Що собою надає екзема?
Екзема - це досить часте захворювання шкіри, схильне до хронічного повторення. Воно проявляється різноманітними висипаннями і сильним свербінням, а також викликане різними чинниками.
Причини розвитку екземи
Основною причиною розвитку екземи є: підвищена чутливість шкіри до зовнішніх або внутрішніх подразників. До внутрішніх факторів відносять захворювання травної системи, у вигляді гастриту, гастродуоденіту, порушення функції печінки, нирок і обміну речовин. Більше інформації ви також можете знайти .
Види екземи
Єдиної класифікації екземи на даний момент не існує. Виділяють екзему справжню, інфекційної і багато інших. В основі всіх різновидів екземи є підвищена чутливість шкіри. Зазвичай висипання розташовуються симетрично, супроводжується сильним свербежем, печінням, іноді болем.
Виникнення тієї чи іншої клінічної картини багато в чому залежить і від локалізації процесу (себорейна екзема соска і навколососкового гуртка), впливу різних зовнішніх подразників (професійна екзема), особливостей шкіри окремих ділянок. Також характер висипань залежить від фази та вираженості запального процесу:
- вогнища почервоніння;
- набряк;
- вузлові висипання;
- бульбашки;
- гнійнички;
- ерозії;
- наявність кірок;
- розчісування;
- лущення - у гострій і підгострій стадії;
- темно-червоний або застійно-синюшний колір вогнищ;
- інфільтрація;
- потовщення шкіри - у хронічній стадії.
Що може зробити пацієнт для лікування екземи?
Самостійно впоратися пацієнта з хворобою іноді дуже складно і потрібно проводити лікування під контролем лікаря-дерматолога. Рекомендації по поліпшенню шкірного процесу і профілактики рецидивів включають в себе обмеження водних процедур, особливо купання у гарячою водою, уникати грубого миття шкіри з використанням мочалки, слід застосовувати нейтральні або кислі мила, після купання шкіру осушують промокальними рухами.
Для попередження ускладнень необхідно коротко стригти нігті. Також треба уникати надмірного потовиділення, нервово-емоційних перевантажень, надмірних фізичних навантажень. Важливе місце відводиться раціональному харчуванню з виключенням солодощів, обмеження солі, продуктів з потенційно алергенними властивостями (цитрусові,
шоколад, горіхи, рибу і рибні продукти, копченості, яйця, молоко, ягоди), повне виключення алкогольних напоїв. Рекомендується виключити контакт з хімічно активними речовинами (цемент, лаки, фарби, побутова хімія), з різними алергенами, вовняними тканинами. Лікування та попередження рецидивів професійної екземи передбачає захист шкіри і поліпшення санітарно-гігієнічних умов праці.
Джерело: http://www.pobedi2.ru/natural_products/allergia/exema/.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.