здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Вітамін B12 (ціанокобаламін)

 Вітамін B12 (ціанокобаламін)

Вітамін B12 - єдиний водорозчинний вітамін, здатний акумулюватися в організмі, - він відкладається в печінці, нирках, легенях і селезінці.

Джерела рослинні
Морська капуста, соя і соєві продукти, дріжджі, хміль

Джерела тваринні
Печінка, нирки, яловичина, домашня птиця, риба, яйця, молоко, сир, устриці, оселедець, макрель

Дія
Ціанокобаламін має виражену ліпотропні дією, він попереджає жирову інфільтрацію печінки, підвищує споживання кисню клітинами при гострій і хронічній гіпоксії.
Вітамін B12 бере участь в процесах трансметилювання, перенесення водню, активує синтез метіоніну. Посилюючи синтез і здатність до накопичення протеїну в організмі, уіаноокбаламін надає також анаболічний вплив.
Підвищуючи фагоцитарну активність лейкоцитів і активізуючи діяльність ретикулоендотеліальної системи, цианоокбаламін посилює імунітет. Низький рівень цианокобаламіна удвічі прискорює розвиток захворювання у людей, хворих на СНІД.
Також вітамін B12 відіграє важливу роль в регуляції функції кровотворних органів: він бере участь у синтезі пуринових і піримідинових основ, нуклеїнових кислот, необхідних для процесу еритропоезу, активно впливає на накопичення в еритроцитах сполук, що містять сульфгідрильні групи.
Від забезпеченості ціанокобаламіном залежить широкий спектр емоційних і пізнавальних здібностей. Підтримка оптимального рівня цього вітаміну сприяє запобіганню депресії, старечого слабоумства й сплутаності мислення, допомагає стримувати розпад розумової діяльності в результаті СНІДу.
Вітамін B12 допомагає долати безсоння, а також допомагає пристосуватися до зміни режиму сну і неспання, що пояснюється участю цианокобаламіна в синтезі мелатоніну.
Ціанокобаламін допомагає нормалізувати знижений кров'яний тиск.
Вітамін B12 є однією з речовин, необхідних для здоров'я репродуктивних органів чоловіків і жінок, так, він здатний коректувати зниження вмісту сперматозоїдів у спермі.

Добова потреба

Вік, років - В12, мкг
0-1/2 - 0,4
1/2-1 - 0,5
1-3 - 1,0
4-6 - 1,5
7-10 - 2,0

Чоловіки
11-14 - 3,0
15-18 - 3,0
19-59 - 3,0
60-74 - 3,0
Старше 75 - 3,0

Жінки
11-14 - 3,0
15-18 - 3,0
19-59 - 3,0
60-74 - 3,0
Старше 75 - 3,0
Вагітні - 4,0
Шалені - 4,0

Потреба в ціанокобаламін збільшується при вживанні алкоголю та палінні.
Також додатковий прийом цианокобаламіна необхідний вегетаріанцям, т.к. цей вітамін міститься, в основному, в продуктах тваринного походження.
Підвищена потреба у вітаміні B12 у вагітних, літніх людей, хворих на СНІД, а також пацієнтів з хронічною діареєю.

Симптоми гіповітамінозу
Погана засвоюваність їжі, запор, збільшення печінки
Хронічна втома, дратівливість, депресія, запаморочення, дзвін у вухах, сонливість, головний біль, утруднене дихання, розлади зору, галюцинації, втрата пам'яті.
Перніціозна анемія, неврологічні розлади, імунодефіцити, гастродуоденіти, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
Навіть невелике зниження вмісту цианокобаламіна в крові в порівнянні з нормою може завдати значної шкоди мозку і нервовій системі.

Застосування вітаміну B12 показане у недоношених і новонароджених дітей після перенесених інфекцій.

← Вітамін B6 (піридоксин) Вітамін C (аскорбінова... 
Просмотров: 11855
Коментарі (1)
Aндрій   (30 Грудень 13)
ГЕМОГЛУБІН 126

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен