Топ-10: кращих фільмів 2016 року
З 1 січня по 31 грудня 2016 року в російський прокат вийшли сотні нових фільмів, серед яких були і дуже цікаві, і дуже хороші, і два або три беззастережно великих. Головний редактор сайту і кінокритик за сумітності, розповість нам про 10 кращих фільмів 2016 року.
«Кловерфілд, 10»
Це чудовий психологічний трилер (який вдало прикинувся сіквелом «Монстро») про дівчину, що прокидається в наручниках на підлозі залізобетонного бункера, чий грізний господар стверджує, що решті світу прийшов кінець.
«У пошуках Дорі»
Не залишивши жодних шансів ще одному повернувшомуся після довгої відсутності забудькуватому герою, піксарівська рибка-хірург, можливо, поступилася диснеївським «Моана» і «Зверополісу» в оригінальності, зате "зробила" всіх, включаючи Капітана Америку, ставши чемпіоном американського прокату.
«Кожному своє»
Легковажний, але чарівний шедевр повернувся до власного коріння Річарда Лінклейтера - це одне з трьох свідоцтв того, що чи не найпродуктивнішим кіножанром минулого року раптово виявився більш-менш шкільний мюзикл.
«Прибуття»
Наукова фантастика року - вражаюча і виконанням, і змістом, і навіть фінальним «твістом» пронизлива медитація про важливість спільної мови і права на вибір. Черговий бенефіс Емі Адамс і режисера Дені Вільнева (з яким продюсери нового «Того, що біжить по лізу», схоже, не помилилися).
«Нова ера Z»
Економний, загрозливо раціональний і на подив самобутній, наскільки це в принципі можливо, хоррор на завжди затребувану тему зомбі-апокаліпсису, якому довелося віддуватися за цілих півсезону як ніколи сумних «Ходячих мерців».
«Бруклін»
Зігріваюча минулою зимою елегантна мелодрама про все потроху (але в першу чергу знову-таки про вибір) - довела, зокрема, що з хороших письменників (таких, як Нік Хорнбі) годиною виходять відмінні сценаристи, а з хороших юних актрис (таких, як Сірша Ронан) - чудові дорослі.
«Виживший»
Найгарніший фільм року - дарма що знімає камера Еммануеля Любецькі (нагородженого третім операторським «Оскаром» поспіль) не самі фотогенічні речі (займаючись якими, на свого ідола награв, нарешті, і Леонардо ДіКапріо). Спірний, але дефіцитний приклад по-справжньому великого кіно.
«Будь-якою ціною»
Чудово написань, майстерно знятий, чудово зіграний і досить злободенний неовестерн про братів (Кріса Пайна і Бена Фостера), що грабують банки в техаській глушині, і літнього Рейнджера (Джеффа Бріджеса), який взявши їх слід.
«В центрі уваги»
Законний власник найголовнішого «Оскара» за підсумками минулого року - фільм зібрав колосальний акторський ансамбль (Майкл Кітон, Марк Раффало, Рейчел МакАдамс, Лів Шрайбер - і це тільки кращі з багатьох) . Це скрупульозна, але захоплююча драма про журналістське розслідування.
«Стів Джобс»
Цей фільм вийшов у російський прокат 1 січня і так і залишився неперевершеним розмовним трилером (саме так сценарист Аарон Соркін традиційно розуміє поняття «байопік») про відтворених Соркіним і режисером Денні Бойлом трьох днів з життя Стіва Джобса (Майкл Фассбендер в ролі якого, довів, що саме він - кращий актор свого покоління).
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.