Форми і лікування фарингіту
Наш організм являє собою складну, комплексну структуру, яка складається з величезної колічсества дрібніших структурних едініц - систем. Наприклад, нервова, серцево-судинна, травна, дихальна, лімфатична, опорно-руховий апарат і т.д. Кожна з них виконує свої окремі, критично важливі функції, а ось їх дія спільно призводить до того нормальному функціонуванню організму, яке ми звикли споглядати щодня. Природно, при всій своїй складності та ідеальності в еволюційній площині, кожна з підсистем організму схильна до різних захворювань, кожне з яких практично напевно стикається з тими функціями, які виконує та чи інша система. Наприклад, якщо ми говоримо про систему дихальної, зокрема про таке її структурному компоненті, як верхні дихальнішляху, ротоглотка. У цій області розташовуються слизові і лімфоїдні оболонки, залози і тканини горла. Враховуючи поширення різних запальних і респіраторно-вірусних захворювань, дана зона завжди знаходиться в зоні ризику. Одним із захворювань запального характеру, яке вражає саме слизову і лімфоїдну тканину глотки, єфарингіт. Детальну інформацію з даного питання можна почерпнути, пройшовши за посиланням.
Причини, що викликають розвиток фарингіту
Причин розвитку фарингіту предостатньо, але загалом всі вони зводяться до дії на слизову оболонку якогось подразника. Серед таких виступають, наприклад:
- холодний або забруднене повітря;
- бактеріальна, грибкова або вірусна мікрофлора, що провокує розвиток інфекції;
- наслідок запальних, інфекційних процесів в області носоглотки.
Види і форми фарингіту
Як і більшість інших захворювань інфекційного типу, Фарінгіт може протікати або в гострій, або в хронічній формі. Фарингіт в гострій формі - є первинною формою захворювання, яка розвивається відразу після впливу на слизову оболонку подразника (вірусу, бактерій і т.п.). Як показує клінічна практика, протягом захворювання в цій формі є сприятливим і добре піддається терапиі. Хронічна форма розвивається в двох випадках:
- по-перше, якщо гостра форма захворювання була Долікували до кінця;
- по-друге, коли слизова оболочной впродовж тривалого часу піддається впливу подразників. Як і для будь-якого іншого захворювання в хронічній формі, для фарингіту характерне чергування періодов ремісії і загострення. Подальшу класифікацію фарингітів можна проводити в рамках гострої або хронічної форм, беручи до уваги природу дратівної фактора. У зв'язку з цим, в кинической практиці виділяють вірусні, бактеріальні, грибкові, травматичні, катаральні та інші типи фарингітів.
Симптоматика фарингіту
Перебіг захворювання в гострій формі характеризується симптомами, характернмі для більшості респіраторно-вірусних захворювань, зокрема, болем, першением і сухістю в горлі, нездужанням, підвищенням температури до 38 градусів. На стінках гортані утворюються запалені лімфоїдні гранули. Хронічна форма, як правило, не має подібних проявів, для неї характерно, так зване, відчуття грудки в горлі і постійне бажання відкашлятися.
Лікування і профілактика
Лікування фарингіту залежить від природи його збудника, наприклад, для бактеріального застосовують антибіотики, а для вірусного - противірусні препарати. Аленайкраще проводити профілактику, яка полягає в регулярному загартовуванні, підтримці оптимальних характеристик повітря, особистої гігієни (зокрема, порожнини рота).