Головна : Новини

Що собою являє коліматорний приціл

, 12:08
0 1278

Делеко не всі знають значення слова «коліматорний», але, швидше за все, абсолютно всі ви бачили принцип роботи прицілу коліматора на екрані свого телевізора. Це всім відома "червона точка на тілі людини". Коліматорні приціли (колиматоры) використовують пошти з всіма різновидами сучасної стрілецької зброї: снайперська гвинтівка, автомат, пістолет і ін. Як і всі електротехнічні вироби, коліматор має свої мінуси і плюси.

Основні цілі, які переслідували при його виготовленні - це створення системи:

  • точного і швидкого наведення зброї;
  • ведення прицільного вогню;
  • прицілювання при обмеженій видимості.

Найчастіше, такі приціли використовують для наведення на ціль:

  • при хороших погодних умовах;
  • незначних відстанях;
  • коли стрілка немає часу для прицільного точного пострілу;
  • коли мета є рухомою.

живляться від акумулятора, який подає електричний струм на джерело світла (найчастіше виробники беруть світлодіоди), після цього промінь світла, що проходить крізь лінзи і створює пучок світла, а стрілок в результаті цього бачить перед собою "маркер".

Форми маркерів:

  • сітка;
  • перехрестя;
  • ромб;
  • коло;
  • трикутник.

Недоліки колиматоров

У коллиматрных прицілів є елементи живлення, які потребують періодичної заміни. Також при експлуатації приладу, не вітається його контакт з вологою, хоча і виробники запевняють, що їх приціли абсолютно водонепроникні, але я думаю що 100 % гарантії того, що не станеться замикання електроланцюзі, вам ніхто не дасть. Ще одним недоліком є самообнаружение, що є негативним і дуже неприємним показником при проведенні військових операцій і веденні бойових дій.

Переваги колиматоров

Головними перевагами даних прицілів є: можливість на протязі всього часу утримувати рухому мішень в секторі стрільби, а також швидке наведення на ціль. Приміром, в снайперську зброю, коліматори мають дуже вузьке застосування. Це пов'язано з його недоліками самообнаружения стрілка. Всі знають, що супротивник не повинен засікти снайпера, а світловий джерело колиматора зводить на нуль скритність стрілка, і просто безглуздо його маскувати. У колиматорных прицілів для снайперів є декілька відмінностей від звичайних колиматоров. Основною відмінністю є наявність оптичного прицілу, має підсвічування шкали прицілювання. В даному випадку, щоб здійснити точний постріл снайпер повинен поєднати маркер на цілі з прицільною шкалою в оптичному прицілі. А ось на дробовиках в основному використовують колиматоры з маркером у вигляді сітки, оскільки у пострілу дробом дуже широка площа поразки на маленьких відстанях.

Застосування коліматорів цивільними особами

Також коліматори знайшли своє застосування в колах любителів кульової стрільби та мисливців. В даних прицілів є механізм коригування маркера, а якщо говорити про снайперському прицілі, то також і ряд налаштувань. Для правильної установки такого прицілу використовують керівництво по експлуатації або формуляр.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ