Головна : Новини

Що таке контактна корекція? Як вилікувати катаракту?

, 23:35
0 297

Контактна корекція - це виправлення низькою гостроти зорупри різних аномаліях рефракції (короткозорості, далекозорості, астигматизмі) за допомогою контактних лінз. Контактна лінза одягається на око паціента.Лінзи діляться на жорсткі, м'які, комбіновані, а за призначенням -на оптичні, косметичні, лікувальні, ортокератічні. Найбільше поширені -м'які контактні лінзи (МКЛ), які по матеріалу діляться на гідрогелеві і силікон-гідрогелеві.За оптичними властивостями ГКБ діляться на звичайні (Монофокальна Плюс і віідьемні), Багатофокусне (мультифокальні-для корекції недоліків рефракції після 45 років), торичні (для корекції астигматизму). За подовженість носіння -на ГКБ дня, добового, безперервного місячного. Використання лінз бивает: одноденне, місячні, квартальні, піврічне, річне.

Лікування катаракти

На жаль, медикаментозне лікування не повертає прозорості кришталика. Очні краплі тільки кілька уповільнюють на ранніх стадіях темпи розвитку хвороби. Єдиним ефективним методом лікування катаракти є непосредственно оперативне втручання, яке полягає в заміні мутного природного кришталика на штучний.

На сьогоднішній день переглянуті показання до терміну оперативного втручання. Проведення операції можна здійснити і на ранніх стадіях захворювання, немає необхідності чекати, поки катаракта вже повністю"дозріє". Навпаки, коли відбувається видалення зрілих катаракт, ризики ускладнень стають набагато вище.

Операція безпосередньо з видалення катаракти - факоемульсифікація - вважається ефективною і звичайно що безпечної методикою для того, щоб відновити зору.

Існують два типу штучних кришталиків або інтраокулярних лінз: жорсткі, тобто жорсткі, і гнучкі. Застосування негнучких інтраокулярних лінз вимагає виконання розрізу, досягає 5-7 мм, а це є значна травма саме для ока. Для того, щоб така рана зажила, пацієнту необхідно перебувати в лікарні тривалий час. Крім цього, період зажівленія супроводжується хворобливими відчуттями. Застосування ж гнучких інтраокулярних лінз дозволяє зменшити розріз до 2-2,5 мм, що дозволяє підвищити ефективність операції, знизити рівень травмування очі, зменшити ризик виникнення ускладнень, а також уникнути больових відчуттів. Крім того, гнучкі лінзи здатні забезпечити якнайшвидше заживление рани і відновлення зору. Результати досліджень по біологічного старіння показали, що штучний кришталик не змінює своєї структури більше 100 років, він залишається непомітним і незмінним протягом усього життя, абсолютно не відчувається в оці.

Факоемульсифікація відбувається безболісно. Через мікророзтін в очі вводять факоемульсифікатор і за допомогою енергії ультразвуку кришталик, що помутнів, перетворюється на емульсію, яка починає виводить з ока через певний зонд. На місце вилученого кришталика вставляють саме штучну лінзу. Всі маніпуляції здійснюються через мікророзріз, який самогерметізуеться, тобто затягуватиться, і не вимагає накладення швів, а вся процедура триває приблизно 10 хвилин.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ