Як вибрати настільну лампу?
Важливим елементом інтер'єру є настільна лампа. Це і необхідний атрибут для комфортної роботи, і інструмент для зонування та прикраси інтер'єрної композиції. Далі, ми розглянемо різновиди та особливості цього типу світильників, а також дізнатися, як правильно вибрати настільну лампу в залежності від цілей використання. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину "Лінія Світла", в якому їх безпосередньо можна придбати.
Вибираємо настільну лампу для робочого місця
В першу чергу освітлення для офісного столу підбирається за технічними параметрами:
- В якості кріплення найкраще використовувати кліпсу або струбцину, оскільки вони більш надійні та зберігають максимум вільного простору. До того ж такі лампи припускають гнучкі стійки, що важливо для правильного кута падіння світла, при якому воно не буде засліплювати очі.
- В якості матеріалу найкраще підійде пластик високої якості. Плафони з металу схильні до нагрівання, а низькоякісний пластик швидко псується. Особистий кабінет можна оформити більш дорогим світильником з латуні, скла чи дерева. Скляний розсіювач впорається із завданням набагато краще пластику.
- Колір офісної настільної лампи повинен бути простим і неяскравим, щоб не відволікати на себе увагу при роботі.
- Потужність ламп підбирається в залежності від площі столу. Оптимальний діапазон - 75-100 Вт. Ідеальною стане модель з димером (регулятором яскравості). Зазвичай для робочого столу підбирається лампа на 100 Вт. Але якщо на ньому розташовуються документи чи інші аркуші білого паперу, що відбивають світло, варто прислухатися до порад офтальмологів і знизити потужність лампи до 75 Вт.
- Часто в офісному освітленні використовуються люмінесцентні лампочки («економки»). Однак вони генерують неприродне світло та сильно стомлюють очі. Можна перейти від них до ламп розжарювання (більше дешевому варіанту) або ж до світлодіодних моделей. В останньому випадку ви отримуєте довговічне (термін служби — до 10 років), безпечне та економічне джерело світла з мінімальним нагрівом і комфортним для очей освітленням.
Настільна лампа розміщується з протилежного боку від робочої руки: для правші — зліва, для лівші — праворуч. Також варто стежити за оптимальною висотою джерела світла — не більше 40 см. Якщо на столі розташований комп'ютер, лампу розташовують вище монітора таким чином, щоб не давати відблисків на поверхні дисплея.
Вибираємо інтер'єрну настільну лампу
Вибір світильника даного типу повинен спиратися більше на зовнішні дані. Основним критерієм у цьому випадку стає загальна стилістика кімнати, її дизайн. Варіацій може бути безліч. Наприклад, для сіро-бежевої кімнати в стилі прованс органічним доповненням стане жовтий або бірюзовий світильник, який відразу ж додасть приміщенню оригінальність і самобутність.
Форма і розмір інтер'єрної настільної лампи можуть бути якими завгодно, головне — дотримуватися пропорційності щодо несучої поверхні. Наприклад, не варто «прикрашати» маленьку тумбочку біля ліжка масивним світильником. Краще для такої ситуації підійде невелика акуратна модель прагне вгору форми.
У плані використовуваних лампочок все також залежить від стилю. Для сучасних напрямків (мінімалізм, техно, хай-тек) підійдуть економічні та довговічні світлодіодні лампи, що гармоніюють із загальною картиною. Якщо ж було обрано напрямок прованс, вінтаж або лофт, вигідно будуть виглядати лампи розжарювання, що випромінюють тепле, затишне світло приємного спектру.
Вибираємо настільну лампу для дитячої кімнати
Даний тип світильників необхідно виділити в окремий розділ, оскільки до його вибору є особливі обов'язкові вимоги:
- Світло повинно бути м'яким і рівномірним, максимально схожим на природне.
- Лампи краще використовувати світлодіодного типу. Галогенові та лампи розжарювання з матовим покриттям недоречні в кімнатах маленьких дітей: вони сильно гріються, і дитина може обпектися.
- Тип кріплення — струбцина або прищіпка. Діти часто змінюють рід занять, тому і джерело світла часто змінює напрямок. Ну а надійне кріплення не дозволить світильнику впасти.