Полімерна глина: Основні різновиди
З часу появи полімерної глини на світло пройшло лише 50 років, але на сьогоднішній день ліплення з даного матеріалу стала дуже популярним захопленням, а для величезної кількості дизайнерів – професійною діяльністю. Буквально кілька років тому знайти полімерну глину в містах України було справжньою проблемою, її треба було замовляти з Києва або навіть з інших держав. Нині ж, і її саму можна придбати майже в будь-якому магазині для рукоділля або художньому салоні поряд з пряжею для в'язання, звичними фарбами або муліне.
Полімерна глина: Що вона собою являє?
Пластикою (полімерною глиною) називається пластичний матеріал, призначений для ліплення різних декоративних виробів (сувенірних скульптур, біжутерії, ляльок, квіткових композицій і т. д.).
За способом твердіння полимерна глина буває:
- Самоотвердевающей;
- Запеченої.
Air dry (вона ж самозастигаюча полімерна глина) – це пластичний матеріал, призначений для ліплення, який твердне на повітрі протягом пару діб або годин (все залежить безпосередньо від розміру самого виробу). Зберігати таку полімерну глину треба в герметичній упаковці, оскільки категорично не допускається її контакт з повітрям.
Нині є кілька різновидів і величезна кількість марок "air dry". У залежності від сфери використання та складу полімерні самоотвердевающие глини можна розділити на: легкі і важкі.
Печеться полімерна глина, в свою чергу, буває:
- З наповнювачами (та, яка імітує природний камінь або метал і з блискітками);
- Звичайна (реалізується в брусках різних відтінків і кольорів, безпосередньо після випалу не змінює колір і має матову поверхню);
- Напівпрозора (підфарбована або безбарвна, перша безпосередньо після випалу змінює насиченість кольору);
- Рідка (у вигляді безбарвного або білого гелю).
Всі різновиди запеченої глини можна не боячись змішувати в різних пропорціях. Найкращим варіантом буде змішувати полімерні глини 1-го виробника, але також можливі і інші варіанти.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.