Головна : Новини

Ортопед-травматолог: Хто він, що лікує, коли потрібен?

, 15:56
0 724

ОртопедЛікар ортопед-травматолог займається діагностикою, лікуванням, а також профілактикою опорно-рухового апарату. Він також визначає стан пацієнта, що отримав термічні, електричні, механічні, радіоактивні і хімічні ураження. Такий він повинен бути в кожному травмпункті, лікарні і поліклініці.

Обов'язки:

 • огляд пацієнта;
 • консультування;
 • профілактика;
 • призначення правильного лікування.

Сьогодні ортопеди-травматологи легко справляються із захворюваннями, які недавно здавалися абсолютно невиліковними (наприклад, артроз суглобів).

Вважається, що кращі ортопеди-травматологи працюють в Німеччині, Америці і Великобританії. Але, в Україні теж є фахівці вищого класу. Так, спеціалісти клініки ортопедії "Медінюа" можуть виконати артроскопію колінного і плечового суглобів, ендопротезування гомілки, плечового, тазостегнового і колінного суглобів, а також інше оперативне лікування. У медцентрі в найкоротші терміни надається екстрена допомога при різних травмах як спортсменам, так і звичайним людям.

Таким чином, ортопед-травматолог - це фахівець, що володіє вміннями і знаннями обох спеціальностей медицини - травматології і ортопедії.

Чим займається ортопед-травматолог?

До цього спеціаліста потрібно звертатися при:

 • плоскостопості;
 • неправильній поставі;
 • проблемах з хребтом;
 • різних переломах.

Крім того, такий лікар може діагностувати і лікувати хондроміксосаркому, пухлину Юінга, а також вторинні злоякісні пухлини, паратиреоїдну остеодистрофію, остеоз. Запам'ятайте, ортопед-травматолог лікує такі частини тіла, як: стопа, спина, лопатка, тазостегновий суглоб, колінної суглоб, плечова кістка.

Нерідко до ортопеда-травматолога на консультацію направляють лікарі іншого фаху, якщо у пацієнта спостерігається скутість рухів або, наприклад, болі в суглобах (артрози суглобів стоп). Крім цього, до лікаря звертаються з переломами будь-якої складності, при неправильному зрощенні кісток або повторних переломах. Також цей лікар займається лікуванням залишкових процесів після поліомієліту. До ортопеда-травматолога також звертаються пацієнти, яких вкусили тварини або комахи, у випадку деформації м'яких тканин.

Ортопед-травматолог потрібен, якщо в процесі обстеження виявлено деформація кінцівок, хребта або грудної клітки, плоскостопість, а також якщо в хребті, суглобах і кінцівках відчувається хронічний або сильний біль. До нього також потрібно звертатися при обмороженнях, опіках, ударах і розтягнення зв'язок.

Висновки

Таким чином, до лікаря даної спеціальності варто звертатися, якщо у вас спостерігається припухлість або біль в області суглобів, посилення больових відчуттів в області сухожиль і зв'язок, захворювання стоп, викривлення хребта, періартритах (захворюваннях тканин). Також невідкладно варто нанести візит лікаря, якщо у вас різні посттравматичні порушення і ускладнення рухів в ногах, руках і хребті.

При виявленні патологій у пацієнта ортопед-травматолог може використовувати різні діагностики:

 1. зовнішній візуальний огляд;
 2. метод пальпації;
 3. оперативне втручання;
 4. при ударах, розтягненнях і переломах обов'язково робиться рентгенівський знімок.

Щоб відчувати себе здоровими і бадьорими, ортопеди-травматологи радять займатися спортом, правильно і раціонально харчуватися. Частіше бувати на сонці, адже це джерело вітаміну Д. Також запорукою психічного і фізичного здоров'я є сон і відмова від шкідливих звичок.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ