Головна : Новини

Бактерицидні лампи: що потрібно знати?

, 02:06
0 1806
Бактерицидні лампи

Уникнути контакту з хвороботворними мікроорганізмами неможливо, але якщо для людини з нормальним імунітетом, в більшості випадків, це не залишає сліду, то при зниженні захисних сил організму — наслідків не уникнути. Не варто також забувати й про існування кількох груп патогенності і якщо перша не створює високу небезпеку, то інші мікроби легко передаються через повітря, предмети, пил, воду і т. д. Патогенними можуть бути цвілеві гриби, віруси, бактерії. Їх особливість — здатність тривалий час залишатися життєздатними у зовнішньому середовищі. Ефективно боротися з ними допомагає бактерицидна лампа. Далі, ми детально розглянемо що вона собою являє та на що слід звернути увагу при її покупці. До речі, в Україні якісну бактерицидну лампу ви можете придбати на сайті sm-technology.com.ua.

Конструктивні особливості бактерицидної лампи

Зовні бактерицидні опромінювачі виглядають, як звичайні люмінесцентні лампи, але мають складнішу внутрішню конструкцію.
Існують два основних типи цих приладів:

  • відкриті;
  • закриті.

Обидва типи бактерицидних пристроїв повноцінно знезаражують приміщення, але мають суттєві відмінності, про які важливо знати. Закриті опромінювачі, так звані рециркулятори, не становлять небезпеку для людського здоров'я. У них передбачений вентилятор, за допомогою якого повітря з приміщення затягується всередину приладу, де ультрафіолетовий випромінювач вбиває хвороботворні мікроорганізми. Завдяки цьому з пристрою виходить знезаражене повітря. Для будинку оптимальним варіантом є саме рециркулятор закритого типу, оскільки він може використовуватися в присутності людей. Він зручний також для офісів і підприємств, оскільки співробітникам не доводиться переривати роботу, щоб провести санобробку приміщення.

Конструкція опромінювачів відкритого типу така, що УФ-випромінювання не обмежується межами корпусу приладу, а виходить назовні, що у високій концентрації — дуже небезпечно. Таким чином відбувається пряме опромінення, але вбиваючи віруси, а також небезпечні бактерії, воно негативно позначається на клітинах організму людини. При роботі таких ламп важливо, щоб у приміщенні не було людей, тварин, рослин. Перевага відкритих опромінювачів в здатності знезаражувати не тільки повітря, а й всі поверхні.

Типи бактерицидних ламп

Опромінювачі бактерицидні поділяються на:

  1. Озонові. Такі лампи виділяють озон, який утворюється при реакції УФ-випромінювання з киснем, а його висока концентрація в повітрі небезпечна для людського організму. Цим пояснюється вимога використовувати їх тільки у відсутності людей в приміщенні та обов'язкове подальше провітрювання.
  2. Безозонові. В даних опромінювач передбачене спеціальне захисне покриття — увіолева оболонка, що перешкоджає виходу озону назовні. Однак це не заважає проходженню крізь нього безпечного рівня ультрафіолетового випромінювання, що не шкодить здоров'ю, але ефективно знищує патогенні мікроорганізми в приміщенні. Такі лампи можуть застосовуватися в присутності людей і провітрювання після їх виключення не обов'язкове.

На що звернути увагу при покупці бактерицидної лампи?

Для того, щоб вибрати бактерицидну лампу, слід звертати увагу на наступні моменти:

  • Тип лампи (озонова або безозонова).
  • Конструкцію та кріплення лампи (настінна, підлогова, настільна). Два останніх варіанти можна переносити з однієї кімнати в іншу для знезараження всього будинку, а не одного приміщення.
  • Потужність. Цей параметр залежить від розміру приміщення. До лампі йде інструкція, в якій вказується на яку площу вона розрахована. Для прикладу, опромінювач потужністю 15 Вт підходить для приміщення до 20 м², а лампу на 30 Вт можна використовувати для площі до 60 м².
  • Призначення. Тільки знезараження приміщень або лікування. Сьогодні можна придбати спеціальні моделі з насадками (тубус-кварц) для профілактики та лікування різних захворювань.
  • Ціна. Озонові лампи коштують дешевше, ніж безозонові.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ