Які ваги вибрати для продуктового магазину?
0 6072
У магазинах, де реалізуються продуктові товари, ваги служать необхідним торговельним і технологічним устаткуванням. Крупи, фрукти, овочі, напівфабрикати, кондитерська продукція — все, крім заздалегідь розфасованих товарів, підлягає зважуванню. Раніше застосовували механічні ваги, в яких пружина визначала ступінь навантаження на чашу. Використання гирьок в якості противаги дозволяло визначити точну вагу товару, що зважується. Але прогрес не зупинився на місці. Як результат, сьогодні можна ваги торгові купити, які є зручними у використанні та надзвичайно точними. Далі, ми безпосередньо розглянемо їх основні різновиди, що використовують в магазинах.
Види ваг, які використовують в магазинах:
- Торгові. Вони використовуються в бакалійному, рибному, м'ясному відділах невеликих магазинів, при відпуску товарів за прилавком, на ринках. Дозволяють зважити товар, підрахувати його фінансовий еквівалент, додати до одного продукту вартість інших, а також визначити кількість здачі, котра видається покупцю.
- Із принтером для друку етикеток. Такі ваги можуть розташовуватися в торговому залі, на складі. Вони виконують зважування та видрукування наклейки з ціною. Функціонують через мережевий модуль або підключаються до загальної стаціонарної мережі. У більш сучасних моделях допускається поділ ваги на нетто та брутто.
- Підлогові. Вони використовуються для зважування ящиків, великих картонних коробок з продукцією. Можуть зважити одиничний товар, упакований (є функція «тара»), а також кілька одиниць продукції (щоб обчислити загальну вагу).
- Платформні. Такі ваги розраховані на отримання даних щодо маси стаціонарно встановленого та рухомого вантажів. Широка платформа дозволяє класти контейнери, піддони, палети. Окремим модулем вважається рахунковий термінал, який фіксується на стіні.
Критерії вибору торгових ваг
При виборі ваг для торгівлі рекомендується звернути увагу на наступні характеристики:
- Клавіатура та вивід інформації на монітор. При зважуванні сипучих продуктів ваги необхідно вибирати з нижнім розташуванням клавіш. А якщо слід дізнатися кількість зваженого м'яса або риби — зручніше буде користуватися пристроями з верхнім розміщенням клавіатурних елементів. Рідкокристалічні екрани мають підвищений рівень яскравості. Монітор з показаннями маси та вартості товару може бути одностороннім або двостороннім.
- Максимальна вага на яку розрахована вагова платформа. Для зважування продукції в магазині самообслуговування досить моделей ваг з межею навантаження до 15 кг. Складські ваги краще вибирати, починаючи від вантажопідйомності в 30 кг. На ринках популярні ваги з прикордонними значеннями в 150 і 300 кг.
- Можливість роботи від акумуляторної батареї. Автономне функціонування обладнання стане в пригоді в місцях з перебоями електроенергії або недоступністю підключення до електромережі (виїзна торгівля).
- Призначення та клас захисту. Якщо має бути робота з товарами, що перебувають в рідкому середовищі (відділ свіжої риби), то необхідна платформа, яка не пропускає вологу всередину корпусу ваг. В іншому випадку постраждає електроніка. Також важлива конфігурація платформ: прямі, з бортиками, чашоподібні.
- Відрахування ваги тари. Упаковка продукції в міні-тару має на увазі отримання «чистої» ваги, яку оплачує покупець. Функція тарування є обов'язковою в подібному обладнанні.
- Наявність принтера для друку етикеток. Це зручно і для покупців, і для співробітників, що зважують товари в зоні самообслуговування в торговому залі.
- Компактність пристрою. При невеликих розмірах можлива установка обладнання в будь-якому місці.
- Сертифікація ваг, сервісне обслуговування та підтримка від виробника. Купуючи торгові ваги, хочеться бути впевненим в їх надійності. А якщо виникає якась проблема, то усувати її необхідно в найкоротші терміни.
- Вартість. Купуючи ваги, враховується їх ціновий фактор в порівнянні з наданими можливостями.
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)