Головна : Новини

Біль у спині та попереку часто «дістає» трудоголіків

, 23:43
0 2066

У багатьох з нас хоч раз у житті боліла спина або "стріляло" впопереку і не раз. Але тільки одиниці знають, що викликає цю біль. А в медицині же так: знаєш причину хвороби - можеш вилікуватися. Про це і піде мова нижче. Як повідомляє grizhoff.ru: як правило, серед людей відомі кілька назв даної проблеми.

Люмбаго

Почнемо з люмбагоо. Це гострий біль у попереку, який виникає раптово. Спазм м'язів спини викликає також їх набряк і роздратування нервових закінчень. Далі виникає нерозривне коло: біль викликає збільшення спазму, а також утиск нервових корінців, а ті, звичайно ж, викликають гострий біль. Вона буває такою сильною, що іноді людина зовсім не може поворухнутися.Це сприймається ним як велика катастрофа. Але, на щастя, в 70-80 відсотках випадків такі напади проходять безслідно за пару днів. Коли ж напад затягується, то провокує зсув (підвивих) хребців або ж з'являється грижа міжхребцевого диска. Хоча біль і стає менш інтенсивною.

Іноді буває спазм. І причиною його являются дистрофічні зміни міжхребцевих суглобів, особливо слабкість зв'язок навколо них. Обмеження нервів підсилює спазм м'язів. При цьому він поширюється і на сусідні м'язи. Як наслідок - хребет "стягується" і збільшується тиск безпосередньо на міжхребцеві диски, які дуже часто можуть випинатися або ж розриватися. Когда ж відбувається гострий м'язовий спазм, то він найчастіше визівает біль у попереку (люмбаго), зате радикуліт буває дуже рідко. І навпаки, при зміщенні міжхребцевого суглоба страждають стегновий і сідничний нерви, тобто виникає радикуліт. А також з'являються рефлекторні судинні порушення: в ногах виникає відчуття тяжкості, кінцівки Немеють або їх дуже сильно "крутить" і "зводить".

Межпозвонковая грижа

Межпозвонковая грижа (розрив або ж випинання міжхребцевого диска) являє собою найбільш важку хворобу саме в групі дегенеративних хвороб хребта. Вона виникає як наслідок спазму або після травми, скажімо, такий, якпадіння на куприк тощо. Але при цьому має бути збіг несприятливих обставин, так як при нормальних умовах частини хребта витримують великі навантаження.

Симптоми міжхребцевої грижі:

  • Різкий біль у попереку, який пізніше поширюється по ходу защемленого нерва в одну або ж обидві ноги, тобто радикуліт;
  • Може порушитися чутливість ніг;
  • З'явитися перекіс тіла;
  • А у важких випадках можливий параліч ніг (Це буває вкрай рідко - менш ніж в одному відсотку випадків. Але, незважаючи на це, слід привестиі такий приклад).

Якщо ж пройти томографічне обстеження (цілком здорові люди, які старші 40 років і які зовсім ніколи не мали якихось проблем зі спиною), то, як мінімум, кожен третій має міжхребцеву грижу. Але ці люди про неї не підозрюють. Адже йдеться про звичайні зміни, які проісходіт з віком. Тому дуже хочеться, щоб і лікарі, і пацієнти ніколи не забували, що грижа на томограмі - це ще зовсім не діагноз, а тим більше - не вирок.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ