Головна : Новини

Особливості розсади полуниці

, 13:59
0 1773

Полуниця сама по собі смачна ягода, але, в першу чергу, вона корисна. Її прийнято ще називати і «суницею садовою». У реальності це зовсім різні культури. І для того, щоб був хороший урожай потрібно спочатку розуміти про те, як коректно вирощується безпосередньо розсада даної ягоди, як сіяти її з власних насіння і навіть створити свій прибутковий бізнес. До речі, ви можете придбати розсаду полуниці і в .

Варіант #1 — розсада з розеток

Сьогодні виділяють літню і весняну розсаду такої смачної ягоди, полуниця. Весняна може порадувати своїм урожаєм вже в перший рік свого "життя", а ось річну, яку прийнято вирощувати саме на відкритому повітрі, можна пересадити тільки не пізніше, ніж кінець серпня. Якщо ви маєте бажання збільшити полуницю не з самих насіння, а безпосередньо з «материнського» рослини, то вам потрібно виконати таку роботу:

  • Крок 1. За рік до того, як має статися розмноження видаляйте всі зростаючі вуса на тих кущах, які були заздалегідь для цього призначені. Ягоди обов'язково постійно збирати.
  • Крок 2. На другий рік, з кінця червня і до початку серпня постійно вибирайте і укореняйте разом з материнською рослиною найбільш сильні пагони для розмноження – вусики. Не відрізайте в один момент все вже посаджені розетки від першої «матері». Це потрібно зробити тільки після того, як відводок добре вкорениться,  і він буде мати власну сильну кореневу систему.
  • Крок 3. Як тільки корінь ягоди добре развинтится, пересаджуйте розетки у багато невеликих скриньок. Ось вам буде стояти вже готова розсада. Поливайте ці рослини дуже обережно, без будь-якої сильної струменя.

Варіант #2 — розсада з насіння

  • Крок 1. Спочатку потрібно вибрати сорти. Тоді у нас постає питання: що краще сіяти на розсаду? Отже, якщо ви хочете виростити розсаду густу і міцного характеру, то будь-які насіння брати не рекомендується. Найбільш перевіреними є:

Дрібноплідна альпійська ремонтантна суниця – вона стоїть мало і росте, до речі, непогано;

Крупноплодовая садова полуниця – дорога, але дає дуже плодові і сильні рослини;

Насіння власного збору – але беріть тільки сорти, а не гібриди, якщо ви маєте бажання ще мати «потомство».

  • Крок 2. Спочатку необхідно приготувати насіння безпосередньо до посадки: найголовніше – це технологія! Для того, щоб отримати хорошу розсаду насіння перед посадкою замочити – на 2 доби в дощовій або ж сніговій воді, змінюючи її по кілька разів на день. Тоді, в насінні цієї ягоди відразу почнуть руйнуватися інгібітори проростання – деякі елементи, які починають по трошки сповільнювати зростання самого зародка. Як тільки насіння почнуть набрякати, розкладіть їх не товстим шаром на будь-який папір, яку ви покладіть на тарілку, загорніть у великий пакет і нехай стоять у теплому і світлому місці.  Як тільки потрібне "тіло" проклюнеться, кожне насіннячко буде підніматися за допомогою звичайної сірники, і тоді висадіть в скриньку, в якій буде пухкий грунт. 

 

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ