Головна : Новини

Твердопаливний котел тривалого горіння та його переваги

, 18:39
0 1561
Твердопаливний котел

Котли на твердому паливі можна сміливо назвати класичними опалювальними приладами. Дійсно, з давніх часів люди обігрівали свої житла, завдяки енергії згоряння дров, вугілля і торфу. З плином часу та початком активного використання таких нових видів палива як природний газ і електрика, твердопаливні котли трохи втратили популярність та поширеність. Сталося це через компактні розміри та зручність нагрівальних та опалювальних приладів, які використовують нові види енергії. Однак регулярні подорожчання газу та електрики знову зробили актуальним використання класичних теплогенераторів. А застосування нових технологій, дозволило створити сучасні та зручні моделі таких пристроїв, зокрема й твердопаливні котли тривалого горіння. До речі, переглянути та придбати їх можна тут.

Котли тривалого горіння — це один з видів котлоагрегатів, що працюють на твердому паливі та відрізняються здатністю функціонувати довгий час на одному завантаженні. Вони можуть працювати на таких джерелах теплової енергії, як — деревина, кокс, буре та кам'яне вугілля, нафтопродукти та торф'яні брикети. Для побутового застосування найчастіше беруть моделі, що використовують дрова та деревні відходи в якості палива. Вони відрізняються від своїх універсальних аналогів системою подачі повітря до місця горіння та камерою згоряння. Залежно від розмірів і потужності, ці пристрої здатні опалювати заміські будинки, котеджі, а також цехи та підприємства невеликих розмірів, і можуть використовуватися в якості самостійного або додаткового джерела теплової енергії.

Основні "+" котлів тривалого горіння:

  • Автоматизація роботи пристроїв, що полегшує їх експлуатацію.
  • Зменшення витрат на опалення за рахунок використання недорогих видів палива.
  • Значний час роботи на 1-му завантаженні паливом: дровами — до трьох діб, а вугіллям — до п'яти.
  • Екологічність і безпека, за умови правильної експлуатації.
  • Автономність і незалежність від електрики деяких моделей.
  • Високий ККД — приблизно 80 %.

Основні "-" котлів тривалого горіння:

  • Залежність універсальних моделей від наявності електрики.
  • Вартість вище, ніж у традиційних твердопаливних котлів.
  • Високі вимоги до вологості та розмірів паливних елементів.
  • Необхідність дотримуватися рекомендацій щодо завантаження паливом.
  • Глибока топка, що ускладнює розпалювання при неповному завантаженні.
  • Відсутність можливості довантажувати в процесі роботи дрібні види палива, такі як тирса.

На українському ринку опалювальних приладів присутні твердопаливні котли тривалого горіння таких марок, як: Liepsnele, STROPUVA, SAS, SWaG, Termodinamik, CANDLE, Krzaczek, LOGICA, MODERATOR, Буран, КОТеко, Buderus, Альтеп й інші.

Висновки

З урахуванням всіх наведених вище даних, можна зробити висновок, що твердопаливні котли тривалого горіння — це економічні та ефективні опалювальні прилади, які можуть використовуватися в побутових і виробничих сферах. Їх головною перевагою є тривале горіння на одній паливній закладці, час якої може відрізнятися в залежності від моделі пристрою та типу палива. Такий принцип роботи дозволяє не тільки економити значні кошти, але й сили та час, які витрачаються на постійне довантаження класичного твердопаливного котла. Крім усього іншого, побутові котли на твердому паливі тривалого горіння циліндричної форми мають компактні розміри та не вимагають багато місця для установки. Розібратися з принципом їх роботи досить просто. Всі ці якості роблять агрегати тривалого горіння відмінними помічниками в справі забезпечення теплом, комфортом і затишком заміських будинків й інших об'єктів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ