Головна : Новини

Як лікувати безпліддя?

, 15:35
0 1614
безпліддя

Якщо через рік незахищених статевих актів вагітність не настала, безпліддя присутнє за визначенням. До цього можуть призвести як фізичні, так і психологічні причини. Тому причина має бути визначена на ранній стадії, щоб можна було розпочати Лікування безпліддя. Аналітичні/уточнювальні бесіди не обмежуються вашим гінекологом, але ви також можете поговорити зі своїм урологом або андрологом. Клініки репродукції, фахівці в галузі репродуктивної медицини та ендокринологи також є правильними контактами для діагностики індивідуально застосовної причини серед можливих причин.

Помірні, але регулярні фізичні вправи покращують фізичну форму і можуть зменшити фактори стресу. Людям із надмірною вагою слід схуднути. Ідеальний ІМТ (індекс маси тіла) становить від 19 до 25. Переконайтеся, що у вас є регулярний і відновлювальний сон, а також щоденні фази релаксації. Також необхідно стежити за циклом. На додаток до моніторингу циклу особливо рекомендується оцінка чоловічої фертильності за допомогою спермограми.

Яку роль відіграє вік жінки щодо безпліддя?

Вік жінки впливає не тільки на кількість яйцеклітин, а й на їхню якість. На цьому тлі з віком збільшуються не тільки хромосомні зміни, а й кількість викиднів.

Редукція жіночих яйцеклітин є безперервним і природним процесом, який розпочинається з жіночого плода в утробі матері. При народженні є близько мільйона яйцеклітин, і до початку менструації їхня кількість зменшується приблизно до половини. Яйценоскість продовжує знижуватися в літньому віці. Це пояснює, чому резерв знижується приблизно до 25 000 у жінок у віці близько тридцяти п'яти років, а потім зменшується приблизно до 1000 фолікулів яєчників на початку менопаузи. Тоді шанси на вагітність уже не такі багатообіцяючі, як у молоді роки. Однак слід зазначити, що запас яйцеклітин може сильно варіюватися від жінки до жінки.

Фолієва кислота важлива, але після 30 років її недостатньо.

Запас фолієвої кислоти відіграє важливу роль у процесах росту і ділення клітин. Достатнє споживання цього мікронутрієнта важливе для росту нервової тканини плода (наприклад, нервової трубки). Під час планування вагітності слід враховувати, що потреба у фолієвій кислоті підвищується під час вагітності та на етапі преконцепції (не менше ніж за 4 тижні до зачаття).

Оскільки знижується не тільки кількість яйцеклітин, а й їхня якість і, навпаки, хромосомні зміни та збільшується кількість викиднів, прийом тільки фолієвої кислоти жінками віком 30 років і старше не завжди достатній для задоволення бажання мати дітей.

Шлях до запланованої дитини

Варіант лікування, який може призвести до реалізації бажання мати дітей, зрештою залежить від причини. Відіграє роль вік чоловіка та жінки, а також тип порушення фертильності та період небажаного безпліддя.

Інший варіант - гормональна терапія. Усі необхідні гормони можна приймати у вигляді таблеток або навіть вводити ін'єкціями.

У контексті штучного запліднення необхідно розрізняти таке:

  • Штучна інсемінація в матку називається інсемінацією
  • Запліднення яйцеклітин поза організмом за допомогою екстракорпорального запліднення, скорочено ЕКЗ, тобто в разі непрохідності маткових труб або вироблення антитіл проти сперматозоїдів.
  • Ін'єкція сперматозоїда в яйцеклітину, відома в експертних колах як "інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїда" (ІКСІ).
  • TESE/MESA - мікрохірургічний забір сперми з яєчка/придатка яєчка

Не тільки фізичне тіло може спричинити порушення фертильності

Психологічні чинники, які також можуть напружувати партнерство, часто відіграють важливу роль. У цьому випадку необхідно скористатися можливістю психологічної підтримки, щоб зняти стрес і напругу, а також зміцнити впевненість у власному тілі. Приблизно в 50% випадків причиною незадоволеного бажання мати дітей може бути чоловік.

У цьому контексті важливим критерієм є рухливість, тобто здатність сперматозоїдів рухатися. Якщо сперматозоїди занадто повільні, вони помруть, перш ніж досягнуть яйцеклітини. Якщо понад 32% сперматозоїдів є прогресивними, це називається нормальною рухливістю.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 70)

Читайте також:


ВВЕРХ