Головна : Новини

Лікар прописав більше 5 ліків: пити їх чи ні?

, 20:33
0 821

Якщо лікар прописав пити ліки « жменями & raquo ;, чи потрібно йому підкорятися? Комплексне лікування паціента декількома препаратами, яке може бути і необгрунтованим, має спеціальний медичний термін – полипрагмазия. Зазвичай під « атаку медикаментів » потрапляють пенсіонери і вагітні, чий ризик побічних ефектів на тлі такого лікування досить великий. Так чи варто витрачати свої готівкові гроші або виробляти, щоб купити такну кількість ліків?

10 ліків – це 100% появи побічних ефектів

Доведено, що в 100% випадків, якщо ви приймаєте 10 і більше препаратів, то побічні ефекти забезпечені. Деякі з них можуть бути настільки серйозними, що потрібно госпіталізація.

Медикаменти можуть вступати в хімічні реакції між зібій, що неминуче призводить до токсичного ефекту. Зазвичай даний процес локалізується в зоні печінки. В результаті чого один препарат підсилює або ж послаблює дію другого. Одними з найбільш небезпечних в цьому сенсі ліків визнані варфарин і преднізолон. Тому, перш ніж і придбати чергову порцію препаратів, додатково порадьтесь з лікарем. Незайвим буде звернутися до клінічної фармакології.

Самостійно відмовлятися від одного з декількох ліків не варто. Ви можете позбавити себе життєво необхідного препарату. Якщо ви вже приймаєте більше 5 видів ліків, погоджуйте з лікарем навіть покупку БАДів і вітамінів. Під час візиту до будь-якого іншого лікаря повідомитье йому, що ви вже приймаєте.

Якщо немає можливості порадитися з лікарем, ретельно перегляньте рецепти. У них зазвичай вказується список препаратів, з яким даний засіб несумісне.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ