Головна : Новини

Коротка історія фармакології

, 23:19
0 283

Це сьогодні завдяки інтернету і книгам ми знаємо про фармакології практично всі, до речі, ви можете купити в інтернет-магазині "Фенікс-Букс". Але що ж це таке і як з'явилася ця наука?

Фармакологія може визначатися як вивчення впливу різноманітних хімічних речовин на функції живих організмів. Саме, як наука, вона створилася в середині дев'ятнадцятого століття. Вона була одна з багатьох нових біомедичних наук, які засновані на принципах експерименту, але не медичних догматів. Ще задовго до цього,  можна сказати навіть на зорі цивілізації деякі трави широко використовувалися, а фармакопеї були написані, а також торговці-аптекарі процвітали, але, на жаль, нічого схожого саме на наукові принципи тоді не застосовувалося.

Навіть Роберт Бойль, людина який заклав наукові основи хімії в середині сімнадцятого століття, коли мова могла заходити про терапії, він  міг рекомендувати екстракт  безпосередньо з гною, черв'яків, попелу черепа мерця і сечі. Поштовхом для фармакології була необхідність поліпшити результати всіх терапевтичних втручаннях лікарів, які були досить кваліфіковані в той час, для клінічного спостереження, а також діагностики, але не могли володіти достатніми знаннями, при необхідності термінового лікування.

"Авторитетне лікування"

До кінця дев'ятнадцятого століття, відомості про аномальних і нормальних функционированиях організму були дуже рудиментарни навіть, щоб забезпечити саму основу для розуміння всіх наслідків споживання наркотиків. Але, в той час,  смерть і хвороба розглядалися як містична подія, саме тому основний упор робився тільки на авторитарні, але ні як на наукові доктрини. Вся клінічна практика йде на поводу у багатьох авторитетів, а також ігнорує те, що,  легко підтверджується фактами. От, наприклад, саме кора дерева Хіна  зізналася в якості досить ефективного засобу для того, щоб лікувати малярію в 1765 році. Але вже в 1804 році Джонсон заявив про те, що це небезпечно. А також додав, що поки лихоманка вляглася, необхідно на ранніх стадіях користуватися великими дозами каломельного - убивчий рада, до якого бездумно прислухалися протягом наступних сорока років. Мотивація для того, щоб розвивалася фармакологія прийшли безпосередньо з клінічної практики, але сама наука може будуватися тільки на основі міцних знань безпечних, а також практик у фізіології, хімії та патології.

Ніж спочатку займалася фармакологія?

На початку свого розвитку, до появи саме синтетичної органічної хімії, сама фармакології займалася виключно роз'ясненням наслідків впливів безпосередньо на організм людини різноманітних природних речовин, а головним чином, всіх рослинних екстрактів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ