Суть процедури лазерної епіляції
Епіляція лазером — це дійсно той самий спосіб, який допомагає дуже багатьом людям позбутися від небажаного волосся на обличчі та всьому тілі не на час, а назавжди. Спеціальний лазерний промінь, який виходить з професійного дорогого приладу, допомагає позбутися не тільки від верхньої частини волосини, що роблять інші способи, але й від його внутрішньої невидимої для нас частини — фолікула.
Особливість лазерної епіляції полягає в тому, що цей світловий потік направляється строго в потрібне місце — на волосся, а ні в якому разі не на шкіру. Пігмент, який міститься в волосках (меланін, і його, до речі, має бути багато), під впливом лазера починає нагріватися, і під цей вплив потрапляють судини та клітини, розташовані поруч з фолікулом. Живлення до нього майже відразу ж перестає надходити — а це означає, що скоро волосина просто відпаде, залишаючи шкіру ідеально гладкою.
Види лазерів для епіляції
Лазери для видалення небажаного волосся розрізняють за двома критеріями: потужність та довжина хвилі. Є певна класифікація видів лазерів, яка вважається класичною, нехай вже й трохи застарілою. Отже:
- Рубіновий. Він має довжину хвилі в 694 нм і світлові імпульси тривалістю в 3 мс. Його потужність може досягати 40-60 Дж / см². Такий лазер вже рідко застосовується в салонах зважаючи на свою застарілу технологію роботи. Рубіновим лазером працюють виключно в техніці неконтактної епіляції, саме тому застосовують його тільки для людей зі світлою шкірою та темним волоссям — це I та II тип за шкалою Фіцпатріка. Неконтактна епіляція може викликати опіки та подразнення на шкірі, чого не трапиться при контактному методі, який вважається більш сучасним.
- Олександритовий. Його довжина хвилі становить 755 нм, а тривалість імпульсів не перевищує значень від 0,25 до 300 мс. Що стосується потужності, то вона на рівні 100 Дж / см². Такий метод епіляції відмінно підійде для темного волосся, гірше — для русявого, а для світлого олександритовий лазер практично не дієвий. На шкіру опромінення діяти не буде, оскільки темне волосся забере його на себе.
- Діодний. Його довжина хвилі становить 810 нм, а тривалість імпульсів — від 5 до 30 мс. Такий вплив нерідко називають золотою серединою лазерної епіляції. Потужність такого апарату не перевищує 60 Дж / см², і промінь буде впливати виключно на меланін у волоссі. Саме діодну епіляцію використовують для людей з різними типами шкіри та волосся — від I до V типу.
- Неодимовий. Він відрізняється довжиною хвилі в 1064 нм і часом впливу від 0,25 до 300 мс. Потужність лазера не вища 75 Дж / см². Його дія трохи відрізняється від інших: неодимовий лазер буде впливати не зовсім на меланін, а скоріше на шкіру і судини, що знаходяться близько волосини. Він закупорює їх, прискорюючи тим самим руйнування фолікула. Тут, як і в попередньому випадку, працювати можна з людьми з різним кольором волосся та шкіри. Варто враховувати особливо низьку потужність апарату: швидше за все, для особливо темного волосся потрібно трохи більше сеансів (близько 10).
Оскільки лазери нагріваються і можуть викликати неприємні відчуття на шкірі, то косметологи часто доповнюють апарат спеціальною охолоджувальною насадкою з сапфіра або ж QOOL-насадкою. Їх використання позбавить вас і фахівця від застосування анестетиків, а людям з низьким больовим порогом не доведеться хвилюватися через больові відчуття.
Переваги лазерної епіляції:
- Вибираючи спосіб видалення волосся, можна дивитися на найрізноманітніші критерії, але складно обійти стороною один з найголовніших — біль під час процедури. На відміну від депіляції воском або цукровою пастою, лазерна епіляція безболісна — а це фактор для багатьох вирішальний.
- Ще одна приємна відмінність полягає в довготривалості ефекту. Якщо після депіляції ви йдете до косметолога вже через 4 тижні, то з лазером є шанс забути про кабінет косметолога на довгі роки, головне тільки пройти весь курс процедур і проводити профілактику.
- На процедуру ви не витратите багато часу: наприклад, для бікіні буде потрібно близько 20 хвилин замість звичних 40. Це означає, що навіть самі зайняті люди зможуть викроїти час на таке швидке видалення волосся.
- Епіляція лазером абсолютно безпечна і не викликає рак, попри всі міфи. Це випромінювання — інфрачервоне, а не ультрафіолетове, а значить, що набагато шкідливіше буде загоряти в солярії.
- Лазерна епіляція допомагає поліпшити стан шкіри поступово відкриті пори затягуються, рельєф вирівнюється, і навіть акне та врослі волоски зникають!