здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Що таке ортодонтична дуга?

Березень 14 2018

ортодонтична дуга

Брекети являють собою незнімну конструкцію, що складається з численних деталей. Кожен з елементів брекет-системи виконує певну функцію, за рахунок чого носіння брекетів дозволяє досягти головної мети - зробити посмішку ідеальною.

Брекет-система складається з наступних елементів:

 • Пластини брекетів. Вони кріпляться до поверхні зубів за допомогою спеціального фторовмісного цементу, мають паз і крила (ці частини пластин забезпечують їх зв'язок з іншими елементами брекет-системи);
 • Кільця. Вони надягають на далекі зуби (6,7 і 8 моляри);
 • Дуга для брекетів. Вона є найактивнішим елементом конструкції, вставляється в пази пластин дуг і прив'язується до їх крил лігатурами (спеціальні фіксатори);
 • Лігатури. Вони можуть виглядати як еластичні колечка або невеликі шматочки дроту.

Дуга - це довгий шматок ортодонтичного дроту, що має різний перетин. Для її виготовлення використовуються особливі сплави, що володіють гнучкістю, пружністю і так званою пам'яттю форми - здатністю повертатися в первісний стан, яку б форму надалі не задали дроту. Саме «пам'ять форми» дуги робить брекети настільки ефективним способом виправлення прикусу.

При виготовленні брекет-системи ортодонтичній дузі на спеціальному обладнанні надається форма правильного зубного ряду. Під час установки брекетів її вводять в пази пластин і фіксують лігатурами (або замочками в безлігатурних системах). Далі, в ході ортодонтичного лікування, дуга буде прагнути прийняти свою первинну форму, рухаючи разом з собою пластини брекетів і прикріплені до них зуби. За рахунок цього і відбувається усунення ортодонтичних аномалій і вирівнювання зубних рядів. До речі, в Україні дуги для брекетів можна придбати на сайті http://implantdent.com.ua/dugi.

Якими бувають дуги?

Перш за все дуги відрізняються в залежності від того, на яку щелепу встановлена конструкція - верхню чи нижню, відповідно, вони бувають для верхнього і для нижнього зубного ряду. Матеріалом для виготовлення цього елемента конструкції може бути:

 1. Нержавіюча сталь високої якості (маркується абревіатурою SS). Вона використовується найчастіше, не викликає алергічних реакцій, не окислюється в умовах постійної вологості, має низьку вартість і оптимальну жорсткість;
 2. Сплав титану та молібдену (на дроті буде вказана маркування ТМА). Це в міру жорсткі елементи, що володіють оптимальною для лікування еластичністю;
 3. Сплав титану та нікелю (маркування Ni-Ti). Це ще більш еластичні, ніж вищеописані варіанти, надають помірний тиск на зубний ряд;
 4. Сплав титану та міді + нікель (позначається Cu-Ni-Ti). Еластичність матеріалу дозволяє використовувати його на ранніх етапах лікування, коли необхідно надати на зубний ряд мінімальний тиск.

На різних етапах лікування використовуються дуги з різним перетином. Існують 3-ри перетини:

 • круглий;
 • квадратний;
 • прямокутний .

На початкових етапах ортодонтичного лікування пацієнту встановлюють круглу дугу, в подальшому її змінюють на квадратну і прямокутну.

← Хто такий адвокат по... Ортопед-травматолог: Хто... 
Переглядів: 188
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен