загрузка...
Головна : Новини

Таргетні препарати в онкології

, 14:08
0 581

Завдяки новітнім препаратам онкологію колись переведуть у звичайні хронічні заболевания. Таргетні препарати діють тільки на пухлину, не отруюючи організм.

Щорічно від злоякісних пухлин помирають близько 150 тисяч українського народу. Вивести рак з розряду смертельних недуг можуть таргетні. Вони визнані світовою медициною "золотим стандартом" в лікуванні багатьох видів раку, вважає заслужений лікар України, главний онколог Черкаської області Віктор Парамонов, 51 рік. Наприклад, препарати компанія Рош, яка є однією з провідних світових компаній в галузі діагностики та фармацевтики.

- "Золотим стандартом" називають новий і надзвичайно результативний метод, який вже пройшов випробування на тисячах людей. Таргетні препарати нині новітнімиу світі ліками від раку, хоча перші їх види з'явилися близько 30 років тому. У цьому немає нічого дивного: розробка та випробування нових медикаментів тривають десятиліття. Поява саме таргетних препаратів кардинально змінила ситуацію в онкології. Коли я починав працювати, то хворі, наприклад, з лімфомою більше 2-3-х років не жили. Сейгодину, завдяки таргетной препаратам, цю хворобу можна вилікувати. Цю терапію без перебільшення називають революційним методом лікування пухлин.

Чим він відрізняється від традиційної хіміотерапії?

- Препарати хіміотерапії руйнують ДНК клітин організму. Хворому підбирають дозу, від якої ракові клітини повинні померти, але здорові також інтоксікуються. Тому після хімії людина страждає від різних ускладнень: знижується імунітет, випадає волосся, нудить. Таргетні препарати діють тільки на уражені раком клітини. Вистрілюють по них, як по мішенях. Таргет з англійської - мішень. У більшості випадків ракові клітини потім не відновлюються.

Расскажіте, як діють таргетні препарати.

- Препарат знаходить не тільки пухлину, але й окремі ракові клітини, розкидані в організмі. Речовина може діяти навіть на ті мікрометастази, які не визначає діагностика. Здорові клітини таргетні препарати обходять. Тому лікування проходить без інтоксикації. Хворі переносячит терапію значно легше. Пацієнт не мліє, його не нудить.

Ці препарати істотно збільшують шанс на одужання?

- Нещодавно в Черкасах високого чиновника нагороджували орденом за заслуги. Три роки тому він лікував у нас лімфому четвертій стадії таргетними препаратами. Без них я навіть не міг гарантувати, що він виживемот, - не те що працювати. А він у прекрасній формі! Рак лімфопроліферативних системи, як у нього, це не пухлина в одному місці, яке можна оперувати чи опромінити. Вона вражає всю систему відразу. Саме таргетні препарати лікують такі види лімфом, навіть при третій і четвертій стадіях хвороби.

Стосовно яких онкологічних болезней ця терапія дає кращі результати?

- Сучасна медицина персоналізована. Наприклад, розрізняють чотири підвиди раку грудей, для кожного є своє лікування. Арсенал таргетних препаратів постійно зростає, і працюють вони при різних видах і локалізаціях раку. Особливо результативні вони, коли йдеться про рак лімфопроліфератівность системи. При цій хворобі в білих клітин крові - лімфоцитів - відбувається збій природної програми, і вони починають постійно ділитися і накопичуватися в різних органах і системах. В основному, в лімфовузлах. Саме завдяки таргетной препаратам лімфоми поступово переходять з розряду смертельних недуг в цілком виліковні.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ