Головна : Новини

Аномалії сечівника

, 16:19
0 345

Зустрічаються у вигляді повної (аплазія) або частковою (атрезія) отсутствія сечівника, а також облітерації, вродженого звуження (стриктури) і розширення (дивертикул); подвоєння сечівника; гіпо - або епіспадії; кіст і нориць; зміщення слизової оболонки сечівника. Давайте розглянемо деякі з цих аномалій.

Часткова відсутність сечівника

Відноситься до аномалій, при яких плід рідко буває життєздатним. Найчастіше спостерігається в області голівки статевого члена і в перетинчастому відділі, тобто в місцях з об'єднання ділянок різного походження. Клінічно це проявляється затримкою сечі; немовля тужиться, кричить, що не мочиться, а над лобком у нього набЛюда випинання переповненого сечового міхура. Лікування хірургічне. При відсутності зовнішнього отвору сечовипускального каналу досить розсікти перегородку скальпелем.

Зміцнення слизової оболонки сечівника

Супроводжується головним чином випаданням слизової уретри. Зустрічаєтьсяться у дівчаток у віці від одного року і старше. Випадання може бути повним або частковим. Спостерігається по периметру каналу або займає тільки одну його стінку. У першому випадку слизова випала утворює по колу зовнішнього отвору уретри валик, в центрі якого є вхід в сечовипускальний канал. У другому випадку частина слизової, що випалиїй виглядає пухлини на одній зі стінок каналу, зазвичай задній.

Вроджені кісти сечівника

Бувають виключно рідко. Можуть розвиватися із залишків Мюллерова проток, на місці передміхурової маточки (utriculus prostaticus) або, ймовірно, в результаті порушення з'єднання країв уретрального жолоба. Бувають також доісти на місці бульбоуретральних залоз. Розмір їх - від 3 до 15 мм. Подібні кісти описані у новонароджених дітей. При цих кістках відзначається утруднення при сечовипусканні внаслідок здавлювання сечівника, що вимагає частих катетеризацій вже з раннього дитинства. Лікування хірургічне - висічення кісти. Часто у дорослих жінок можна всТретім парауретральной кісту. Це доброякісне параутретральное освіти дуже поширене у жінок, вік яких становить від 20 до 50 років. Лікування також хірургічне, що проявляється в тому, що січуть кісту. Більш докладно про нього можна дізнатися, пройшовши за посиланням.

Епіспадія

Патогенез заболеванія досі не з'ясований. Вважають, що причинами епіспадії є затримка розвитку уретри в ході її формування, облітерація зовнішнього отвору уретри і вторинний розрив верхній її стінки, затримка з об'єднання парних зачатків статевого горбка і більше каудального їх розвитку.
У хлопчиків розрізняють три форми епіспадії: головки підлогаового члена, або членолобковую (субтотальна), і тотальну або повну. За статистичними даними, ця аномалія проявляється (на підставі результатів аутопсії) в одному випадку з 6 тис. Вона зустрічається значно рідше, ніж інші захворювання.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ