Як вибрати посуд для сервірування столу?
Мало хто навіть з найкращих господинь знає, як правильно сервірувати стіл. Які тарілки варто ставити відразу, які подавати пізніше? В якій послідовності повинні лежати столові прилади? Як вибрати келихи згідно подається напоїв? З якого боку кладуть серветку, а з якою вилку? І так далі. При сервіровці столу таких питань виникає просто-таки нескінченна безліч і розібратися в них не так-то й просто. Тому сьогодні співробітник інтернет магазину посуду Акваль познайомить вас з невеликою частиною цієї складної науки, яка називається сервіровкою столу і розповість про те, як правильно вибрати посуд.
Сервіровка стола. Основні правила
Якщо говорити про матеріали, з яких виготолвений посуд, то тут переваги залишаються повністю на ваш розсуд. Посуд може бути і фаянсовий, і порцеляновий, і керамічний, і навіть скляний. Дивлячись на те, з якою метою подається стіл, посуд можна вибрати навіть дерев'яний - це оригінально і дуже по-домашньому, особливо якщо мова йде про стиль кантрі. Визначившись з матеріалом, починаємо вибирати правильні тарілки для різних страв.
Отже, рідкі перші страви подають в глибоких тарілках. Найчастіше прийнято глибоку тарілку діаметром 24 см ставити на велику плоску тарілку. Але це робиться чисто в декоративних цілях. Хоча в кафе-ресторанах для рідких страв, особливо бульйонів, використовують спеціальні чаші з двома зручними ручками з боків, їх ще називають бульйонниці. До речі, бульйонниці теж прийнято ставити на плоску тарілку, тільки вона повинна бути трохи менше діаметром.
Зрозуміло, не варто акцентувати вашу увагу на тому, що посуд повинен бути не просто чистим - він має бути блискучим. На ній не повинно залишатися розводень від рушники і до того ж дрібних ворсистих частинок.
У їдальнях в неглибоких тарілках, діаметр яких зазвичай 24 см, подаються різноманітні гарніри: картопля, каші, рагу і печеню. На відстані 10-15 см від цієї тарілки ліворуч ставиться так звана пиріжкова тарілка, в яку кладуть шматочок хліба, булочку або пиріжок. За правилом сервірування столу центр цих тарілок повинен знаходиться на одній лінії. В середину столу ставиться спеціальна велика тарілка для хлібобулочних виробів. Але останнім часом використовують плетені кошики або різьблені дерев'яні тарілки.
Закусочні тарілки діаметром 20 см подаються як для гарячих, так і для холодних закусок. Іноді їх використовують і як десертні тарілки. Якщо змін страв передбачено кілька, то в цьому випадку під закусочну тарілку ставляться дрібні столові тарілки.
Столові прибори: як правильно їх розкласти
Коли тарілки розставлені, приступаємо до столових приладів. Їх вибір залежить повністю від вашого смаку. Єдине, вони повинні бути начищені і теж блищати.
Тепер поговоримо про те, як правильно їх розмістити. Існує основне правило: ніж і столову ложку слід класти з правого боку від тарілки, а вилку - з лівої. Обов'язково зауважте про те, що укладаючи столові прибори, запам'ятайте: згідно з правилами, слід користуватися приладами, починаючи з зовнішнього краю, потім у міру зміни блюд, використовуються прилади, що лежать ближче до тарілки. Десертні прилади завжди вкладаються за тарілкою і обов'язково ручкою в праву сторону. Відстань, на якому лежать прилади один від одного - 1 см, а від тарілки - 2 см. До речі, ручку столових приладів, як і тарілки, повинні бути на однаковій відстані від краю столу.
Ну, і в останню чергу розставляються фужери, келихи, склянки, чарки і інше скло. Кожному напою повинна відповідати своя посуда. Відзначимо, що келих для вина завжди ставиться праворуч від тарілки, а келих для води - зліва.