Як діагностувати ЕКХ
Медицина буквально рясніє різними страшними і не дуже термінами. Одним з такихє абревіатура ЕКХ - епітеліальний куприковий хід або попросту кіста куприка. Це свого роду патологія або аномалія розвитку, яка має вроджений характер і зустрічається досить часто, хоча і без особливих проявів. В результаті розвитку ембріона, у верхній області межягодічной складки, може утворитися порожнина, утворена складкамиепітелію, - так званий, хід. ЕКХ можна називати і аномалією і протікає захворюванням, але до моменту розвитку в епітелії запального процесу, воно ніяк себе не проявляє і не доставляє незручностей "власнику". Інфекція, що викликає запалення, проникає в складки через шкірні ходи (пори). Симптоматика ЕКХ включає в себе болі в області копчика, гнійні виділення в запальній області, підвищену температуру. Фактори, які можуть розвинути запалення в аномальній області, наступні: переохолодження (у тому числі місцевий), травма, недотримання особистої гігієни. Медичною наукою сформульовано всього дві форми ЕКХ:
- неускладнений ЕКХ (відсутність видимих ??симптомів, незначні виокремлення, слабкий свербіж);
- ускладнений ЕКХ (інфікування проток ЕКХ, що супроводжується нагноєнням з подальшим проривом назовні через жирові тканини).
Так як, захворювання це вроджене (отже, можна його озвучити, як хронічне) , то протікати воно може з періодами загострення і ремісії. Для використовуються три основні методики:
- Зондування (спеціальний зонд вводиться в отвір свища - прорваного гнійника - з метою виявлення вихідного отвору);
- рентген куприка;
- ректороманоскопія.
Крім цього проводиться загальне обстеження і огляд у проктолога . Процедура не викликає особливих проблем у фахівця, але і лікування (усунення) ЕКХ може бути лише одале - оперативне втручання.