Що являють собою зубні вініри
Кожна людина напевно хоч раз в житті випробовуєтьсял таке вкрай неприємне відчуття, як зубний біль. Про те наскільки це неприємно і часом нестерпно, зайвий раз нагадувати не хочеться, хіба що з метою напуття або моралізаторство. Але однозначно, що будь-який з нині живих мріє про таку жаданої і звеличувана всіма телеканалами білосніжною голлівудську усмішку. На жаль, більшість жителїй нашої країни навряд чи можуть похвалитися не те щоб білосніжною, але хоча б цілісною посмішкою, не кажучи вже про ідеально рівних обрисах зубів. Більшість наших співгромадян мають такі порушення "стандарту", як порушення кольору, відтінків, порушення форми окремих зубів і зубного ряду в цілому. Природно, якщо необхідно в короткі терміни вирішитьь проблему форми або явно небілого відтінку, то традиційними способами відбілювання та корекції цього досягти не вдасться - для цього необхідний не один сеанс і відповідно не один день, витрачений на лікування. Кардинально змінити зовнішній вигляд зубів у стислі терміни можна лише використовуючи спеціальні керамічні накладні пластинки - вініри.
Вініри - це декоративні платівки, які кріпляться на зовнішню поверхню зуба, замінюючи його зовнішній шар. Таким чином можна створити ідеально рівну зубний ряд, який відповідає всім побажанням клієнта, як за формою, так і за кольором. Використання виниров позволяет швидко здійснити корекцію зубів, збільшити їх міцність і захистити від зовнішнього впливу. Вініри класифікують за матеріалом, з якого вони виготовлені, від нього, до речі, безпосередньо залежить. На сьогоднішній день виділяють дві великі групи виниров:
- Керамічні . Класичний тип вінірів, який виготовляється в лабораторних умовах. Спосіб виготовлення (нашарування, лиття, фрезерування) вибирають в кожному конкретному випадку індивідуально. Виготовлений зразок винира розфарбовується в потрібний тон і фіксується на зубі за допомогою спеціального композитного клею. У класичному варіанті, перед установкой винира проводиться підготовка поверхні зуба, який обточується до необхідного розміру. Останнім часом, була запропонована технологія виготовлення керамічних вінірів, які не вимагають обточування зуба - так звані люмініри;
- Композитні . Даний тип вінірів виготовляється з композитних матеріалів і на відміну від керамічних моделей, вимагає мінімально знятого шару емалі. Такі вініри міцніші і довговічніші (середній термін служби, як правило, від 3 до 5 років).
Крім цього, вініри прийнято класифікувати за типом установки на дві групи:
- Прямі або терапевтичні вініри . Дана група виниров виготовляється з композитів прямо на місці, в стоматологічному кріслі ;
- Непрямі вініри . Це вініри з керамічних мас,композитів, окису цирконію, які виготовляються в умовах зуботехнічної лабораторії. Вони міцніші і довговічніші у порівнянні з попередніми.
Підсумки
Використання виниров дозволяє в досить стислі терміни вирішити проблеми корекції форми і відтінку зубів, запобігти передчасному руйнуючоїшення зубів, усунути деякі дефекти.