Все, що потрібно знати по установці штучного суглоба
Більш детальну інформацію з питань протезування можна дізнатися на сайті, а в даній статті ми постараємося відповісти на ключові.
Коли нужно проводити операцію по заміні штучним суглобом?
Якщо стався перелом шийки стегна у людини 60 і більше років, операція проводиться негайно. Статистикою доведено: у цій категорії пацієнтів результати значно краще при такій тактиці, ніж при остеосинтезі, тобто з'єднанні кісткових уламків за допомогоюгвинтів, стрижнів тощо. При захворюваннях суглобів ендопротезування здійснюється, якщо пацієнт вже не може спати вночі через біль, а також ходити, сидіти і навіть стояти, а консервативне лікування дає лише короткочасне полегшення.
У якому віці можна здійснювати заміну суглобів?
При інямих показах можна проводити ендопротезування 99-річній пацієнтці, а молодшій повинно бути не менше ніж 14 років.
Можуть перешкодити ендопротезування супутні важкі захворювання?
Рішення про операції беруть терапевти і анестезіологи після ретельного обстеження пацієнта. Важливо, що, виходячи з 26-роківнього досвіду шведських ортопедів, які оперують за допомогою спеціальної техніки з мінімальною крововтратою і коротким часом операції - від 30 до 60 хвилин, - багато лікарень можуть брати на операції хворих з важкою супутньою патологією. У багатьох клініці, зокрема, оперувалися хворі на гемофілію, люди з однією ниркою, легким, а також ті, кіторие перенесли інфаркти міокарда та операції з шунтування серця, зі штучним водієм серцевого ритму тощо. Також, через кілька годин після операції пацієнти починають ходити без милиць, повністю навантажуючи прооперовану кінцівку, користуючись тільки палицею. До речі, завдяки стерильності повітря в операційній, ризик послеопераціонного інфікування ран відсутня.
Що відбувається, якщо суглоб імплантований неправильно або він розхитався або нагноившейся?
Термін служби ендопротеза залежить від багатьох факторів. На жаль, з часом штучні суглоби зношуються або розхитуються, з'являється больовий синдром, губляться функціїураженої кінцівки, руйнується кісткова тканина навколо ендопротеза. При розхитуванні, зносі або інфікуванні штучного суглоба необхідно проводити ревізійне ендопротезування, тобто операцію, яка полягає в заміні зношеного протеза на новий. Такі операції в кілька разів складніше первинне протезування і вимагають спеціального обладнання та забезпечення відповідними біоматеріалами. Фахівці тільки спеціалізованих центрів мають великий досвід проведення таких операцій.
Ретельно відпрацьована методика зменшення крововтрати під час таких операцій, а відповідне обладнання та технології дозволяють « витягувати » паціентов з безнадійних (на їхню думку) станів. Тому хочу підкреслити, що колись не вдалося при первинному протезуванні, або суглоб нагноившейся або розхитався, терміново потрібно обраться в лікарню. Не варто втрачати надії, сучасна медицина дозволяє вирішувати багато проблем зі здоров'ям.