Хто такий адвокат по арбітражним спорам?
В рамках розвитку держави відбувається все більший поділ праці. Це нормальний процес для всіх сфер виробництва і суспільних відносин. Не є винятком і правова сфера. Робота юристів з кожним десятиліттям проходить етап за етапом і стає все складнішою. Якщо в колишні часи юристи могли розділятися на кримінальну та цивільну сферу, то з ускладненням суспільних відносин в цивільній сфері виділяється все більше вузьких спеціалізацій.
Так, в штаті юридичних компаній все частіше можна зустріти юристів, які займаються тільки однією категорією спорів. Причиною цього стало регулювання окремих галузей права власним законодавством. Крім цього, окремою спеціалізацією є суд, в якому виступають юристи. Окремо виділився адвокат по арбітражним спорам (arbitration disputes lawyer, адвокат по арбитражным спорам). Що ж це за спеціаліст?
Основні напрямки діяльності:
- консультації юриста по арбітражним спорах;
- дача правової оцінки ситуації, перш ніж звертатися до суду;
- розробка стратегії ведення справи по арбітражним справах;
- складання позову;
- подача позову до арбітражного суду;
- представництво у справах, пов'язаних з договірним правом;
- участь у справах, пов'язаних з податковими спорами;
- ведення справ, пов'язаних з оскарженням актів і дій державних органів;
- участь в засіданнях, пов'язаних з адміністративними справами;
- подача апеляційної, касаційної чи наглядової скарги і представництво в судах другої і наступних інстанцій та інші послуги.
Арбітражні спори
Перед обивателями не так часто стає необхідність звертатися в суд і вести правові спори. Найчастіше цим займаються ті суб'єкти, діяльність яких безпосередньо пов'язана з цивільним оборотом і економічною сферою. Тобто, іншими словами, істотна маса судових позовів відбувається за участю юридичних осіб і підприємців. Це пояснюється їх активною позицією у великій кількості суспільних відносин. Відповідно, чим більше правових відносин, в які вступає суб'єкт, тим вища ймовірність виникнення спору.
Як відомо, справи, пов'язані з економічною діяльністю організацій і підприємців, розглядаються в спеціалізованому суді - арбітражному. Система арбітражних судів була передбачена ще Конституцією Російської Федерації, однак з'явилися вони значно пізніше її прийняття. На даний момент це окрема гілка судової влади, поряд із судами загальної юрисдикції та Конституційною галуззю правосуддя.
В даний час склалася окрема практика в арбітражному суді, як результат, є окремі адвокати і юристи, які спеціалізуються саме в цій галузі.