Бавовняна постільна білизна - переваги і недоліки вибору
Для кожної людини важливий хороший сон, від цього залежить його здоров'я і працездатність. Ви могли помітити, що на якість сну можуть вплинути різні чинники, і постільну білизну в тому числі. Оскільки саме з нею стикається шкіра, важливо щоб це дотик було приємним і ніжним, а також не волало роздратування. Тому перед тим, як купить постельное белье для своєї сім'ї варто подумати, якій саме білизні віддати перевагу. Найкращі - це вироби з натуральних тканин, таких як бавовна. Постіль з бавовни створить затишок у вашій спальні і забезпечить комфортний сон.
Бавовна є одним з найдавніших видів сировини для виробництва тканин. Спочатку бавовник сприймали тільки, як красива декоративна рослина. Але з часом з пухнастого м'якого волокна, яке покривало насіння бавовнику, почали виготовляти нитки. І так бавовна став невід'ємною частиною господарської діяльності людини.
В наш час з бавовняного волокна виготовляють різні тканини, їх відрізняють один від одного способом плетіння ниток і щільністю. Для виробництва постільної білизни в основному використовують бязь і сатин. Бязь - це щільна бавовняна тканина полотняного переплетення, вона має невелику шорсткість, головною її перевагою є низька вартість. Сатин - це бавовняна тканина з нитки подвійного плетіння, має гладку і шовковисту поверхню, по зовнішнім виглядом схожа на шовк. Вироби з сатину мають більш високу вартість у порівнянні з іншими виробами з бавовни.
Переваги бавовняної білизни:
- не викликає на шкірі алергію;
- не викликає подразнень;
- пропускає повітря, як результат, шкіра «дихає»;
- стійкість до зношування;
- добре вбирає вологу, залишаючись при цьому сухим і свіжим;
- не ковзає по матрацу;
- приємне на дотик;
- легко переться ти прасується;
- має невисоку вартість.
Недоліки бавовняної білизни:
- легко мнеться;
- довго сохне;
- вигорає від прямих сонячних променів.
Для того щоб постільна білизна з бавовни прослужило вам якомога довше, важливо правильно за ним доглядати. Прати його необхідно при температурі не вище 40 градусів, сушити в приміщенні природним способом і гладити злегка вологим або з використанням пара.