Головна : Новини

Чим відрізняється кепка від бейсболки?

, 15:08
0 5442
кепки

Одним з найбільш модних і практичних головних уборів сучасності є кепка, яка має свою, більш ніж 200-х річну, історію. Вона складається з таких основних елементів, як:

 1. купол;
 2. козирок;
 3. застібка.

Вперше в якості головного убору її прообраз з'явився на головах військовослужбовців Британської армії. Він був елементом військової форми і носив назву «ківер». Не дуже зручний, мало практичний ківер явно потребував вдосконалення. Тому дуже швидко йому на зміну прийшли «кепі» - елемент вже французької військової форми 19 століття з округлим, а потім квадратним козирком.

У Сполучених Штатах Америки з легкої руки генерала Брінтона Маккелана кепки почали носити з 1860 року. Згодом дизайнери компанії New Era в США по достоїнству оцінили переваги цього головного убору, вдосконалили його і в 1954 році придумали бейсболку для спортсменів-бейсболістів. Від кепки вона відрізнялася наявністю 6 клинів - пелюсток, які нагадували за формою апельсин, мала логотип, а пізніше - застібку. Зараз існує величезна кількість різних видів кепок. Нумо розгляньмо їх класифікацію.

За статевою приналежністю та віком кепки бувають:

 • чоловічі;
 • жіночі;
 • унісекс;
 • підліткові;
 • дитячі.

За формою і розміром купола та козирка:

 1. бейсболка (шестипелюсткова);
 2. п'ятипелюсткова;
 3. кашкет (восьмиклинка) або кепка хуліганка;
 4. з прямим козирком або реперка / снепбек;
 5. польова або військова кепка;
 6. велосипедна або з коротким козирком;
 7. тракер або кепка далекобійника;
 8. кепки без козирка, наприклад, Docker cap (до речі, придбати їх можна в інтернет-магазині https://mod.net.ua/magazin-muzhskoe/muzhskie-aksesuary/kepka-bez-kozurka).

Як правильно вибрати розмір кепки?

Для створення стильного образу дуже важливий не тільки зовнішній вигляд кепки, але й те, наскільки вона добре і зручно сидить на голові. Саме тому при виборі необхідно правильно підібрати розмір кепки. Нижче ми розповімо вам, як поміряти розмір кепки швидко і без помилок:

 • По-перше, необхідно за допомогою сантиметра вимірювати окружність голови. Пам'ятайте, при вимірюванні не варто занадто перетягувати голову, але в той же час неприпустимо і надмірно вільне облягання.
 • По-друге, для визначення необхідного розміру кепки скористайтеся «таблицею розмірів кепок», яка є майже в кожному інтернет-магаизні. У ній по сусідству з обхватом голови в см вказані відповідні розміри по трьом шкалами: европейської, американської та міжнародної.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ