Головна : Новини

Види та критерії вибору хостингу

, 12:43
0 3929
хостинг

Вибір хостингунепросте завдання, особливо для тих підприємців, які тільки почали планомірне захоплення цільової аудиторії в мережі. Складнощі ховаються у двох факторах: по-перше, сама послуга не з простих з технічного боку, по-друге, існує безліч компаній, що пропонують послуги хостингу, знайти хорошого провайдера досить складно.

Далі, ми розповімо, як знайти свого провайдера; опишемо кожен з варіантів доступних хостинг-послуг; наведемо приклади, для яких випадків підходить кожен з них. Ну а розповість нам про це співробітник хостинг-провайдера "Сіті Хост": https://cityhost.ua/, який є одним із найпопулярніших в Україні.

Вид хостинг послуг

Існує 4 класичних варіантів хостингів:

  1. Віртуальний хостинг. Це сервер, на якому розміщується відразу безліч сайтів, що використовують аналогічну ПО і залишаються в рівних умовах. На одному хостингу може лежати тисяча сайтів невеликих розмірів, які не потребують великих оперативних ресурсів. Переваги: низька ціна, не потрібно адмініструвати сервер.
  2. Виділений фізичний сервер. Користувачеві виділяються окремий сервер в дата-центрі, який він може самостійно адмініструвати та міняти програмне забезпечення. Даний варіант підходить для великих проектів, інтернет-магазинів з великим асортиментом і онлайн-ігор.
  3. Виділений віртуальний сервер. Управління VPS практично нічим не відрізняється від попереднього варіанту. Сайту, у випадку використання виділеного сервера, дається певний обсяг оперативних ресурсів, передбачений тарифним планом.
  4. Хмарний хостинг. У разі використання цього варіанту для зберігання даних, користувачеві доступні ресурси декількох серверів. Такий підхід забезпечує безперебійну роботу ресурсу навіть у разі виходу з ладу одного з серверів. У цього способу зберігання даних є ще дві переваги: оплата тільки за споживані потужності (скільки місця зайняв і ресурсів використавстільки заплатив) + не потрібно вираховувати необхідний об'єм дискового простору, в хмарі буде стільки місця, скільки клієнту необхідно, виділені ресурси коригуються автоматично.

Найбільш популярними варіантами є виділений та звичайний віртуальні хостинги. Вони найкращим чином підходять для утримання невеликих сайтів.

Безкоштовний хостинг

При виборі хостингу, в першу чергу, оцініть оперативні ресурси та порахуйте необхідний об'єм дискового простору. Якщо ви хочете розмістити невеликий сайт-візитку, не розраховуючи на широку аудиторію, вам вистачить безкоштовного віртуального хостингу, для більш серйозних проектів він не підійде. Пов'язано це з тим, що безкоштовний хостинг не дає необхідних ресурсів для повноцінної роботи великих сайтів. Безкоштовний хостинг відрізняють наступні недоліки:

  • Невеликий об'єм пам'яті.
  • Слабка стабільність роботи.
  • Малий пул інструментів, найчастіше немає: Perl, MySQL, PHP.
  • Спам на сайті. При розміщенні ресурсу на безкоштовному хостингу, його сторінки будуть пістрявити рекламою.
  • Домен другого-третього рівнів.
  • Відсутність якісного зворотного зв'язку з провайдером (тобто, ви не зможете пред'явити йому будь-які вимоги).

Отже, безкоштовні варіанти можна використовувати тільки у випадках розміщення малооб'ємних сайтів, що відрізняються малою відвідуваністю.

Платний хостинг

Даний варіант є ідеальним вибором для розміщення більш масивних ресурсів. Щоб вибрати конкретного провайдера слід орієнтуватися на наступні критерії:

Об'єм дискового простору

Якщо ви запускаєте свій перший проект, визначитися буде вкрай складно. Варто зауважити, що:

  1. Більшість невеликих ресурсів типу Landing Page або сайту-візитки вимагають небагато просторудо 60 Мб.
  2. Якщо ви плануєте використовувати важкі графічні елементидо 100 Мб.
  3. Для більш складних ресурсів, де користувачі можуть викладати фотографії та свої матеріали, визначитися з об'ємом буде складно, краще скористатися рекомендаціями консультантів провайдера.

Набір технічних засобів

Важливо, щоб хостинг-провайдер пропонував доповнення до оперативних ресурсів, до них належить:

  • Великий об'єм або необмежений трафік.
  • Підтримка необхідних технологій та скриптів.
  • Робота з поширеними CMS.
  • Зрозуміла панель управління з можливістю регулювання налаштувань через візуальний інтерфейс.
  • Підтримка 24/7.
  • FTP-доступ до сайту для редагування і копіювання інформації.
  • Захист від хакерських атак.
  • Вбудована перевірка пошти на спам та віруси.
  • Невеликий термін тестового користування інтерфейсом для ознайомлення з основним функціоналом.
  • Резервне копіювання, збереження резервних копій.

Якщо провайдер пропонує все перераховане, його можна вважати ідеальним для розміщення сайтів різної складності.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ