Імунітет людини і все що потрібно про нього знати

імунітет, імунна система 

ВНАСЛІДОК ЧОГО ВІДБУВАЄТЬСЯ ослаблення імунітету

Прорив людського розуму в XIX - XX століттях привів до впровадження в життя нової техніки і технологій, які багато в чому полегшили життя людини, однак, це видиме полегшення таїть в собі безліч "підводних каменів". Наш організм зіткнувся з основною серйозною проблемою, він не може самостійно адаптуватися до навколишнього середовища, так само швидко як вона змінюється. На наш організм все з більшою силою діють несприятливі екологічні умови, незбалансоване харчування, необгрунтований прийом ксенобіотиків. Поява складних механізмів в оточенні людини сприяло заподіянню важких фізичних і психічних травм. Тривалі фізичні та інтелектуальні перевантаження в сукупності з хронічним дефіцитом сну, повністю спустошують резерви організму, в тому числі і резерви імунної системи (імунітету).

Будь-яке захворювання спричиняє збій в імунній системі організму. За останніми даними імунологів саме патологія імунної системи є однією з основних причин розвитку багатьох хвороб людини та їх ускладнень, серед яких вірусні та грибкові інфекції, післяопераційні інфекційні ускладнення, запальні захворювання шкіри, слизових оболонок, алергічні хвороби, деякі злоякісні новоутворення, аутоімунні захворювання, хвороби ендокринної системи та багато інших.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ІМУНОЛОГІЧНА СИСТЕМА І ЩО ВОНА ІЗ СЕБЕ ПРЕДСТАВЛЯЄ

Здоровий організм дуже точно розрізняє "своє" і "чуже". Влаштовано це так, по одній простій причині, "чуже" здатне принести шкоду здоров'ю організму. Механізми вироблені в процесі еволюції людини і спрямовані на видалення чужорідного агента, надзвичайно різноманітні. Але при цьому виділяють два основних узагальнених механізму: "імунологічна реактивність організму" та "неспецифічні фактори захисту".

Під першим розуміються всі специфічні реакції на "чужорідні агенти" або так звані антигени. Вони зумовлені високоспецифічного здатністю клітин організму реагувати з чужорідними молекулами.

Однак захищеність організму від інфекцій залежить ще й від таких факторів як: ступінь проникності шкірних і слизових покривів для патогенних мікроорганізмів, наявності в їх секрети бактерицидних субстанцій, кислотності шлункового вмісту, присутності в біологічних рідинах організму ферменту лізоциму і т.д. Всі ці механізми відносяться до "неспецифічним факторів захисту", так як у них немає ніякого спеціального реагування і всі вони існують незалежно від присутності або відсутності антигену.

Для корекції імунної системи використовують імунотропної терапії. Залежно від ефекту, імунотропної терапії підрозділяється на два типи:
імуностимулююча терапія
імуносупресивна терапія

Імуностимуляція - це спосіб активізації імунітету специфічними і неспецифічними засобами, які призводять до стимуляції "імунологічної реактивності організму" та / або "неспецифічних факторів захисту".
Імуносупресія - це вплив на імунну систему, спрямоване на придушення "імунологічної реактивності організму".

При иммуностимуляции доцільно впливати відразу на різні ланки імунної системи. При цьому в першу чергу необхідно нормалізувати харчування організму вітамінами, мікроелементами, антиоксидантами беруть участь в роботі імунної системи.

   Біологічно активна добавка "РУДВІТОЛ"

Фахівцями компанії Артлайф розроблений і запущений у виробництво імуностимулюючий, протизапальний комплекс "Рудвітол".

У виробництві БАД "Рудвітол" використовується сучасна технологія, нанесення активних компонентів на пеллети. Перевагою даної технології є можливість нанесення хімічно несумісних речовин на різні пелети з подальшим їх об'єднанням в одній желатиновій капсулі. Так само значним плюсом пеллетной форми є можливість пошарового нанесення активних компонентів, це дозволяє регулювати їх вивільнення саме в тих відділах шлунково-кишкового тракту, де відбувається їх засвоєння.

Важливою перевагою "Рудвітол" є природне походження всіх активних компонентів. Таким чином, знижується ймовірність розвитку алергічних проявів, максимально знижено навантаження на клітини печінки, виключені мутагенну і тератогенну дію препарату. Представлені на ринку препарати, як правило володіють одним з властивостей: імуностимулюючоїактивністю або протизапальної. Причому в якості протизапальних препаратів використовуються речовини належать до однієї групи: нестероїдні протизапальні сполуки. Ці речовини є синтетичними похідними, внаслідок чого вони володіють вираженою гапатотоксічностью, викликають ерозивні ушкодження слизової оболонки шлунка і ДПК.


До складу "Рудвітола" входять екстракти ехінацеї, солодки, аскорбінова кислота, рутин, мікроелементи: селен і цинк.

Ехінацея - це унікальний рослинний імуностимулятор, ефективний засіб профілактики бактеріальних і вірусних захворювань. Екстракт ехінацеї підвищує фагоцитарну активність макрофагів - головних воїнів неспецифічного імунітету. Це не дивно, адже в коренях ехінацеї виявлено велику кількість полісахаридів з сімейства гетероглюканов. Відомо, що багато молекули цієї групи активують макрофаги, тобто переводять їх у стан повної бойової готовності. Можна сказати, що ехінацея бореться з мікробами силами самого організму. І її діяльність не обмежується підвищенням імунітету. Нещодавно виявлено, що речовини, що входять до складу екстракту ехінацеї, можуть блокувати фермент гіалуронідазу, захищаючи від руйнування гіалуронову кислоту. Гіалуронова кислота визначає в'язкість міжклітинної речовини шкіри і слизових оболонок. Деякі мікроби, що проникають в шкіру крізь пошкоджений епідерміс, розщеплюють гіалуронову кислоту за допомогою гіалуронідази. В результаті міжклітинний речовина шкіри стає більш текучим і менш в'язким. Це полегшує мікроорганізмам подальше просування в глиб організму. Крім цього, зниження вмісту гіалуронової кислоти в шкірі призводить до зменшення водоудерживающей здібності міжклітинного речовини. Брак вологи в шкірі ускладнює міграцію клітин імунної системи, і бактерії не зустрічають жодних перешкод на своєму шляху. Блокуючи бактеріальну гіалуронідазу, ехінацея створює в шкірі і слизових оболонках всі умови для успішної боротьби з інфекцією.

Солодка - корінь цієї рослини містить тритерпенові сполуки (гліциризинову і гліціретовую кислоти) володіють дією, трохи нагадують кортикостероїди. Вони, як і гормони надниркових залоз, сприяють нормалізації водно-сольового обміну в організмі. Флавоноїди, що знаходяться також у підземних органах солодки, мають спазмолітичну дію, зменшують ламкість капілярів і мають протизапальну дію. Одним із властивостей солодки є здатність підсилювати дію інших компонентів рослинного походження, що входять до складу БАД.

Рути і аскорбінова кислота - у поєднанні зменшують проникність і ламкість капілярів, беруть участь в окислювально-відновних процесах, гальмують дію гіалуронідази. Крім того, мають антиоксидантні властивості.

Цинк - відноситься до містяться в організмі мікроелементів - неорганічним елементів, що складають менше 0,01% маси тіла. В організмі дорослої людини міститься близько 2 г цинку. Цинк впливає на імунні і метаболічні процеси, що відбуваються в організмі. Цінкозавісімимі є такі життєво важливі ферменти, як інсулін, кортикотропін, соматотропін, гонадотропін. Тому при нестачі цинку в організмі спостерігається ослаблення імунітету.

Селен - вчені вважають, що нестача цього мікроелемента можна вважати однією з найважливіших проблем сучасності, так як в грунті його мало, оскільки він легко вимивається і несеться у водний басейн земної кори. Для підтримки здорового імунітету нам необхідно отримувати щоденно 10 мкг селену. Дефіцит селену дуже часто зустрічається у людей, інфікованих ВІЛ, і чим нижче його рівень у порівнянні з нормою, тому більше пошкодження ВІЛ може завдати організму з ослабленою імунною системою. Селен є захисним мікроелементом, що перешкоджає розвитку хвороб серця і артерій. Селен важливий для функції щитовидної залози, оскільки від нього залежить фермент, який активує тиреоїдний гормон (Т4).

Для підтвердження імуностимулюючих та протизапальних властивостей БАД "Рудвітол" були проведені клінічні дослідження у хворих на вірусні захворювання переднього відрізка очей і у хворих на туберкульоз легень з симптомами специфічної інтоксикації, а також з симптомами ГРВІ. У тому і іншому випадку дослідження показали його хорошу переносимість, відсутність побічних ефектів і швидку регресію клінічних симптомів захворювань, нормалізацію картини крові у пацієнтів. Результати проведених досліджень свідчать про доцільність включення БАД "Рудвітол" в комплексну терапію імунодефіцитних станів при гострих і хронічних запальних захворюваннях різної локалізації та як загальнозміцнюючий і профілактичний засіб при ризику захворювання на грип та ГРВІ.

Клінічна апробація препарату Рудвітол на базі обласної дитячої лікарні м. Липецька

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ, ДОЗУВАННЯ

Біологічно активна добавка до їжі "Рудвітол" рекомендується як загальнозміцнюючий засіб при простудних захворюваннях, додаткового джерела вітаміну С, рутина, цинку і селену, при іммунодефецітних станах, при гострих і хронічних запальних захворюваннях.

Зам. директора з науки та виробництва Вековцев А.А.
Завідувач виробничо-експериментальної лабораторії нуждою П.
Інженер технолог виробничо-експериментальної лабораторії Пехтерева Н.

Коментарі

avatar маріанна - 19 Березень 2014, 19:21

http://medictest.net/anatomiya/239-%B2%EC%F3%ED%B3%F2%E5%F2.html

ВВЕРХ