Що таке обслуговування кондиціонера?
У спекотні літні дні кондиціонер буквально рятує нас від виснажливої спеки, забезпечуючи комфортні умови для життєдіяльності. Однак більшість людей чомусь не загострюють свою увагу на тому факті, що подібні прилади потребують регулярного обслуговування. Багато хто вважає, що купивши одного разу спліт-систему і заплативши за монтаж і установку кондиціонера, можна експлуатувати дане обладнання мало не до нескінченності. І таке помилка призводить до того, що апарат швидко виходить з ладу, оскільки кондиціонери досить складно влаштовані з технічної точки зору і без грамотного своєчасного догляду починають банально ламатися. А неправильне поводження з річчю, що спричинило за собою її поломку, зовсім не є гарантійним випадком, тому платити астрономічні суми за ремонт кондиціонерів доведеться вам із власної кишені.
Далі, ми поговоримо про те, що в себе включає сервійсне обслуговування кондиціонерів і розповість нам про це співробітник компанії http://ice-conditioner.com.ua/, яка безпосередньо займається обйслуговуванням та ремонтом кондиціонерів у Києві.
Що в себе включає сервісне обслуговування кондиціонера?
- Рівень фреону. Перше, на що потрібно звертати регулярно свою увагу при використанні таких приладів - це рівень фреону (охолоджуючої рідини або газу) в системі. Недолік холодоагенту завжди призводить до перегріву компресора, який є справжнісіньким "серцем" всього апарату. Відповідно, без нормального функціонування цієї деталі неможлива робота кондиціонера в принципі. Взагалі, періодична заправка кондиціонерів є нормою, так як при постійній експлуатації пристрою фреон поступово потроху витікає з системи (виняток - віконні кондиціонери). Визначити на око рівень холодоагенту не можливо, тому потрібно взяти собі за правило, хоча б 1 раз на рік викликати компетентного майстра, щоб він все перевірив за допомогою спеціального обладнання і в разі потреби провів дозаправку фреоном. Однак якщо ви помітили, що на деяких місцях приладу утворюється іній або потьок, то це вірна ознака витоку охолоджуючого компонента. У такій ситуації кондиціонер слід вимкнути і негайно звернутися в сервісну службу;3ё6
- Чистка. Також слід мати на увазі, що сервісне обслуговування включає в себе і чистку кондиціонерів. Під час роботи приладу відбувається втягування в систему повітря з приміщення, в якому він знаходиться. Природно, що разом з повітрям в апарат потрапляє і пил, який осідає на фільтруючих сітках, утворюючи цілі грязьові грудки. Виробники рекомендують промивати фільтри 1 раз на кілька тижнів, так як якщо вони будуть дуже сильно забруднені, то це призведе до помітного погіршення робочих характеристик кондиціонера і він вже не зможе охолоджувати приміщення належним чином. Інформацію про те, як почистити фільтри, можна детально прочитати в керівництві по експлуатації;
- Дотримання умов експлуатації. Ну, і звичайно, важливо знати, що крім нестачі фреону і брудних фільтрів на роботу холодильної системи може вплинути ваше вміння грамотно поводитися з приладом. Не слід включати охолоджуючий апарат, якщо у вас в приміщенні навстіж відкриті вікно або двері, оскільки завдання кондиціонера полягає в доведенні температури навколишнього простору до певного значення. А відчинені двері і вікна пропускають до кімнати більш гаряче повітря з вулиці, і це сильно заважає роботі приладу. Також бажано не експлуатувати подібне обладнання, коли на вулиці лютий мороз (температура повітря нижча -8 градусів), якщо воно не має спеціального всесезонного блоку, що дозволяє пристрою працювати в таких жорстких режимах.