Ангіопатія нижніх кінцівок при цукровому діабеті
Серед ендокринних захворювань в наш час перше місцезаймає цукровий діабет, особливо поширений діабет II типу. Цей тип зазвичай розвивається в літньому віці, коли знижуються функції підшлункової залози, а клітини, які виробляють інсулін починають поступово гинути. При захворюванні I типом інсулін взагалі не виробляється і при правильному лікуванні стан пацієнта можна цілком успішно поддержівать. Дуже складно лікувати якщо інсулін виробляється, при цьому дуже часто бувають ускладнення. Одним з таких ускладнень є діабетична ангіопатія нижніх кінцівок. При цьому ускладненні уражаються нервові закінчення кінцівок і невеликий відсоток ураження судин (до 20%).
Існує 2 форми: Діабітическая микроангиопатия і діабетична макроангиопатия. При микроангиопатии уражається микроциркуляторное русло, а при діабетичної макроангіопатії - великі артерії. При дотримується ряд пунктів. Це: нормалізація глюкози в крові, нормалізація рівня холестерину, відмова від куріння, стабілізація артеріального тиску і контроль маси тіла і небольшие навантаження на ноги при використанні правильного взуття.
Також проводять і оперативне лікування. Є кілька видів: поперекова симпатектомія, шунтування артерій, внутрішньосудинні операції. Для отримання позитивних результатів лікування необхідно нормалізувати обмін жирів і вуглеводів. Для цього разрабативается і підбирається індивідуальна дієта, при якій є обмеження в рафінованих вуглеводах і тваринних жирах. Не обійтися і від призначення терапії інсуліном або цукрознижувальними засобами (це залежить від типу захворювання). Найчастіше зустрічається оперативне лікування. А при вологій гангрени і наростанні інтоксикації проводять амплутацію кінцівок.