Грибок на нігтях: 1 перші ознаки хвороби
Гриб-паразит, оселившись на шкірі людини, безперечно може отруїти йому життя. І особливо багато прикрощів і турбот приносить грибок, який влаштувався на нігтях (оніхомікоз) і на шкірі стоп. Жінок, які стали жертвою подібного грибка, у 1-шу чергу тривожит естетична сторона питання - жовті нігті кришаться, а також лущиться, тріскається шкіра, - але, як кажуть лікарі, естетична проблема тут не основна. Мова йде про серйозну хворобу, адже потребує дуже тривалої терапії.
Локація
Спочатку оніхомікоз виникає на шкірі стопи (найчастіше в міжпальцевих складках), при цьому спостерігається лущення між пальцями, що супроводжується сверблячкою, а також печінням. Трохи пізніше з'являються бульбашки, що лопаються, утворюючи ті самим тріщини, а також виразки. Якщо не буде розпочато негайна терапія, то грибок пошириться далі вже на нігті. Безпосередньо після попадання в саму нігтьову пластинку, грибок продовжує розмножуватися, а також зростати. Навіть незважаючи на повільність, цей грибок потроху розшаровує нігті і поступово їх заповнює, а також він впроваджується в саме нігтьове ложе. Через деякий час грибок захоплює як нігті на нижніх кінцівках, так і на руках. Буває навіть поразка внут. органів, на превелике щастя, це трапляється дуже рідко.
Прояви
Прояви нігтьового грибка в локації ніг залежать безпосередньо від його різновиди, а також глибини, а також ступеня ураження. Потрапивши на нігтьову пластину, дерматофіти, найчастіше проявляються у вигляді жовтих плям або ж поздовжніх смуг з боків нігтя. Іноді про даної хвороби ви можете здогадатися по появі жовтих яскравих плям або смуг по центру нігтьової пластини. В локації рук нігті також можуть бути «прикрашені» аналогічними смугами, правда більш світлими - сіруватого або ж білуватого відтінку.
Дріжджові грибки
Вони сприяють витончення нігтьової пластини з боків, вона при цьому набуває жовтуватого забарвлення, а також відстає від нігтьового ложа. Найчастіше ця хвороба починається на руках безпосередньо з нігтьових валиків, які, в свою чергу, червоніють, набрякають і товщають, нігтьова шкірка поступово зникає, а по краю з'являються лусочки сріблястого кольору. До даного процесу може також приєднатися ще і бактеріальна інфекція, в цьому випадку навіть можливе нагноєння. Порушується живлення тканини в локації валика і як результат з'являються поперечні борозни.
Цвілеві гриби
Вони можуть викликати оніхомікоз лише при наявності вже наявного збою живлення нігтів, який з'явився в наслідок інших хвороб. В цьому випадку колір нігтьової пластини також змінюється, вона буває коричневого, жовтого, зеленого, синього і навіть чорного кольору, правда поразка самого нігтя при цьому залишається лише поверхневим.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.