Електрична тепла підлога: Що потрібно знати?
Обігрів приміщення за допомогою підлог, що підігріваються - це найпоширеніше рішення в сучасному будинку. А найбільш простою системою теплої підлоги є електрична, яка може бути зроблена з нагрівальним матом / кабелем або інфрачервоної плівкою. Кожен з цих способів має свої плюси і мінуси, і може використовуватися для тих чи інших цілей, а також типів приміщень. До речі, якщо вам потрібна надійна електрична тепла підлога, то клікайте на teplahatka.com.
Нагрівальний кабель
Нагрівальний кабель для теплої підлоги найчастіше використовується в нових приміщеннях, де проводиться капітальний ремонт. Перед укладанням нагрівального кабелю обов'язково необхідно влаштувати теплоізоляцію підлоги. Нагрівальний кабель може бути одножильним і двожильним:
- У двожильного кабелю до регулятора підключається один кінець, а на другому стоїть кінцева муфта. Одножильний кабель має 2 холодних кінця і вимагає їх підключення до терморегулятора;
- Одножильний кабель для теплої підлоги складніший в розкладці, має більше електромагнітне випромінювання, але коштує дешевше двожильного. Після монтажу теплоізоляції та укладання кабелю необхідно залити стяжку, товщиною 3-5 см. Плюсом влаштування підлог, що підігріваються кабелем є можливість регулювання питомої потужності системи на квадратний метр площі, що обігрівається, завдяки чому можна влаштувати як допоміжне опалення теплою підлогою, так і використовувати її в якості основного джерела тепла.
Сам нагрівальний кабель коштує не дорого, але комплекс робіт по його монтажу, а також заливці стяжки зажадає додаткових витрат часу і грошей. Він підходить для пристрою підігріву підлоги в абсолютно будь-якому приміщенні. При монтажі теплої підлоги з нагрівальним кабелем, рівень підлоги підніметься більш ніж на 5 см, це необхідно враховувати. Нагрівальний кабель підходить для установки під будь-яке підлогове покриття.
Нагрівальний мат
Нагрівальний мат - це малопотужний спец. кабель, що з певним кроком закріплений на поліпропіленової сітці. Питома потужність мату становить близько 150 Вт / м2. Він використовується як додаткове джерело тепла в приміщенні. Для розкладки мату по площі приміщення, поліпропіленову сітку допускається розрізати і повертати мат. Порушувати цілісність нагрівального кабелю заборонено.
Укладання мату не вимагає влаштування теплоізоляції та цементно-піщаної стяжки. На рівну поверхню розкладається мат, замазується плитковим клеєм або заливається самовирівнювальною рідиною, після цього можна укладати керамічну плитку. Нагрівальний мат простий в установці, але трохи дорожчий нагрівального кабелю.
Мат може експлуатуватися в приміщеннях будь-якого типу і призначення, особливо часто його використовують в ремонтованих приміщеннях, завдяки невеликому підняттю рівня підлоги. Покриттям підлоги при теплих підлогах нагрівальним матом може бути тільки керамічна плитка, або інше покриття з натуральних або штучних каменів. Така система підігріву підлоги швидко нагрівається і швидко остигає.
Інфрачервона плівка
Інфрачервона плівка також широко застосовується для влаштування системи підігріву підлоги. Вона має невелику товщину (близько 0,5 мм), завдяки чому її використання дозволяє не змінювати рівень підлоги. Інфрачервона нагрівальна плівка має потужність 150-220Вт / м2 і використовується для додаткового обігріву приміщення.
Укладати її можна під будь-який тип покриття для підлоги, але частіше за все використовують для установки під покриття сухого монтажу (ламінат, паркет, лінолеум і т. д.) Інфрачервона плівка має невисоку ціну, а монтаж цілком можна виконати самостійно.
Будь-яка система електричного підігріву підлоги повинна управлятися за допомогою терморегулятора, який може бути програмованим або електромеханічним. Перший, в свою чергу, дозволяє нагрівати підлогу більш раціонально і заощадити на електричній енергії.