Головна : Новини

Захворювання шкіри обличчя, їх види і причини

, 22:33
0 2130

захворювання шкіриЗахворювання шкіри обличчя найчастіше розвиваються несподівано і доставляють нам чимало дискомфорту, здебільшого психологічного характеру, адже обличчя - це візитна картка будь-якої людини. Багатьма захворювання шкіри обличчя сприймаються як естетичні недоліки, тому їм не надається належне значення, тоді як насправді шкірна проблема може ховатися глибоко в організмі і вимагати спеціалізованого лікування.

Види захворювань шкіри обличчя:

Взагалі різноманітні прояви на шкірі обличчя є реакцією на будь-які чинники. Наприклад, прищі є наслідком гормонів, які розбушувалися, розацеа може розвинутися на тлі тривалої антибіотикотерапії, а якщо ви є фанатом пляжів, соляріїв, то таке захворювання, як купероз обов'язково дасть про себе знати.

Класифікувати шкірні недуги дуже складно, адже їх існує величезна кількість, причому симптоматичні прояви можуть бути у багатьох схожими. Тому щоб відрізнити звичайну алергічну реакцію (прищі, почервоніння, набряки, висип), наприклад, від розацеа на шкірі необхідно знати про найпоширеніші захворювання шкіри і їх прояви. Якщо алергію можна вилікувати банальним усуненням контакту з алергеном, то розацеа вимагає спеціалізованого лікування.

Акне (прищі, вугрі)

Акне розвивається внаслідок збою в функціонуванні сальних залоз і при їх запаленні (чому може сприяти маса причин). На ранньому етапі розвитку проявляється у вигляді чорних крапок і дрібних одиночних вугрів на обличчі, які поступово переходять в появу запалених вогнищевих висипань з больовими проявами. З'являються припухлості, всередині заповнені гноєм. В основному ця недуга вражає підлітків в період статевого дозрівання. До певного моменту, коли гормональні сплески проходять, в більшості випадків акне зникає самостійно, але зустрічаються досить часто випадки, коли потрібне серйозне лікування.

Розацеа

Розацеа виражається в появі на шкірі обличчя дрібного червоного або рожевого висипу, ущільнень, стійкого почервоніння шкіри в центральній частині обличчя, розширення судин, нерідко ураження очей. Необхідно відрізняти звичайний вугровий висип від розацеа. Сплутати їх, звичайно, неможливо через яскраво рожевий колір.

Купероз

Купероз виражається в утворенні на шкірі обличчя дрібних судинних зірочок або сіточок. Головним винуватцем його розвитку вважають слабкі стінки капілярів. На цьому тлі спостерігається застій крові, що провокує втрату еластичності і, як результат, появу судинних зірочок червоного кольору. Для запобігання посилення хвороби, для зниження ризику розширення судин необхідно відмовитися від походів в сауну, прийняття гарячих ванн, вживання гострої їжі, кави і, зрозуміло, алкоголю. Також для шкіри рекомендується користуватися косметичними засобами, до складу яких входять ліноленова кислота, аскорбінова кислота, вітаміни B5 і A, і відмовитися від косметики з фруктовими кислотами, спиртом, медом.

Папіломи

Папіломи характеризуються появою на шкірі виступаючих новоутворень (бородавок), в результаті діяльності вірусу папіломи. Цей вірус є в організмі кожної людини. Внаслідок зниження імунітету, травмування певної шкірної ділянки, нестачі вітамінів, постійних стресів і навіть вагітності вірус папіломи активізується і провокує появу наростів. Такі бородавки іноді можуть носити злоякісний характер, звідси в обов'язковому порядку потрібна консультація фахівця. Для попередження появи даного захворювання шкіри обличчя рекомендується зміцнювати свій імунний захист, вести здоровий спосіб життя. Папіломи заподіюють масу незручностей, часто травмуються одягом, що додає неприємних відчуттів. Лікування даного захворювання шкіри є комплексним і включає виявлення і усунення безпосередньої причини, що спровокувала появу бородавок, а також видалення папілом лазером, із застосуванням кріотерапії, електричного струму або за допомогою хірургічної операції.

Імпетиго

Захворювання носить гнійничковий, інфекційний характер. Провокується діяльністю стрептококів і стафілококів, іноді зустрічається їх комбінація. Хвороба проявляється в утворенні на шкірі обличчя червоних бугоркових висипань з больовими проявами. Поступово горбики змінюють бульбашки з гнійним вмістом. Потім утворюються струпи типу медових корочок. Найчастіше вражає дітей, може також стати ускладненням інших хвороб. Серед дорослих страждають переважно чоловіки, заражаючись при голінні.

Меланома

Меланома - це пухлина, яка розвивається з родимої плями. Як правило, носить злоякісний характер. Головною ознакою меланоми вважається збільшення в розмірах родимки більше 6 мм в діаметрі, при цьому родимка має нерівні краї і змінює колір.

Кератоз

Кератоз є не запальним шкірним захворюванням, пов'язаним з надмірним зроговінням шкіри внаслідок затримки процесів відлущування. Хвороба проявляється у вигляді ущільнення, зроговіння шкіри, надалі в міру розростання вогнищ ураження заподіює дискомфорт і больові відчуття (свербіж, тріщини, що кровоточать, ерозії і виразки).

Вітіліго

Захворювання полягає у появі на шкірі обличчя і тіла рожевих або молочно-білих плям в результаті недостатності пігменту меланіну. Плями можуть рости в розмірах, набувають округлі обриси. Поступово плями зливаються і утворюють великі вогнищеві ураження. Захворювання викликане порушенням пігментації. Причини і механізми розвитку хвороби до кінця не вивчені.

Хлоазма

Захворювання являє собою надмірну пігментацію обмеженої ділянки шкіри. Внаслідок збільшення вироблення пігменту виникають коричневі плями з чіткими контурами. Поступово дрібні плями зливаються в більші утворення. Свого власника плями не турбують, не болять і не лущаться. У їх появі величезну роль грають збої в роботі печінки, яєчників, гіпофіза. Найчастіше з'являється під час вагітності.

Себорейний дерматит

Розвиток себореї пов'язаний з порушенням складу шкірного сала, виражається в появі на шкірі обличчя (шкірі голови, пахвових впадин, тобто на ділянках шкіри, де у великій кількості зосереджені сальні залози) червоних папуло-сквамозних висипань запальної природи з чіткими кордонами. Всі висипання покриті шаром жирних лусочок (відлущені клітини шкіри). Плями мають властивість з часом рости і зливатися. Головною причиною розвитку вважаються збої в роботі нервової системи і порушення гормональної природи. Запущене захворювання загрожує появою хворобливого акне, фурункулів і ущільнень шкіри обличчя. Часто вугри при даній хворобі залишають після себе шрами, які не підлягають усуненню.

Цей список можна ще продовжувати - екзема, псоріаз, дерматити тощо. При появі будь-якої підозрілої симптоматики даних захворювань слід відразу звертатися до лікаря-фахівця. Маскування неприємних проявів за допомогою декоративної косметики не допоможе, необхідно усувати першопричину.

Причини хвороб шкіри обличчя:

  • неякісний догляд за шкірою із застосуванням невірно підібраних косметичних засобів або його повна відсутність;
  • спадкові фактори;
  • ослаблення імунітету, вірусні інфекції;
  • інфікування паразитами;
  • нездорове харчування і спосіб життя;
  • захворювання кровоносної системи, травної системи, нирок;
  • збої в роботі нервової системи;
  • гормональні збої;
  • хронічна втома, стреси.

Всі ці фактори можуть сприяти розвитку шкірних захворювань. Від виявлення провокуючого фактора залежить лікування.

Лікування захворювань шкіри обличчя

Перше, що потрібно зробити, це проконсультуватися з лікарем і пройти призначене обстеження для виявлення причини розвитку недуги. Точний діагноз визначить подальше лікування захворювання. Лікування може носити медикаментозний характер (антибіотики, протизапальні та протигрибкові препарати (мазі, таблетки)) та доповнюватися народними засобами (домашні заспокійливі та протизапальні маски), які полегшують стан хворого. У деяких випадках важливо забезпечити собі повний спокій, захистити організм від стресів, збалансовано харчуватися, вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок.

Ефективність лікування залежить від точності поставленого діагнозу. Саме важливе - це не затягувати з лікуванням.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ