Особливості котлів на пеллетах
Проблема пошуку альтернативних джерел теплової енергії була актуальною завжди, а вчасно україно-російського конфлікту на Донбасі - і поготів. Наслідком агресивної політики нашого сусіда і нездатності власного уряду змінити ситуацію, ціни на комуналку, (особливо на газ) будуть неодмінно зростати. Альтернативою газу, як палива, в нинішніх умовах України може служити деревина, торф і вугілля. Також, останнім часом, сталидуже популярними котельні установки (або просто - котли), що працюють на такому біопаливі, як деревні гранули - пелети. Це паливо має ряд істотних переваг, порівняно з тими ж дровами, вугіллям, а саме:
- високий ККД (близько 90%);
- низька витрата палива;
- екологічно чисте паливо з мінімальним вмістом золи;
- можливість автоматичної подачі (і її регулювання) палива;
- автоматичний контроль всіх процесів.
Незважаючи на це, є також і недоліки, до яких можна віднести явно завищену ціну на кінцевий продукт . На сьогоднішній день існує дві основні схеми функціонування подібних побутових (точніше подачі топки всередину):
- Ретортне, при якій паливо з проміжного бункера за допомогою подаючого шнека подається знизу в реторту, яка виконує роль колосникових грат;
- пневмо-гвинтова, при якій паливо подається зверху в пелетних пальник, де і відбувається його дозування і займання.
Устаткування досить специфічне і проізводітся здебільшого в Європі, - особливо Польщі. Серед найбільш важливих виробників - Heiztechnik, Herz, Defro, Kostrzewa, Kalvis. Крім цього активно розвиваються вітчизняні виробники - Агроресурс, КотЕко, Ретра та інші.