Який вибрати мотоблок?
Таке питання ставить перед собою багато людей і, як правило, не знаходять кваліфікованого відповіді. Адже ринок нашої країни сьогодні насичений великою кількістю мотоблоків різних модифікацій і багатьох виробників - так неважко розгубитися
У цій статті подається класифікація різних типів мотоблоків, яка дозволить всім бажаючим зробити правильний вибір і ефективно використовувати придбану міні-техніку на власній присадибній ділянці. До речі, якщо вас цікавить , то більше інформації ви знайдете на сайті: http://sea-tools.com.ua/catalog/dom_sad_i_ogorod/motokultivatori_i_motobloki.
При класифікації ми зупиняємося на головних характеристиках, які реалізовані в сучасних конструкціях мотоблоків і які вкрай важливі при їх експлуатації. Тому мотоблоки поділяються на чотири класи по масі і призначенням:
Надлегкі мотоблоки масою до 15 кг.
Вони переносні і дуже маневрені, використовуються для виконання різних операцій (наприклад, кругові прополки). У цих мотоблоки обов'язково є в наявності автоматична муфта зчеплення, а ще вони мають змінну частоту обертання фрез - 140-280 об / хв. Це багатофункціональні всесезонні мотоблоки, виконують практично ті ж операції, які селяни роблять з допомогою сапи та лопати. Використовуючи додаткові навісні знаряддя їх функції можна значно розширити. Це єдині мотоблоки, з допомогою яких можна робити прополку. Ефективні вони при використанні на «строкатих» на ділянках, що мають багато невеликих (3-6 соток) грядок різного призначення. Прополки ними можна проводити на ділянках будь-якої площі.
Легкі мотоблоки масою 20 - 35 кг.
Їх маса не повинна перевищувати 35 кг, так як ці мотоблоки, як і надлегкі, мають лише одну передачу. Розворот здійснюється вручну і не повинен сильно стомлювати оператора. Багатофункціональність забезпечується змінним комплекту фрез і навісними знаряддями. Ці мотоблоки дуже зручні для весняних і осінніх робіт та міжрядної обробки грядок площею до 20-30 соток.
Середні мотоблоки масою 40 - 80 кг.
Вони повинні мати зворотний хід, що значно полегшує роботу і розширює їхні можливості. Тоді до них можна чіпляти візок. В професійному або напівпрофесійному виконанні такі мотоблоки мають вал відбору потужності, що дозволяє використовувати велику кількість навісних знарядь. Вони ефективні для обробки грунту на ділянках площею 40-60 соток. Можуть використовуватися для виконання багатьох агротехнічних операцій.
Важкі мотоблоки - масою понад 80 кг
Вони мають декілька швидкостей і вал або шків відбору потужності. Це так звані двоколісні «бігаючі» трактори, призначені для використання на ділянках 60 соток і більше.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.