Головна : Новини

Як зберегти жіноче здоров'я?

, 17:13
0 277

Жінки не схожі на чоловіків не тільки зовні - різниця в обміні речовин між ними теж цілком помітна. Як змінюється обмін речовин у представниць прекрасної статі з роками? Що потрібно знати, щоб залишатися красивою і, найголовніше, здоровою не тільки в 20, але і в 50?

Відмінності жіночого метаболізму від чоловічого

Кількість витраченої енергії тісно пов'язаність язане з кількістю м'ясного язів в організмі, а у жінок, як відомо, м язова маса набагато менше. Тому обмін речовин у жінок в середньому повільніший на 15-20%, ніж у чоловіків. Крім цього, більшість жінок працюють в офісах і рідко переносять сильні навантаження. Тільки якщо за своїм бажанням в тренажерному залі або на танцях. А з віком обмін речовин у жінок стає ще повільнішим: прийнято вважати, що після 30 років витрата енергії скорочується на 3% з кожним роком. До речі, більше інформації про жіноче здоров'я ві можете прочитати на сайті: .

20-30 років

У молодої жінки метаболізм йде з максимальній швидкістю, а в тілі мало жиру і багато м'язової маси. Але це не привід не займатися спортом і їсти все те, що попадеться під руку. Якщо хоча б кілька років мало рухатися, м'яка м'язи звикнуть і стануть менш активними, а відповідно почнуть споживати менше енергії навіть у такому віці. Обмін речовин сповільниться, і надлишок енергії відкладеться на талії або стегнах.

Ще один важливий момент - народження дитини

Найчастіше перша дитина народжується, коли матері ще немає 30. Тому дуже важливо харчуватися і рухатися так, щоб бути готовою до зачаття і виношування дитини. Надмірна вага становить велику небезпеку для малюка і його матері, так як може стати причиною передчасних пологів і різних захворювань дитини.
Краще харчування для такого віку - різноманітність фруктів і овочів, нежирне м'ясо і риба. Необхідно відмовитися від рафінованого цукру, газованої води, фаст-фуду, очищеного зерна, мучної та жирної їжі.

30-40 років

Зазвичай жінки цього віку вже мають сім'ї ю і у них склалася кар'єра єру. Життя перетворюється в постійний поспіх і розривання між дітьми тароботою. Годині на собі кохану залишається дуже мало, а харчування все менше і менше здоровим. Альо самє на четвертому десятку життя починається активні накопичення жирових відкладень, і дають про себе знати перші ознаки втрати кісткової маси - провісники остеопорозу. Саме тому дуже важливо знаходити час для фізичних вправ. Смороду стануть профілактикою не тільки зайвої ваги, але і остеопорозу. Необхідно інтенсивно рухатися хоча б півгодини в день. Важливо включити в свій раціон нежирні молочні продукти - з них організм найкраще засвоює кальцій, який так необхідний кісткам. Кількість вживаного тваринного жиру краще знизити: відмовтеся від ковбасних виробів, консервів і жирних сирів і вершків.

40-50 років

Зміни гормонального характеру починаються у жінок саме в цьому віці: вироблення таких важливих гормонів, як тироксин і естроген знижується. Тироксин відповідає за прискорення метаболізму, а зниження рівня естрогену провокує ще більшу втрату кальцію. У зрілому віці фізичного навантаження має бути не менше, ніж у молодості, а навіть більше. Альо варто обережно поставитися до цього вибору. Краще вибрати легше, але тривале тренування.

Варто збагатити раціон рослинними оліями, щоб шкірі, волоссю і нігтям вистачало харчування. У рослинних оліях містяться ненасичені жирні кислоти (особливо багато їх в лляній олії), вітамін Е, антиоксидантів .. Безумовно, в раціоні жінки після сорока має бути багато овочів і фруктів, риба і нежирне м'ясо. Варто відмовитися від жирних продуктів і великої кількості вуглеводів.

50-60 років

У цьому віці найчастіше у жінки починається менопауза. Дефіцит естрогену призводить до остеопорозу і збільшення жирової маси. Гнучкість суглобів значно знижується. Щоб суглоби залишалися здоровими, необхідні тривалі тренування низької інтенсивності.
У раціон варто включити ще більше рослинних масел та інших продуктів, багатих Омега-3 і Омега-6 (лляне масло, риб'ячий жир). Меню повинно включати цільнозернові продукти, нежирні молочні продукти, фрукти та овочі.

Більше 60 років

До вже згаданих нами проблем з опорно-руховим апаратом і надмірною вагою додаються захворювання серцево-судинної системи. Це пов'язаність язано з відкладенням холестерину на стінках судин, що ускладнює роботу серця. Крім цього, погіршується зір, увага і пам'ять. Саме відповідне фізичне навантаження для жінок даного віку - регулярні прогулянки і не дуже інтенсивні регулярні навантаження.
Раціон жінки після шістдесяті повинен включати нежирні молочні продукти, рибу, фрукти, овочі. Кількість тваринних жирів необхідно знизити, щоб знизити рівень холестерину в крові.

Висновок

З роками в організмі жінки кількість м'язової маси зменшується, а після 30 років відбуваються перші гормональні зміни, які спостерігаються все сильніше рік від року. Ці фактори разом викликають уповільнення обміну речовин. Саме з цієї причини дуже важливо не знижувати фізичну активність з віком, а свій раціон варто змінювати у напрямку до зменшення жирності і більш частого вживання молочних продуктів, овочів і фруктів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ