Історія виникнення бороді: цікаві факти
Борода поряд з чобітьми, матрьошкою, балалайкою і специфікою вживання міцних напоїв стала в сучасному світі своєрідною візитною карткою людини. За останні два століття в країнах Заходу склався певний міф про "неголеного" з народження мужика, який "повільно запрягає, але швидко їде" і цілодобово спустошує ємності з "вогняною водою". Ця легенда сучасності склалася в масовій свідомості наших західних сусідів у значній мірі під впливом кампанії, що розгорнулася в європейській пресі XIX століття.
Борода – ранг чиновника
Довжина бороді відповідала рангом чиновника. Рядові перські воїни, які протистояли фалангами Олександра Македонського, малі бороді до ключиці, високопоставлені сановники покривали волоссям всі грудей. Схожа мода раніше існувала і в Греції, правда завивка бороді була хаотичною. Набагато більше інформації ви можете дізнатися на сайті: , де розповідається про ті, чі популярна борода сьогодні.
Борода в Стародавньому Єгипті
Найбільш екзотичною була мода на бороду в Стародавньому Єгипті, де вона була привілеєм фараонів. Володарі долини Нілу за допомогою численних стрічок перетворювали свої бороді у якусь вузьку циліндричну конструкцію, яка виступала від підборіддя під кутом. Складається враження, що нерідко це спорудження було просто своєрідним шиньйоном, яке за допомогою кінців згаданих стрічок кріпилися на черепі фараона під його величною короною.
Іудейські бороді
Північно-східні сусіди єгиптян – іудеї прийшла на береги Мертвого моря з глибина Аравії в II тисячолітті до н. е. кочового народу хабіру, і проблем з бородами не малі. За освяченої століттями традиції віруючі іудеї борід не голили і посилювали їх на скронях спеціальними прядками волосся, в які впліталися шматочки папірусів зі священними текстами.
Борода в Східній Європі
Стародавні жителі Центральної та Східної Європи, незважаючи на віддаленість від центрів античної цивілізації, борід особливо не дарували. Це підтверджується бритвами, найденими при розкопках "варварських" поселень і могильників перших століть нашої ери. Єдиним винятком у цій бритвеній моді були скіфи, що змінилися до початку нашої ери в Північному Причорномор'ї вусатими сарматами.
Як це не дивно, мода на бороді в Східну Європу прийшла з Візантії разом з прийняттям християнства.
Борода в Західній Європі
Аристократія Західної Європи також відклала в сторону бритву досить пізно. Мода на маленькі борідки, так улюблених сучасними тінейджерами, з'єднання явилася тут в XI-XII ст., Після того як хрестоносці зіткнулися в боях за Святу Землю з турками-сарацинами, на обличчях яких волоссям були оточені лише губи.
Сучасна борода
Не злічити форм і розмірів сучасних борід. Вони лише підкреслюють індивідуальність своїх власників, створюючи, правда, деякі незручності при підстригання: цю важливу суто індивідуальну акцію не кожен чоловік довірить сучасному перукарю. У будь-якому випадку до бороді необхідно ставитися з розумінням. Зовсім не обов'язково сприймати його як нечепуру або як тайгового мешканця, який заскочивши в місто на побивку.
Ті деякі можливості, які природа дала чоловікові для реалізації його індивідуального зовнішнього вигляду, частково виконує борода - знак соціальної стабільності, сталості характером і вірності історичним традиціям, носієм яких усвідомлює собі володар бороді.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.