Польові трави як ліки
Зараз, навіть при самому незначному захворюванні, людина відразу біжить в аптекуі купує синтетичні ліки, не замислюючись про ту шкоду, яку вони завдають організму. Однак є ряд препаратів, в основі яких лежать всіма забуті трави, такі, як, м'ята, звіробій, чебрець та інші. І, як виявилося, такі кошти нічим не гірше синтетичних.
Основні плюси і мінуси фітотерапії
Лікування травами вважається нетрадиційним методом медицини і має величезну багатовікову історію. Багато лікарські засоби зроблені на основі витяжок з рослин. Проте користь фітотерапії науково досі не доведена.
- Лікарські трави мають ряд переваг і недоліків:
- Величезним плюсом є те, що трави дуже рідко викликають побічні явища. У зв'язку з цим вживати їх для лікування можна досить довго.
- Дуже добре підходять для боротьби з хронічними захворюваннями, так як період прийому може бути тривалий.
- Наступною перевагою є низкая вартість і широка доступність препаратів.
- До мінусів відноситься те, що фітотерапія більш повільно впливає на хвороби і працює за рахунок накопичувального ефекту.
- Немає чіткої дозування, що ускладнює лікування.
- При зборі трав варто пам'ятати, що можна легко отруїтися, якщо не розбиратися в них добре.
- Некоторие лікарські трави містять отруйні речовини і їх треба приймати дуже обережно.
Якими б не були плюси і мінуси фітотерапії, але чай з липи або ромашки просто приємно випити холодної та сирої восени, а заваривши, ви взагалі отримаєте ліки від 99 хвороб. При лікуванні травами пам'ятайте, що злоупотребля ними теж не варто, так як вони є все-таки ліками.