Застосування БАД АРТ ЛАЙФ в практиці дільничного лікаря жіночої консультації.

Е.В. ПІСКУН, лікар акушер-гінеколог, жіноча консультація, м. Уссурійськ
Дільничний лікар акушер-гінеколог жіночої консультації р. Уссурійська протягом 1,5 років вела спостереження за пацієнтками, яким у складі комплексного лікування призначалися біологічно активні добавки (БАД АРТ ЛАЙФ). Хороший ефект відзначений при призначенні за індивідуальними схемами прийому таких препаратів:
ДІСКАВЕРІ Чарівність як вітамінно-мінерального комплексу - по 1 таблетці 1 раз на день, вранці після їжі, в т.ч. вагітним - з моменту постановки на облік в консультації.
ГРІН СТАР як вітамінно-мінерального комплексу - за аналогічною схемою, а також при лікуванні залізодефіцитної анемії, в поєднанні з препаратами заліза. Так, хворий N в лютому 2002 року терапевтом було відмовлено в проведенні операції за показаннями з-за низького рівня гемоглобіну (80 г / л на 01.02.т.г.). У результаті проведення комплексного лікування з використанням БАД ГРІН СТАР у хворої відзначалася наступна динаміка за показником гемоглобіну: на 01.03.т.г. - 102 г / л, на 01.04 - 120 г / л. Це дозволило вчасно прооперувати хвору за згодою лікаря-терапевта.
Препарат КАЛЬЦІМАКС призначався по 1-2 капсули одноразово, в поєднанні з узваром яблучно-ЖУРАВЛИННИЙ узваром (1 ч / л на склянку будь-якого напою), увечері - при судомах в литкових м'язах у вагітних з 16-го тижня; курсами по 10 днів через кожні 10 днів, починаючи з 20 тижня і щодня, ввечері, з 30 тижня - для профілактики кальцієвої недостатності, кровотечі в пологах, слабкості пологової діяльності.
У комплексному лікуванні ЗВУР застосовувався ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ (ПНЖК) - по 1 капсулі 2 рази на день після їжі, двома курсами по 15 днів з перервою в 15 днів. Яскравий приклад ведення хворий: Музаян Соня, 36 років. DS: вагітність 33 тижні, ЗВУР 1-11 стадії, ХФПН. У комплексному лікуванні застосовувалися БАД за вказаною схемою. Пацієнтка народила хлопчика вагою 4,05 кг з оцінкою за шкалою Атар 9 балів.
НЕЙРОСТРОНГ був рекомендований при початкових проявах гестозу, НЦЦ за гіпертонічним типом - по 1 таблетці на ніч курсом на 1 місяць, а також в поєднанні з узваром ВЕЧІРНІЙ в 22-23 години (1 ч / л на склянку будь-якого напою). При цьому сон наступав, як правило, через 15-30 хвилин, за характером спокійний, знизилася дратівливість.
При дріжджових кольпітах у вагітних застосовувалося масло чайного дерева для обробки, двічі на день курсом на 7-10 днів.
При лікуванні кондилом застосовувався СУПЕР Шілд - за I капсулі 2 рази на день курсом на 15 днів, обробка протягом тижня двічі на день з використанням АРГОСЕПТ. У 12 з спостережуваних пацієнток після проведеного лікування протягом року не виникали рецидиви.
Щомісяця на ділянці спостерігається близько 50 вагітних, з них тільки 25-30% отримують біологічно активні добавки.
На жаль, негативна, здебільшого необ'єктивна інформація про БАД в пресі впливає на ставлення жінок до рекомендованим курсам - БАД за рекомендацією лікаря застосовують менше половини всіх пацієнток. Разом з тим, жінки, які отримують БАД у комплексному лікуванні, відзначають для себе (суб'єктивно) позитивний ефект і повторно звертаються за консультацією щодо застосування БАД, в тому числі і в профілактичних цілях.

Коментарі

ВВЕРХ