Добрива: органічні і мінеральні
Щоб отримати хороший урожай, рослинам необхідний хороший грунт, який повинен весь набір необхідних для росту і розвитку поживних елементів.
Між тим з кожним роком земля на садовій ділянці виснажується все більше, оскільки рослини висмоктують з неї всі необхідні їм елементи. У результаті виходить, що наступне покоління рослин, посаджених на цьому ж місці, необхідних елементів живлення вже не отримають. Щоб заповнити втрати, необхідно підгодовувати рослини. Саме для цього і потрібні : як мінеральні, так і органічні.
У цих добривах поживні речовини мають абсолютно однаковий склад, просто на органіці є таблички з перерахуванням всіх складових її компонентів. Поділ на «мінералку» і «органіку» - досить умовне, адже рослини отримують своє харчування лише у мінеральному вигляді. До речі, мінеральними елементами досить щедро постачають обидва види добрив.
Головне при застосуванні будь-яких добрив - це дотримання необхідних заходів. Переїдання шкідливе не тільки для людини, але і для рослин. Дози внесених у грунт добрив повинні бути строго витримані. Органічними добривами теж не можна перегодовувати рослини. При цьому правильно розрахувати необхідну кількість органіки набагато важче. В результаті садівник, удобрюючи рослини натуральними добривами, отримує овочі з підвищеним вмістом нітратів. Якщо добрива вносяться правильно, як рекомендується на упаковці, то рослини будуть рости здоровими, а урожай буде абсолютно нешкідливим з точки зору вмісту нітратів.
Також важливо розуміти, що кожну рослину можна підгодовувати і органічними добривами. Але для певних рослин органіка строго протипоказана. Так, наприклад, кореневі системи рослин, які ростуть на кислих грунтах, просто не витримують органічних добрив. До таких рослин відносяться хвойні рослини, журавлина, верес, лохина, родендрони та інші. Крім того, у кожної рослини є свої певні «смакові» пристрасті. Так, наприклад, картопля не переносить хлор. Тому підбирати добрива потрібно правильно - відповідно з видом рослин.
Варто згадати і про те, що більшість садівників навіть приблизно не знають, який грунт на ділянці. В такому випадку правильно розрахувати необхідну дозу добрив практично неможливо. Залишається тільки керуватися вказаними на упаковці середніми дозуваннями. Якщо ви хочете точно знати, яких елементів не вистачає в ґрунті, а які, навпаки багато, то потрібно хоча б раз в 5 років робити аналіз грунту.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.