Що таке «стандартний монтаж кондиціонера»?
При покупці спліт-системи споживач стикається з безліччю труднощів, але основною з них є правильний монтаж. Якість виконаної установки на 90 % визначає ефективність роботи та термін служби кондиціонера. Якщо під час монтажу були допущені помилки, надалі виправити їх дуже складно.
Саме тому до даного процесу необхідно підключати фахівців, що мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання. Після завершення установки в приміщенні не повинно залишитися ні пилу, ні будівельного сміття, ні пакувальної тари обладнання.
Що розуміють під «стандартним монтажем кондиціонера»?
Це установка кліматичного обладнання, при якій дотримуються певної схеми роботи (більш детально про це читайте на сайті https://techhome.kiev.ua/faq/). Стандартний монтаж увазі наступні роботи:
- Установка зовнішнього блоку під вікно без допомоги промислових альпіністів.
- Установка внутрішнього блоку всередині кондиціонером приміщення.
- Довжина фреонових трубопроводів не перевищує 5 м.
- Гофрований шланг (дренаж) прокладається разом з фреоновими трубками.
- Короб декоративний 60х60 - довжина не перевищує 1 м.
- Короб декоративний 16х16 - довжина не перевищує 3 м.
- Довжина електрокабелю не перевищує 4 м.
- Підключення приладу в розетку.
- Між блоками спліт-системи не повинно бути більше однієї стіни.
- При прокладанні фреонових трубопроводів не використовуються спеціальні пристосування, такі як фітинги та муфти, а також не проводиться пайка та дозаправка холодоагентом.
Матеріали, використовувані при стандартному монтажі:
- Комплект кронштейнів для зовнішнього блоку.
- Короб декоративний 60х60 або 60х80 (під трасу) - 1 м.
- Короб декоративний 16х16 (під кабель) - 3 метри.
- Електрокабель ПВС 3x1,5 або 3x2,5 (залежить від потужності устаткування) - 3 м.
- Фреоновий контур з утеплювачем - 5 м.
- Труба дренажна 5/8 - 5 м.
- Електрична вилка.
- Піна монтажна - 1 балончик.
- Скотч гідроізолюючий.
- Матеріал для кріплення.
Комунікації, які проходять всередині приміщення, прикриваються декоративним коробом (перетин короба 60х60 мм). При цьому короб зазвичай проходить під нахилом приблизно 5-7 градусів. Даний ухил забезпечує умови для безперешкодного зливу конденсату. Відрізок комунікацій, які проходять за межами приміщення, коробом не закривається. Крім того, декоративним коробом (перетин 16x16 мм) закривається силовий кабель, який йде до розетки.
Дренажний шланг для зливу води простягається від внутрішнього блоку за межі приміщення і кріпиться на кронштейні зовнішнього блоку. Причому від зовнішнього блоку дренажна трубка не виводиться.
«Стандартна установка» має на увазі монтаж внутрішнього блоку на стіну кондиціонером приміщення. Що стосується зовнішнього блоку, то він кріпиться безпосередньо під вікном, причому в цьому випадку не користуються послугами промислового альпініста.
Також потрібно враховувати, що товщина стіни, яка буде вибрана під прохід для траси, повинна становити 0,8 м — якщо вона виконана з цегли, і 0,6 м — якщо з бетону.
Для виконання монтажних робіт замовник повинен забезпечити доступ до вікна, під яким буде кріпитися зовнішній блок, а також можливість повного відкриття цього вікна. Крім того, повинен бути забезпечений прохід до місця, де буде встановлюватися внутрішній блок і прокладатися комунікації. Якщо роботи будуть проводитися на лоджії (або балконі), необхідно забезпечити доступ до місця майбутнього розташування зовнішнього блоку.
В цілому, монтажний процес триває близько 3 годин. Час початку установки спліт-системи обговорюється з замовником завчасно.