відбувається за рахунок зниження запальних процесів в тканинах і зняття набряку. Це спостерігається протягом першого тижня, повне купірування болю настає через 10-17 днів, хоча прийом БАД Джойнт ФЛЕКС повинен бути продовжений до 3 місяців.
Подальше динамічне спостереження за хворими показало, що за річний період загострення захворювання не спостерігається.
Це дає підставу використовувати даний препарат у комплексному лікуванні гострих проявів остеохондрозів, а також з метою профілактики загострень.
Слід сказати, що необхідний тривалий прийом джоінт ФЛЕКС (по 1 таблетці 2 рази на день не менше 3 місяців). Даний курс повторюється 2-3 рази на рік, можна в поєднанні з масажем. Протипоказань для прийому препарату не відзначено.

Коментарі

ВВЕРХ